V úvodní dvacetiminutovce měli mírně navrch hostující hráči, což dokázali vyjádřit i gólově. V 9. minutě našel krásnou přihrávkou Evan Blažka a ten sólo únik na Suchana proměnil – 0:1. Nástup do druhého dějství se povedl domácím, kteří už po necelých čtyřech minutách hry srovnali na 1:1. Holec vybruslil z rohu mezi kruhy a vyrovnal.

To vlilo krev do žil domácím hráčům. Ti jen mohli schovávat ruce do dlaní. Ve 34. minutě měl obrovskou šanci Holec, o chvíli později Svoboda nastřelil tyč. Za další tři minuty Svoboda nezpracoval v šanci puk. V závěru druhé třetiny pak ve hře čtyři proti čtyřem vyšachovala dvojice Holec – Vojtěch Němec chrudimskou obranu, druhý jmenovaný však nedokázal puk dopravit do branky.

Nástup do třetí třetiny měl klasický obrázek posledních domácích duelů. Krátce po začátku třetího dějství Rebelové inkasovali. Toužimský v přesilovce propálil vše co mu stále v cestě – 1:2. Hostující celek už zbytek utkání odehrál velmi zkušeně, a když se Rebelové nadechovali k závěrečnému náporu, přidali třetí branku Chrudimští, kteří potrestali minelu brodského obránce.

„Sehráli jsme o hodně lepší utkání než s Vrchlabím a Olomoucí. V první třetině jsme se sice nemohli dostat do tempa, ale druhou a třetí jsme zvládli velmi dobře. Chrudim má ovšem zkušené hráče, kteří si počkali na naše chyby a v době našeho tlaku odskočili na 3:1. S výkonem kluků jsem však spokojený, makali, bojovali,“ prohlásil trenér Rebelů Petr Novák.

HAVLÍČKŮV BROD – CHRUDIM 1:3

Branky a nahrávky: 24. Holec (Třetina) – 9. Blažek (Evan), 44. Toužimský (P. Mocek, Martinec), 56. Šeda (Martinec). Rozhodčí: Smitka – Podrazil, Kajínek. Vyloučení: 4:2, navíc Šulc (Havlíčkův Brod) 5 minut plus do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 1100. Třetiny: 0:1, 1:0, 0:2. Havlíčkův Brod: Suchan – Vyhlídal, A. Jelínek, Jebavý, Soldán, Šulc, Pavlík, Horváth – Holec, Třetina, Vrdlovec – Svoboda, Smith, Stromko – Borovanský, Knotek, Ondráček – Česnek, Dušátko, Němec. Chrudim: Růžička – Toužimský, P. Mocek, Suchý, Vágner, D. Mocek, Evan, M. Šeda, Malinský – J. Šeda, Martinec, Procházka – Zadina, Král, Žák – Bláha, Blažek, Bělohlávek – Klejna, Jindřich.