Jihlavští se naopak nyní třesou strachy. Baráž byla tak blízko…

Ona vlastně nadále je. To by ale museli svěřenci trenéra Petra Vlka trošku jinak zvládat klíčové situace duelů. Těmi bývají přesilové hry. V těch je Rytíři výrazně školí. A nemilosrdně trestají.

Gólmany Dukly překonalo Kladno v šesti odehraných zápasech dvanáctkrát. Přesně polovinu z nich přitom dalo v početní výhodě. (Dukla jen dvě.)

Ve středu Kladno dvakrát vedlo právě po gólech přesilovkách, Jihlava dvakrát vyrovnala. Na třetí zásah v úvodu poslední desetiminutovky už ale reagovat nedokázala.

Duel byl přitom opět maximálně vyrovnaný, i když v první třetině měli hosté opticky více ze hry. Výborně však chytal Cikánek, řada střel jihlavských hokejistů v dobrých pozicích byla zblokována nebo nemířila přesně.

V druhém dějství byli nebezpečnější domácí, kteří i častěji stříleli. Skóre však zůstávalo stále smírné.

Rozhodnutí přišlo poměrně nečekaně. Jihlava přežila třetí přesilovku Kladna a sama přitápěla pod kotlem. Šidlík ani Zeman na Cikánka nevyzráli. Bek Šidlík následně trefil tyčku kladenské svatyně. O chvíli později pak Strnad střelou mezi Svobodovy betony zmrazil soupeře.

V závěru utkání hosté bojovali o vyrovnání, téměř dvě a půl minuty hráli bez brankáře, místy až drtivý tlak ke kýžené brance přesto nevedl.

Semifinálovou sérii a posledního účastníka baráže proto určí až poslední možný souboj. V pátek od 17.30 hodin jej přivítá Horácký zimní stadion.

KLADNO – JIHLAVA 3:2

Stav série: 3:3

Branky a nahrávky: 10. Tenkrát (Machač, Růžička), 26. Tůma (Drtina, Kloz), 51. Strnad (Přikryl, Redlich) – 14. Zeman (Seman), 34. Čachotský (Zeman). Rozhodčí: Svoboda, Kubičík – Kreuzer, Jindra. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. Diváci: 4668. Třetiny: 1:1, 1:1, 1:0.

Kladno: Cikánek – Drtina, Hořava, Repe, Růžička, Kehar, Ptáček, Zelingr – Kloz, Burger, Tůma – Strnad, Přikryl, Redlich – Tenkrát, Machač, Pekr – Cetkovský, Zikmund, Gratton – Kubík.

Jihlava: Svoboda – Říha, Kajínek, Bilčík, Dundáček, Kaláb, Šidlík, Půža – Jiránek, Skořepa, Diviš – Důras, Hubáček, Jergl – Čachotský, Seman, Zeman – Březina, Anděl, Danišovský.