Matěj Pekr versus Dukla 3:2. Kladno spasil hattrickem

Kladno - Třetí semifinálový duel play-off první hokejové ligy dospěl do prodloužení. Zdálo se, že v něm bude jihlavská Dukla favoritem, ale úspěšnější bylo Kladno. Díky rozhodující brance Pekra snížilo sérii na 1:2. Čtvrtý zápas série se hraje již dnes.

18.3.2017

Kladno - Jihlava 3:2 po prodloužení.Foto: Tomáš Kostečka

KLADNO JIHLAVA 3:2 p

STAV SÉRIE: 1:2

Úvod přinesl klasickou oťukávanou, žádný z týmů se do zakončení moc netlačil. To se projevilo i při oslabení Dukly kvůli šesti hráčům v poli, ale tým z Vysočiny ataky Rytířů bez problémů uhájil. Kladenští byli v zápase pravdy velmi nervózní, což se projevilo v jejich nedisciplinovanosti. Jenže 99 sekund přesilovky pět na tři ve 12. a 13. minutě Dukle k brance nepomohlo, sehrála ji prachbídně. Emoce a nervozita na ledě vládly, hokej však v prvním dějství k vidění moc nebyl.

To druhá třetina začala pro celek z Vysočiny přímo parádně. Už po 21 sekundách Diviš našel před brankou Jiránka, který rychlou kličkou vykoupal Hanuljaka a poslal puk mezi jeho betony 0:1. Kdo čekal, že Kladno přeřadí vyšší rychlostní stupeň, byl zklamán. Dukla vládla druhé třetině a měla další nadějné šance. V polovině třetiny se však strhla před Škarkovou svatyní mela, z toho profitovalo přesilovkou Kladno a krátce před jejím koncem přesnou střelou vyrovnal Pekr.

Třetí třetina byla hokejově nejzajímavější. Už v její třetí minutě skvělou přihrávkou Burger uvolnil Tůmu, ale proti blafáku skvěle zakročil Škarek. Rytíři se však dočkali vedení v polovině třetího dějství. Pekr tentokrát dostal přihrávku od Tenkráta, a přestože jihlavský gólman jeho střelu škrtnul ramenem, tak puk skončil v síti. Hosté však nesložili zbraně a po vyhraném souboji v útočné třetině Anděl viděl před brankou Zemana a 170 sekund před třetí sirénou bylo znovu srovnáno. Rytíři pak měli po faulu Šidlíka v závěru k dispozici přesilovku, ale zápas se posunul do prodloužení.

To začalo lépe Kladno, proti Tůmově střele se vytasil s perfektním zákrokem Škarek. Jenže Duklu výborná statistika v nastaveném čase v jednom z nejdůležitějších okamžiků sezony nepodržela. Nezvládla teprve druhé, o to se postaral extřebíčský forvard Matěj Pekr, jenž tak zkompletoval hattrick.

Branky a nahrávky: 33. Pekr (Tenkrát), 51. Pekr (Tenkrát), 62. Pekr (Ulrych, P. Hořava) 21. Jiránek (Diviš, J. Skořepa), 58. Zeman (Anděl, Čachotský). Rozhodčí: Dědek, Mikula Novák, Bryška. Vyloučení: 9:9. Využití: 2:0. Diváci: 4 414. Třetiny: 0:0, 1:1, 1:1 1:0.

Kladno: Hanuljak J. Drtina, P. Hořava, Repe, David Růžička, Ulrych, Ptáček J. Kloz, Burger, D. Tůma J. Strnad, R. Přikryl, Kubík Tenkrát, Machač, Pekr Cetkovský, Zikmund, Gratton Redlich. Jihlava: Škarek J. Říha, Kajínek, Bilčík, Dundáček, Kaláb, Šidlík, Půža Jiránek, J. Skořepa, Diviš Důras, Hubáček, Jergl Čachotský, F. Seman, Zeman Březina, Anděl, Danišovský.

Semifinále play off: Slavia Praha Motor České Budějovice 1:2 (0:2, 1:0, 0:0). Branky: 35. P. Beránek 21. a 23. Chovan. Rozhodčí: J. Doležal, Kopeček Bosák, Kajínek. Vyloučení: 11:8. Bez využití. Diváci: 3 843. Stav série: 1:2.

Autor: Pavel Mikeš

18.3.2017 VSTUP DO DISKUSE

Košetice ohrožují už jen Speřice

Fotbalisté Černovic vybojovali záchranářské body, Počátky zase na zápas nejely

Oddělení následné intenzivní péče vrací pacientům kvalitní život

Velké Meziříčí – Nemocnice svaté Zdislavy v Mostištích, místní části Velkého Meziříčí, otevřela oddělení následné intenzivní péče (NIP). Jde teprve o druhé takovéto zařízení v rámci Kraje Vysočina.

Tady strávil mládí Donald Trump

Donald Trump, nový prezident USA, nebyl vždy miliardářem. Neměl v New Yorku mrakodrap a nejezdil těmi nejdražšími vozy. V New Yorku se narodil a mládí strávil v tomto malém cihlovém domě.

Žáci z Horní Cerekve si užijí o dva týdny delší prázdniny

Horní Cerkev – Žáci Základní školy v Horní Cerekvi si užijí o dva týdny delší letní prázdniny. Důvodem je rekonstrukce školní kuchyně, která bude zahájena 16. června a potrvá zhruba až do poloviny září.

Trafostanice rozkvetla podle návrhů humpoleckých školáků

Humpolec – Trafostanice Stromovka v humpolecké ulici Na Rybníčku rozkvetla. V polovině května si v rámci výtvarné výuku vzali nepříliš vzhlednou a vysloveně účelovou stavbu do parády žáci z místní Základní školy Hálkova a její fasádu přeměnili na kvetoucí louku.