Hokej

včera 21:03

Nováček zaspal úvod, obrana Dukly byla až příliš prostupná

Pardubice, Jihlava - Další obrat se nepovedl. Jihlavští hokejisté doplatili v dalším extraligovém kole v Pardubicích na tragický vstup do utkání. Během sedmi minut inkasovali čtyři branky, a i když dokázali tříbrankové manko v úvodu třetí třetiny vymazat, psychické výhody nad protivníkem nedokázali využít a po opakovaných selháních v obraně odjížděli domů bez bodu po porážce 5:7.

20.9.2017

Třebíč bere první dva body, udolala vedoucí Rytíře

Třebíč – Ve čtvrtém kole WSM ligy hokejisté Třebíče sahali proti favorizovanému Kladnu po prvním stoprocentním zisku. Slibné vedení z poslední minuty neudrželi, a tak o cenné výhře za dva body museli rozhodnout až v přesilovce v prodloužení.

15.9.2017

OBRAZEM: Piráti zdolali Jihlavu v prodloužení

Jihlava, Chomutov – Vytěžili Jihlavští z minima maximum nebo to bylo o trpělivosti Pirátů? Zdálo se, že rozhodne první branka, ale Jihlavští dokázali proměnit šance a při dvoubrankové ztrátě se vrátit do zápasu. A dokonce do vedení 3:2. Nakonec skončilo utkání Chomutov – Jihlava po infarktovém závěru 4:3 v prodloužení.

13.9.2017

Plameny odstartují sezonu beneficí

Žďár nad Sázavou – Více než pětiměsíční hokejový půst je minulostí. Ve středu 13. září v 18 hodin vyjedou hokejisté Žďáru nad Sázavou na domácím ledě k premiérovému utkání letošního ročníku II. ligy – skupiny Střed. Jejich soupeřem budou hráči Kolína. Úvodní zápas nové sezony bude součástí benefice Plameny hrají pro věž, v jejímž rámci chce klub pomoci urologickému oddělení nemocnice v Novém Městě na Moravě.

29.8.2017

OBRAZEM: Jihlava vyhrála nad Zlínem

Jihlava - Hokejisté Aukro Berani Zlín v předposledním testu před startem extraligy nestačili na nováčka nejvyšší soutěže z Jihlavy. Berani prohráli v odvetě 1:3 a Dukla si připsala vůbec první výhru v přípravě.

22.8.2017

Hanáci vyhráli také odvetu v Jihlavě

Jihlava – Výsledek se opakoval. Hokejisté Jihlavy prohráli i na domácím ledě s Olomoucí 1:2. Stejné skóre se totiž v přípravě obou extraligových celků zrodilo i před třemi týdny na Hané. Dukla po bezbrankové první třetině vedla díky Zemanovi, ale o pět minut později srovnal Řípa a na začátku třetí periody udeřil Sundher.

1.8.2017

Třebíč zaskočila mistra, Dukla prohrála na Hané

Třebíč, Olomouc – O prvním srpnu nastoupili k prvnímu hernímu testu extraligoví hokejisté Dukly i prvoligové Třebíče. Lépe se vedlo hráčům Horácké Slavie, kteří před parádní návštěvou zdolali úřadujícího extraligového vítěze. Skalp brněnské Komety se určitě počítá.

31.7.2017

Masarykův pohár opět v Třebíči, Dukla hraje na Hané

Vysočina – A je to tady. Hokejové stadiony znovu začínají ožívat. V úterý vyjedou k úvodním přípravným zápasům i oba nejlepší krajské týmy. V domácím prostředí se představí Horácká Slavia Třebíč.

10.6.2017

Zázemí týmů? Luxus, kam se podíváš, říká o NHL gólman David Rittich

Vysočina - Toto prvenství už mu nikdo nevezme. Jihlavský gólman David Rittich se stal prvním odchovancem Dukly, který chytal v NHL. Nejen o tomto zápase, ale především o celé sezoně v zámoří hovořil čtyřiadvacetiletý hokejista v původním rozhovoru pro klubový web a Deník.

9.6.2017

A znovu jinak! Hokejová Žihadla budou hrát skupinu Střed

Vysočina – Snad už definitivně schválila ve čtvrtek STK ČSLH hrací systém druhé ligy pro nadcházející sezonu.

