Humpolec začne play off zápasem venku

Humpolec – Předposlední kolo základní části měla na programu hokejová krajská liga na jihu Čech. Humpolec měl volný los, ale určitě s napětím sledoval dění na stadionech soupeřů.

2.2.2016

Hokejisté Humpolce si play off zahrají i letos. Poslední kolo základní části jen vyřeší, zda do něj postoupí z pátého nebo šestého místa. Foto: Deník/Kamil Vaněk

Šlo mu o pozici pro play off. Teoretická naděje začít vyřazovací boje doma pro Jiskru bohužel zmizela, v posledním kole může tým z Vysočiny vybojovat nejlépe pátou příčku.

SOBĚSLAV – STRAKONICE 6:3
V souboji týmů ze spodních pater tabulky se hrál zajímavý hokej, Soběslav bojovala o udržení naděje na postup dio play off. Šanci si podržela, soupeře utrhla z kontaktu třemi góly v poslední části, za hosty korigoval jen veterán Nikodém. Pro Strakonice to byl poslední zápas sezony, o mnoho jim už nešlo, proto je až nepochopitelné, že se tři hráči nechali vyloučit do konce zápasu.
Branky a nahrávky: 19. Máca (L. Karpíšek), 23. Rybák (Hák), 27. Schejbal (Petržílka), 49. Smrž (Žákovský, Hák), 52. Máca (Sládek, Morong), 60. Máca (Sládek) – 14. Hora (Kašpar), 31. Nikodém (Čadek), 60. Nikodém (Gross, Hora). Rozhodčí: Pexa – Zelenka, Mareš. Vyloučení: 4:8, navíc Jansa (Soběslav) 10 minut, L. Bednařík, D. Kovář, Kašpar (Strakonice) všichni do konce zápasu. Využití: 2:1. Diváci: 210. Třetiny: 1:1, 2:1, 3:1. Soběslav: Křiklán – Vild, Smíšek, L. Karpíšek, Sládek, Rybák, Jansa – Hák, Žákovský, Smrž, Morong, Máca, Píha, Petržílka, Schejbal, M. Kučera. Strakonice: Havelec – Kašpar, D. Kovář, Kloud, Gross, Kordík – Nikodém, Dlouhý, Hora, L. Bednařík, Křenek, Čadek, Andrle, P. Srb, Binder, Kurečka.

VESELÍ N. L. – Č. KRUMLOV 4:1
Úvod zápasu patřil hostům, kteří potřebovali nutně vyhrát, aby oživili naději na zisk druhé příčky. Štěrba je dostal do vedení, po pohledné kombinační akci vyrovnal M. Čáp. V prostřední části domácí po zlepšeném výkonu rozhodli, když dokázali trestat vyloučení Lukeše do konce zápasu.
Branky a nahrávky: 16. M. Čáp (Mikeska, Dušák), 28. Klimeš (Benda), 34. L. Míchal, 40. Vlach (Bůžek, Malecha) – 8. Štěrba (J. Kadlec, Vondřich). Rozhodčí: Poskočil – Vondráček, Mašek. Vyloučení: 6:4, navíc Krampl (Veselí) 10 minut, M. Lukeš (Č. Krumlov) 5 minut a do konce zápasu. Využití: 1:0. Diváci: 230. Třetiny: 1:1, 3:0, 0:0. Veselí nad Lužnicí: F. Dvořák – Krampl, Koláček, Malecha, L. Míchal, Kyml, Kypta – M. Čáp, Mikeska, Dušák, Vlach, Benda, Bůžek, Vlach, Arnold, Z. Sekera. Č. Krumlov: R. Lukeš – Čížek, Malovec, Machálek, Štěrba, M. Šimek, M. Mrázek – Klíma, Unger, M. Lukeš, J. Kadlec, Vondřich, J. Marek, Pichler, Svěchota, J. Fučík.

RADOMYŠL – MILEVSKO 1:5
Domácí jen potvrdili velkou herní nepohodu, oba góly v první části inkasovali po hrubých chybách obrany. Dorazil je dvěma zásahy Pouch v poslední dvacetiminutovce.
Branky a nahrávky: 58. Vlk (J. Řehoř) – 4. Radosta (Müller), 8. Bartůněk (A. Nevolný), 38. Pouch (Bartůněk), 42. Pouch, 54. Pouch (Bartůněk). Rozhodčí: Urban – Šimánek, Jan Lang. Vyloučení: 6:7, navíc Z. Javůrek (Radomyšl) a Jíška (Milevsko) oba 5 minut a do konce zápasu. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 175. Třetiny: 0:2, 0:1, 1:2. Radomyšl: L. Kadlec – D. Mazanec, M. Hřebíček, R. Volf ml., Jan Kudrna, Pěnička, Ruda – O. Gába, Jungbauer, Mošovský, J. Řehoř, Stropnický, Vlk, Z. Javůrek, Koupal, Klas, Kurz. Milevsko: Žilinčík – Čunát, Štych, J. Havran, Mikš, Jíška, Votruba – Radosta, Müller, Fořt, T. Hájek, Hamerle, T. Novotný, A. Nevolný, Pouch, Bartůněk, Sláma.

