Ve Speřicích našel gólový recept jen Křikava

Pelhřimovsko – Z vítězství se z týmů z Pelhimovska v posledním podzimním kole I. A třídy radovali jen fotbalisté Kamenice nad Lipou.

5.11.2012

Fotbal ve Speřicích bolel, k vidění byly hlavně urputné osobní souboje. Tři body odvezli hosté ze Světlé. Foto: Deník/Kamil Vaněk

Ti zásluhou Kašparce uspěli ve Štokách.

SPEŘICE – SVĚTLÁ N. S. 0:1

V tvrdě vedeném utkání byl dobrý fotbal k vidění jen v první půlhodině. Pak se zápas změnil ve změť osobních souobojů a úroveň šla rapidně dolů. Domácí měli v prvním poločase dvě šance zásluhou Holoubka, hosté hrozili především po rohových kopech. Ve 34. minutě byl vyloučen světelský Pecha a kdo si myslel, že domácí utkání po změně stran rozhodnou, byl na omylu. Sice hned po přestávce měl na hlavě gól Štěpán, ale to bylo vše. Hosté stačili zahodit dvě tutovky, a když byl ještě v 70. minutě vyloučen domácí Holenda, udeřil ostrostřelec Křikava, který tak rozhodl o hubeném vízětzství hostů.

Gól: 72. Křikava. Rozhodčí: Fabeš. ŽK: 4:5. ČK: 2:1 (70. Holenda, 90. Němec – 34. Pecha). Diváci: 150. Poločas: 0:0. Speřice: Brzoň – Čermák, Holenda, Alenka, Němec, Štěpánek, Štěpán, Huňáček (28. Sadský), Martin Pohan ml., Tůma, Holoubek (70. Martin Pohan st.).

ŠTOKY – KAMENICE N. L. 0:1

Třetinu zápasu kralovali domácí, kteří dokázali dostat soupeře pod tlak a vytvořit si několik příležitostí. Dobře mířené dělovky vyslali na brankáře Žila s Prokšem. Gólman Votápek byl pohotový a svůj tým podržel. Střelecká křeč trápila domácí fotbalisty ovšem i nadále. Spousta neproměněných šancí je stála úspěch. Hosté neměli během utkání moc slibných pokusů. V 71. minutě se však balonu ujal Kašparec a nasměroval jej přesně do svatyně Štoků. Ani dalších devatenáct minut nestačilo domácímu celku k vyrovnání. Po těsném vítězství se tak z bodů radovali fotbalisté Kamenice.

Góly: 71. Kašparec. Rozhodčí: Beseda. ŽK: 0:3. Diváci: 60. Poločas: 0:0. Kamenice nad Lipou: Votápek – Míka, Novák, Šuranský, J. Strašík, M. Strašík (83. D. Pelc), Melsoch, Kušta, Pelc, Dvořák (88. Macháček), Hadač (30. Kašparec).

HERÁLEC – PELHŘIMOV B 1:0

Těžkou pouť podzimem zakončila záloha Pelhřimova těsnou porážkou v Herálci. Hráči nevyužili šance v první minutě utkání. Herálec mířil dvakrát mimo, Hurda přidal střelu pod břevno a získal roh, na Papežův centr Ján Kubík ml. nedosáhl. Ve 24. minutě kopal Pelhřimov dvakrát roh, po druhém zprava zahráli domácí v pokutovém území rukou, kterou měl hráč takřka v pravém úhlu před sebou, jeho zásah posoudil rozhodčí Kuchyňa jako regulérní. V dalším průběhu hry nezpracovali Nebeský s Hurdou Hovorkův centr a dvě minuty před poločasem zahrál Ján Kubík starší ve výskoku rukou, aby zabránil sólu domácího hráče a viděl červenou kartu.

Oslabený Pelhřimov nerezignoval. Hurda ve slibné střelecké příležitosti mířil mimo branku, Hovorkův míč s falší těsně minul tyč, Papežův centr nemohl už Hurda zpracovat. Utkání rozhodl domácí Ondřej Král a Herálec si těsné vedení udržel.Hosté se však snažilo do samého závěru.

Gól: 63. O. Král. Rozhodčí: Kuchyňa. ŽK: 3:2. ČK: 0:1 (43. J. Kubík st.). Diváci: 50. Poločas: 0:0. Pelhřimov B: Rohovec  – J. Zabloudil, J. Kubík ml., Rysl, Máca, Čmucha, J. Kubík st., Hovorka, Papež, Hurda, Nebeský (81. M. Zabloudil).

5.11.2012 VSTUP DO DISKUSE

Polské letouny Su-22M3 přiletěly 23. srpna na letiště v Náměšti nad Oslavou. V ČR se zapojí do mezinárodního leteckého cvičení Ample Strike 2017.
17

Od středy začíná vojenské cvičení. Piloti budou létat od rána do noci

Na fotografii je obviněný Ukrajinec z pondělní vraždy na ubytovně v Humpolci. Okresní soud právě rozhoduje, zda ho pošle do vazby.

Vražda v Humpolci: Obviněný Ukrajinec skončil ve vazbě

Na Vysočině v noci padaly teplotní rekordy

Vysočina - Na dvou stanicích v noci na středu padly teplotní rekordy. V Košeticích na Pelhřimovsku naměřili 5,1 stupně Celsia, tím byla o dvě desetiny překonána dosavadní rekordní hodnota 5,3 stupně z roku 1999. V Sedlci na Třebíčsku teploměr ukázal hodnotu 6,5 stupně. Dosavadní nejnižší teplota z roku 1999 byla 7,3 stupně.