PELHŘIMOV – BENEŠOV 7:5
Pelhřimov to, zdá se, na Středočechy umí. V historicky třetím druholigovém zápase s Vodními Lvy opět zvítězil. Byla to ale dramatická bitva se vším všudy. Domácí dobře začali, po zodpovědném výkonu vyhráli první třetinu 2:0.

Pak ale za necelých devět minut třikrát po hrubých chybách inkasovali, přesto se sebrali a do poslední dvacetiminutovky šli s jednobrankovým náskokem. V ní nejprve obránce Meloun zvýšil na 5:3, ale Benešov ještě našel síly na zdramatizování zápasu. Vyrovnal na 5:5 a deset minut před koncem se začínalo od znovu.

Slovo si ale vzal mladý Petr Votápek, který dvěma brankami zápas rozhodl ve prospěch Pelhřimova. Spartak tak poprvé v sezoně poprvé získal tři body.
„Už v předchozích zápasech jsme nepodávali špatné výkony, výhru jsme si tentokrát zasloužili. Byla tam sice řada chyb, ale na druhé straně velká bojovnost týmu,“ uvedl kouč Pelhřimova Pavel Zmrhal.

Branky a nahrávky: 15. Meloun (Tecl), 20. Plachý, 34. Česnek (Vrdlovec, Hadrava), 35. Plachý (Tecl), 44. Meloun (Plachý), 50. Votápek (Plachý), 59. Votápek (Meloun) - 23. Dvořák (Bosas), 28. Kucharčík, 29. Tvrdý, 47. Kůrka (Vebík), 48. Verbík. Rozhodčí: Čech - Doležálek, Drobílek. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 380. Pelhřimov: Čekal - Meloun, Plch, Moščic, Procházka, Rašner, Kůrka, Roháčik - Tecl, Plachý, Votápek - Kubát, Lazorišák, Pelán - Hadrava, Vrdlovec, Česnek - Dostál, Jánský.

ŽĎÁR N. S. – KOBRA PRAHA 0:5
První sníh žďárským hokejistům nepřál. Ve svém třetím utkání na domácím ledě našli po výhrách nad Pelhřimovem a Milevskem přemožitele, hráče Kobry Praha, se kterými se díky shodnému zisku třinácti bodů dělí o čtvrté místo. Domácí před vlastním publikem doslova vyhořeli, prohráli 0:5. „Dnes to byl takový ten klasický zápas, kdy se prostě nic nedaří. Jen škoda, že to bylo doma. V zakončení nám nevycházely ani kombinační, ani individuální akce,“ viděl hlavní příčiny debaklu trenér Jaroslav Benák.

Po pěti úvodních minutách převzala Kobra od domácích iniciativu, a ta ji zdobila až do samého závěru utkání. Po povedeném začátku ligy teď na Žďár přišla menší výsledková krize, z posledních čtyř utkání vyhráli jediné.

„Musíme na ten výkon rychle zapomenout. Jsme teď psychicky hodně dole. Už v neděli nás čeká sedmý Kolín a na ten jen fyzička stačit nebude,“ ví místní hokejový trenér.

Branky a nahrávky: 10. Georgiev (Regner, Drbohlav), 22. Holý (Novák, Chocholáček), 41. Chocholáček (Holý), 46. Pazourek, 47. Paris (Novák). Rozhodčí: Volf – Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 7:7, navíc Smejkal a Dítě (oba Žďár) 10min. Využití: 0:1. Diváci: 540. Třetiny: 0:1, 0:1, 0:3. Žďár n. S.: Vajner – R. Sobotka, Fibikar, Smejkal, Doležal, Lupač, Mühlfait, Pleva – Šulc, Plachý, Vránek, M. Sobotka, Dítě, Bukáček, Kunstmüller, Havelka, Kaut, Kočan, Štěpánek, Dobiáš.