Hokejisté Jiskry září, v tabulce jihočeského přeboru už jsou třetí

Humpolec – Na vítězné vlně se vezou humpolečtí hokejisté.

24.11.2010

Ilustrační fotoFoto: Jan Škrle

V rámci jihočeského přeboru přivezli body ze Soběslavi a posunuli se už na třetí příčku tabulky. Potěšitelná je i velmi atraktivní hra týmu.

SOBĚSLAV – HUMPOLEC 3:7

Nuly na ukazateli skóre dlouho nevydržely, už ve 2. minutě byl stav 1:1. Hosté udeřili hned z první vážnější akce, domácího brankáře překonal Dolejš. Radost v humpoleckém táboře však měla jepičí život. Soběslavští vyhráli vhazování ve středovém kruhu a z následného útoku překonal Zoura Maška.

První třetina ale vyzněla lépe pro Humpolec. Ten se o poznání lépe pohyboval, byl i kombinačně zdatnější. Domácí se urputně bránili, ale dvakrát inkasovali. V 17. minutě proměnil přesilovku v gól Hřeben, krátce před přestávkou dokonce v oslabení skóroval Hadrava.

Druhá třetina měla podobný scénář. Humpolec diktoval tempo, domácí byli odsouzeni do role komparzu. Schejbal sice v přesilovce snížil, ovšem pak si vzala slovo opět Jiskra. Ta během dvou minut vytáhla skóre na 2:5. Nejprve se prosadil Hadrava, po něm překonal domácího brankáře Dvořák.

Třetí dvacetiminutovku zahájili hosté tlakem, za což byli odměněni brankou, kterou zaznamenal obránce Kočí. Domácím sice nelze upřít snahu, ale prosazovali se jen těžko. V 52. minutě zaznamenal sedmou branku Humpolce Dvořák a přinutil Soběslav ke střídání brankářů. Domácí se přece jen dočkali alespoň kosmetické úpravy výsledku, když v 57. minutě překonal Zoura Máca. To nic nezměnilo na zaslouženém vítězství Jiskry.

Branky a nahrávky: 2. Smrž, 26. Schejbal, 57. Máca (Ištvánik, A. Pánek) – 2. Dolejš (Dvořák), 17. Hřeben (Zmrhal), 20. Hadrava (Hřeben), 34. Hadrava (Kočí), 36. Dvořák (Dolejš), 44. Kočí (Dvořák), 52. Dvořák (Kočí). Rozhodčí: Zimmel – Farkač, Prchlík. Vyloučení: 11:8. Využití: 1:4. Oslabení: 0:1. Diváci: 250. Třetiny: 1:3, 1:2, 1:2. Humpolec: Zour – Zmrhal, Hurda, Cakl, Kočí, Doubek, Zaňák – Hřeben, Hadrava, Cirhan – Dvořák, Polák, Dolejš – Knězů, Holec, Šáda – Drábek.

Ostatní výsledky: Velká Radouň – Český Krumlov 5:2, Hluboká – Strakonice 2:8, Božetice – David servis České Budějovice 3:7, Tábor B – Veselí nad Lužnicí 3:4 po nájezdech, Vimperk – Radomyšl 4:2.

24.11.2010 VSTUP DO DISKUSE

Podél Dalešické přehrady vede nová zelená turistická značka. Turisty zavede přímo k vodě, na místa s poutavými výhledy.