VIMPERK – TÁBOR B 5:6 SN.
Hosté šli v první části dvakrát do vedení, ale domácí držel brankář Mazúch. V dramatické třetí části duel vítěze nepoznal, v nájezdové loterii byl šťastnější Tábor.
Branky a nahrávky: 13. Paule (Korous), 31. J. Předota (Krejsa), 44. Lang (Krejsa), 44. Hail (Paule), 52. J. Předota – 8. Samec, 14. R. Pechánek (T. Kratochvíl), 43. Ježek (Hubáček), 46. Trieb (Hubáček, M. Mařík), 52. M. Mařík (Hubáček, Trieb), rozhodující nájezd R. Pechánek. Rozhodčí: D. Čáp – Jirovský, Karlín. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. Diváků: 350. Třetiny: 1:2, 1:0, 3:3. Vimperk: Mazúch – O. Předota, Vavřík, Kouba, R. Sitter, Vítovec, J. Předota – J. Sitter, Korous, Paule, Hail, Vinš, B. Král, Krejsa, Lang, T. Novotný. Tábor B: Šelepa – Samec, Trieb, Ošmyk, Škulina, Hastrman, F. Novotný, P. Dudák – M. Mařík, Hubáček, Ježek, Drda, R. Pechánek, T. Kratochvíl, Bílek, Kadilák, Pospíchal.

HLUBOKÁ – DAVID SERVIS 2:5
Úvod patřil domácím, které poslal do vedení M. Janda a pak ještě Rytíři nastřelili tyč. Hosté v závěru třetiny skóre otočili a vedení už nepustili.
Branky a nahrávky: 3. M. Janda (Troup, Gottwald), 37. Heřmánek (P. Bělohlav, Klauser) – 16. Zíka (Sumerauer), 18. Trummer (Cikán), 28. J. Hanzal (Korbela, D. Janda), 35. D. Nedorost (Šperger), 55. R. Suchánek ml. (J. Hanzal). Rozhodčí: Slavík – Brůha, Strnad. Vyloučení: 6:4, navíc Dašek (Hluboká) 10 minut, Jan Formánek (Hluboká), Chaloupka (David Servis) oba 5 minut a do konce zápasu. Využití: 0:0. Diváci: 230. Třetiny: 1:2, 1:2, 0:1. Hluboká nad Vltavou: Dašek – P. Bělohlav, Jan Formánek, Sedlák, Žlůva, Dušek, Troup, Heřmánek – M. Černý, Miler, J. Šimek, Maurenz, Oulík, Hejda, Klauser, M. Janda, Gottwald. David Servis: Vojta – Tupý, Zíka, Vomela, Chaloupka, Cikán, Zich – Daniel Mikeš, R. Suchánek ml., Sumerauer, Dalibor Mikeš, D. Janda, J. Hanzal, Korbela, D. Nedorost, Šperger, Trummer.

2.2.2016 VSTUP DO DISKUSE

Režisér Marek Najbrt natáčí v prostoru hradu v Ledči nad Sázavou filmovou pohádku Čertí brko.
25

Hrad v Ledči obsadili filmaři. Natáčejí pohádku Čertí brko

Fotbalisté Nového Rychnova vybojovali první bod, když doma remizovali s celkem Habrů. Pro hosty to byla první bodová ztráta v sezoně.

Nováček má první bod, remizoval s Habry

Počátky srážely chyby v defenzívě, ale šest gólů vše vynahradilo

Pelhřimovsko – Rezerva fotbalistů Žirovnice nastřílela Budíkovu šest gólů a posunula se na špici tabulky Poutník ligy. Zaujaly dvě překvapivé remízy. Pelhřimovský Maraton nedokázal udolat Červenou Řečici, jen bod si z Lukavce odvezla Horní Cerekev.

Střelci Pacova a Kamenice selhali, na hřišti soupeře uspěla pouze Žirovnice

Pelhřimovsko – Fotbalisté Žirovnice se svým fanouškům omluvili za týden starý debakl na vlastním hřišti. Po dobrém a hlavně takticky zralém výkonu vyhráli v Třešti.

Čtyři góly Štěpána nestačily, béčko Plačkova přišlo o vítězství v závěru

Pelhřimovsko – Střelecké manévry nabídl zápas prvního kola IV. třídy mezi Plačkovem B a Novou Cerekví. Po čtyřech trefách Štěpána sahali po vítězství domácí fotbalisté, Nová Cerekev ale v samém závěru vyrovnala. Podobný scénář mělo i utkání v Častrově, tam naopak v hodině dvanácté srovnávali domácí. Body z hřiště soupeře vezla Vyskytná, které se povedlo vyhrát v Jiřicích.

Božejov bral v Hořepníku body a ukázal i gesto fair play

Pelhřimovsko – Bezpochyby největší událostí úvodního kola III. třídy je divoká přestřelka v Petrovicích. Fotbalisté Horní Vsi překonali domácího brankáře jedenáctkrát.