30.5.2017

Druhá liga opět mění složení skupin. Žihadla se vrací na východ

Moravské Budějovice, Vysočina - A zase jinak! Po atraktivním modelu, kdy se v jedné skupině druhé hokejové ligy sešly všechny čtyři krajské týmy, se podle návrhu losu pro příští sezony opět počet vysočinských derby sníží. Moravské Budějovice by se měly vrátit zpět do východní skupiny. Ještě větší poprask ale vzbudil návrh v Podkrkonoší, kde se ani tamní tři týmy s minimální dojezdovou vzdáleností „nevešly" do jedné skupiny.

24.5.2017

Z Orla Puchera už je Žihadlo. Z tréninku nesleví

Znojmo – Od profesionálů mezi amatéry, z mezinárodní soutěže do regionální. Slovenského hokejového matadora Petera Puchera čeká od nové sezony velká změna, ale ani přes sešup do druhé české hokejové ligy neplánuje slevit ze svých tréninkových standardů. „Budu se připravovat pořád stejně, ať hraju extraligu nebo druhou ligu. Nehodlám dělat výjimku, i když se jedná o tuto soutěž," hlásí Pucher, který minulý týden podepsal smlouvu v Moravských Budějovicích.

9.5.2017

Kapitán Dukly Jiří Dobrovolný ukončil kariéru

Jihlava – Nebyl o něj zájem. Obránce jihlavské Dukly Jiří Dobrovolný končí s kariérou. Od mateřského klubu nedostal nabídku na další pokračování smlouvy, což vedlo zkušeného beka k zásadnímu rozhodnutí.

21.4.2017

Tohle nemrzí. Dukla urvala bod a je v extralize!

Jihlava – A je to tady. Dukla první šanci na návrat do extraligy po dvanácti letech využila. V baráži o tuzemskou nejvyšší hokejovou soutěž sice poprvé padla v domácím prostředí, ale bodík jí stačil. Byl u toho i navrátilec Dobrovolný, který byl dlouho zraněný. K udržení extraligy mají blízko i Pardubice, které vyhrály na jihu Čech.

20.4.2017

Sršni vezli z Belgie sedmé místo

Kejžlice - Sedmou příčku vybojovali hokejisté amatérského klubu HC Sršni Kejžlice na turnaji FlashGuns Cup, který se uskutečnil v Heist-op-den-Berg v Belgii.

19.4.2017

Je vidět, že mám ještě hodně na čem pracovat, říká třebíčská hokejistka

Třebíč /ROZHOVOR/ – Měla se narodit jako kluk, ale na poslední chvíli si to Pán Bůh rozmyslel. I to by se s trochou nadsázky dalo říci o „rvavé" šestnáctileté hokejistce z Třebíče Adéle Škrdlové, která se jak v prvním seniorské reprezentaci, tak i mezi chlapci neztratí.

18.4.2017

Hokejisté Jihlavy jsou blízko návratu do extraligy

České Budějovice – V 10. kole baráže dokázali zvítězit hokejisté Jihlavy v Českých Budějovicích 3:2.  Na prvním místě barážové tabulky už mají pětibodový náskok na Pardubice a Karlovy Vary.

14.4.2017

OBRAZEM: Dukla promrhala tříbrankové vedení, ale vyhrála

Jihlava – Tohle bude možná mrzet. Jihlavští hokejisté měli v osmém zápase baráže o extraligu slavné Pardubice na kolenou, ale ve třetí třetině ztratili tříbrankové vedení. Dokázali se však z toho dostat a vybojovat cenný bod v samostatných nájezdech.

11.4.2017

OBRAZEM: Dukla měla těžké nohy. Podruhé v řadě prohrála

Jihlava, Karlovy Vary – Jako by se na hokejistech Dukly začala podepisovat únava z podstatně náročnějšího programu, než měla ostatní mužstva. V sedmém kole baráže o extraligu prohráli v Karlových Varech 3:0. V tabulce však stále vedou.

9.4.2017

Legenda New Jersey Eliáš se loučil v slzách, dojala jej rodina

Newark - Emotivní loučení s kariérou prožil hokejový útočník a třebíčský rodák Patrik Eliáš před sobotním závěrečným domácím utkáním New Jersey s New York Islanders. Pokus o návrat po zranění kolena čtyřicetileté legendě Devils v této sezoně nevyšel a 31. března oznámil český hokejista odchod z NHL.

7.4.2017

Hokejisté Energie padli v Jihlavě, soupeř zvítězil po nájezdech

Jihlava - Hokejisté Jihlavy porazili v pátém kole baráže o extraligu Karlovy Vary 3:2 po samostatných nájezdech a bez porážky se udrželi v čele skupiny. O výhře Dukly rozhodl Adam Zeman, dvě branky Jihlava vstřelila v přesilových hrách.

