Utkání přineslo jedinou branku, takže spokojenost trenéra Spartaku Martina Melouna nebyla nijak závratná. „Vítězství na závěr přípravy je sice dobré, ale naše hra už byla horší. Nedařilo se nám střelecky, nechali jsme se zbytečně vylučovat. Přitom fauly nepřicházely ve chvílích, kdybychom si jimi měli pomáhat. Byla tam spousta nedovolených zákroků holí v útočném pásmu. Když k tomu připočtu dva desetiminutové tresty, tak máme rozhodně co zlepšovat," nebral si servítky.

Možná trochu nečekaně se ještě testovalo na pozici brankáře. Čekala v polovině zápasu vystřídal českobudějovický Brabec. Oba neinkasovali a  boj o jedničku v brankoviště je prý otevřený. „Proti Bílině nastoupí Čekal, protože Brabec ještě nebude mít vyřešené střídavé starty. Kdo bude chytat dál, to se teprve ukáže," očividně nechce Meloun vnést světlo do složité brankářské otázky.

PELHŘIMOV – M. BUDĚJOVICE 1:0
Úvod vyšel lépe domácím, ale změnu skóre nepřinesla přesilovka ani střely Mečiara a Pelána. V 18. minutě mohli skórovat hosté, do úniku se dostal Kesner, jenže toho vychytal Čekal.

Také druhá třetina byla ve znamení marného počínání střelců. Kesner trefil ve vyložené šanci tyč, na druhé straně selhali Bezděk s Teclem. Vylíčil sice dostal puk za záda Šťastného, ale bylo to už do posunuté branky. V pelhřimovské kleci se musel pořádně ohánět i Brabec. Zneškodnil několik akcí Moravských Budějovic, při střele Randy ve 35. minutě mu pomohla tyč.

Rozhodnutí přinesla až poslední dvacetiminutovka. Ve 43. minutě vypálil od modré Žuček, Štastný puk jen vyrazil a do branky ho vrátil Pelán. Ve zbytku zápasu byl lepší Pelhřimov, ale hosté hrozili z brejků. Hodně blízko k vyrovnání měl Zahradník, jenže toho v 51. minutě vychytal spolehlivý Brabec.
Branka a nahrávka: 43. Pelán (Žuček).  Třetiny: 0:0, 0:0, 1:0. Pelhřimov:  Čekal (31. Brabec) – A. Jelínek, Mečiar, Adam, Veselý, Kasalý, Pavlík, Žuček, Tecl, Plachý, Z. Jelínek Kubát, Martin Hadrava, Bezděk, Marek Hadrava, Pelán, Vylíčil, Beneš, Votápek, Svoboda.