Spartak tentokrát cestoval na stadion předposlední Kutné Hory, jenže kvůli mizerné první třetině, kterou prohrál 0:3, tahal za kratší konec.

KUTNÁ HORA – PELHŘIMOV 3:2
Katastrofálně začala pro Pelhřimov první třetina. Sršni byli lepší ve všech směrech a hlavně se jim dařilo při zakončení. Skóre otevřel na Vysočině dobře známý Prachař, druhou branku přidal přes ležícího gólmana Míču kutnohorský útočník Nakládal. V 16. minutě dostala Kutná Hora výhodu přesilovky, kterou bez problémů využil Bláha, a zvýšil tak na 3:0.

Ve druhé dvacetiminutovce však hosté zabrali a měli znatelně navrch. Nejprve přesilovku využil Vrdlovec a pak po spolupráci s Česnekem vstřelil kontaktní gól Votápek.

Další branku však už Spartak nepřidal, ačkoliv měl k tomu několik šancí a v závěru hrál poměrně zdařile power–play. „Nepovedl se nám vstup do utkání, dvěma chybami jsme průměrnému soupeři darovali vedení. Od druhé třetiny byl náš výkon lepší, jenže manko jsme už dohnat nedokázali. Nehrajeme vyloženě špatně, ale nejsme schopni se vyvarovat některých až dětských chyb, které nás stojí lepší výsledky,“ prohlásil asistent trenéra Josef Lukašík.

Branky a nahrávky: 7. Prachař (Heřmanský), 9. Nakládal (Šlejer), 16. Bláha (Beránek, Florian) – 25. Vrdlovec (Lazorišák, Procházka), 38. Votápek (Česnek). Rozhodčí: Stolín – Daněk, Prokop. Vyloučení: 14:16. Využití: 1:1. Diváci: 400. Třetiny: 3:0, 0:2, 0:0. Pelhřimov: Míča – Plch, Lazorišák, Procházka, Kašpar, Rašner, Kůrka –Votápek, Plachý, Tecl – Česnek, Kubát, Vrdlovec – Jánský, Hadrava, Pelán.

BENEŠOV – NYMBURK 3:4
Branky: 14. Holánek, 30. Jágr, 38. Kaňka – 5. Vacek, 16. Drak, 20. Vacek, 48. Protivný. Třetiny: 1:3, 2:0, 0:1.

KOBRA PRAHA – PÍSEK 1:2
Branky: 41. Lang – 26. Slavík, 28. Novák. Třetiny: 0:0, 0:2, 1:0.

TRUTNOV - JINDŘICHŮV HRADEC 6:3
Branky: 1. Mikolášek, 14. Pazdera, 14. Klement, 17. Potůček, 49. Chytráček, 51. Dlab – 1. Skokan, 30. a 43. Mikš. Třetiny: 4:1, 0:1, 2:1.

KOLÍN – MILEVSKO 5:0
Branky: 2. a 17. Nekvasil, 21. Nedbal, 28. Mejzr, 48. Kubát. Třetiny: 2:0, 2:0, 1:0.
ŽĎÁR NAD SÁZAVOU měl volno.

Příští kolo, středa 14. října: PELHŘIMOV – Benešov, Jindřichův Hradec – Kutná Hora, Milevsko – Trutnov, Písek – Kolín, ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – Kobra Praha.