5.4.2017

Hokejistka Škrdlová z Třebíče bojuje na mistrovství světa

Plymouth, Třebíč – Až na čtvrtý pokus se podařilo zvítězit českým hokejistkám na světovém šampionátu v americkém Plymouthu. Češky po porážkách od Švýcarska, Německa i Švédska skončily v základní skupině na posledním místě, a tak musí bojovat o udržení mezi elitou. A první duel záchranářského souboje hraný na dva vítězné zápasy děvčatům ze srdce Evropy vyšel.

4.4.2017

Hokejisté Dukly porazili České Budějovice

České Budějovice – Ve čtvrtém kole baráže o extraligu prohráli hokejisté ČEZ Motoru s Duklou Jihlava 1:2 v prodloužení a svého rivala nedokázali v této sezoně porazit ani na šestý pokus.

3.4.2017

OBRAZEM: Dukla dál kráčí za svým snem, ve třetím kole zdolala i Motor

Jihlava - Drží vítěznou vlnu. Ani ve třetím barážovém utkání jihlavští hokejisté nepoznali hořkost porážky. S českobudějovickým Motorem sice ještě deset minut před koncem duelu prohrávali, zásluhou Kajínkovy bomby od modré při přesilovce a úspěšně zvládnutých nájezdech si však nakonec upevnili vedení v průběžné tabulce prolínací soutěže.

31.3.2017

OBRAZEM: Prodloužení? To je jihlavská síla

Vysočina – Tak to je jízda! Jihlavští hokejisté sice nedokázali udržet ve druhém kole baráže o extraligu nad Pardubicemi dvoubrankový náskok, ale stejně se radovali z dalšího cenného skalpu. Tým z města perníku udolali v prodloužení, a protože Karlovy Vary vyhrály na jihu Čech, vedou tabulku.

28.3.2017

Bravo. Na západě Čech získala Dukla cenný skalp

Karlovy Vary, Jihlava – V úvodním kole baráže o extraligu se zrodila malá senzace. Hokejisté Dukly dokázali v Karlových Varech třikrát dotáhnout jednobrankovou ztrátu a v přesilovce pak dokončili obrat v utkání a vyhráli 4:3. Klopýtl i další extraligista, Pardubice doma přenechaly všechny body Motoru České Budějovice. Druhé kolo se hraje v pátek, Jihlava hostí Pardubice.

24.3.2017

OBRAZEM: Hokejisté Jihlavy se stali posledními účastníky baráže

Jihlava – Je dobojováno! Posledním účastníkem baráže se stali hokejisté jihlavské Dukly. V nervydrásajícím sedmém semifinálovém utkání play-off první ligy porazili srdnatě vzdorující kladenské Rytíře 1:0. Jak tedy série začala, tak i skončila. V obou případech si brankář Svoboda připsal nulu na svém kontě. „Za to jsem strašně rád, ale kromě euforie pociťuju i ohromnou únavu a led nechci aspoň dva dny vidět," přiznal Svoboda.

22.3.2017

Dukla ztratila mečbol v oslabeních. O postupujícím se rozhodne v pátek

Jihlava - Je srovnáno. Ačkoliv měli jihlavští hokejisté po čtyřech zápasech semifinále s Kladnem všechny trumfy v rukách, po středeční porážce 2:3 jim zbývá už jen jediný. Výhoda domácího prostředí v rozhodujícím sedmém zápase. Dva pokusy už Dukla vyplýtvala a dopustila, aby se kladenští Rytíři se v sérii obdivuhodně zvedli.

21.3.2017

Postupové oslavy do baráže se odkládají. Aspoň do středy

Jihlava – Gejzír postupové radosti ještě vypuknout nemohl. Jihlavští hokejisté v pátém zápase semifinále play-off první ligy poprvé v domácím prostředí prohráli. Sérii prodloužily dvě šikovné kladenské teče po střelách Jiřího Drtiny. Šestý zápas se hraje již zítra.

19.3.2017

Hokejový zkrat. Kladno ztratilo náskok a je nad propastí

Kladno – Skvěle rozehraný zápas skončil malou tragédií. Hokejisté Kladna ve čtvrtém duelu semifinále play off WSM ligy vedli nad Jihlavou 3:1 a byli blízko srovnání stavu, ale ve třetím dějství na čtvrt minuty vypadli z role a nechali soupeře lacino vyrovnat. V prodloužení se tentokrát prosadil soupeř, v přesilovce rozhodl Jiří Říha. Dukla vede 3:1 a může v pondělí sérii doma rozhodnout