V Želivě padlo nevídaných třináct gólů

Pelhřimovsko – Fotbalisté Jiřic neponechali nic náhodě a jednoznačnou výhrou nad týmem Senožat uhájili šestibodový náskok na špici tabulky III. třídy.

11.5.2010

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Daniel Seifert

Rozhodně není vyloučeno, že do okresního přeboru budou postupovat dva týmy, takže o stříbrnou příčku vypuká pořádná řež. Tu má zatím v držení Horní Ves, ale třetí Hořepník rozhodně není bez šance. Ztrácí jen dva body a navíc má zápas k dobru.

JIŘICE – SENOŽATY 5:2

Domácí si s hosty ze Senožat doslova pohráli a ve 22. minutě vedli už o tři branky. Po změně stran Jiřice pokračovaly v tlaku a za dvanáct minut své vedení vytáhly už na pět branek. Pak domácí trenér dal šanci hráčům z lavičky a hosté se dočkali korekce výsledku.

Góly: 6. Čermák, 13. (PK) Hájek, 22. Hložek, 57. Tůma, 61. Jirků – 67. J. Mareš, 85. Maděra. Rozhodčí: Šenigl. ŽK: 2:2. Diváci: 50. Poločas: 3:0. Jiřice: Zabloudil – Mecera, Pavel Příhoda, Jiřík (60. Miko), Maděra, Tůma, Hložek, Nesporý (50. Jirků), Hájek, Petr Příhoda, Čermák (80. Čepl). Senožaty: Čermák – Karša, Cibula, Maděra, Večeřa (61. Procházka), Strnad, K. Mareš, J. Mareš, Jankůj, Schwarz, Sýs.

SPEŘICE B – HOŘEPNÍK 1:4

Hosté se v prvním poločase dostali po chybách domácí obrany do snadného vedení, když se o všechny tři branky postaral čistým hattrickem Jelínek. Po změně stran převzali iniciativu domácí, ale ti byli s koncovkou na štíru a tak stihli pouze kosmeticky upravit výsledek.

Góly: 55. Slavík – 25., 36. a 38. Jelínek, 80. T. Dlouhý. Rozhodčí: Obranec. Diváci: 30. Poločas: 0:3. Speřice: Brzoň – Havel (46. Havlíček), T. Němec, P. Němec, Slavík, Marek (75. Menšík), Jančík, Prajsler, Mariniak, Bláha, Pavelec. Hořepník: Lapáček – Popelka, P. Dlouhý, Kalivoda, Petrák, Petrů (78. Buchta), T. Dlouhý, Kos, Jelínek, Moravec, Mezera.

MNICH – ŽIROV B 5:1

První poločas byl vyrovnaný herně i výsledkově, na branku domácího Procházky brzy odpověděl Nacházel. Po přestávce však začaly hostům docházet síly, takže se nakonec zrodil poměrně jednoznačný výsledek.

Góly: 66. a 70. D. Štangl, 10. Procházka, 57. Dufek, 82. Filípek – 18. Nacházel. Rozhodčí: Brada. ŽK: 1:0. Diváci: 60. Poločas: 1:1. Mnich: Šimeček – Filípek, Procházka (46. Rybák), Talich, P. Bubník, Dvořáček, M. Dufek, D. Štangl, Morávek (75. Kanov), Mocek, M. Štangl (65: J. Michal). Žirov B: Bratrů – V. Jonáš, Blažek, Gebarovský, Cvrček, Samec, Kubíček, Červený, Nacházel, Horák, P. Jonáš.

ŽELIV – V. CHYŠKA 9:4

Domácí měli po celý zápas více ze hry, už v prvním poločase šli do vedení 4:0. Pak hosté proměnili penaltu a alespoň v ofenzivní fázi se zlepšili, takže byly k vidění gólové hody.

Góly: 36., 53. a 66. Němec, 6. a 21. Bloudek, 13. a 50. L. Radil, 22. J. Radil, 62. Novák – 24. (PK) Sojka, 45. Holejšovský, 68. Drs, 83. Rathouzský. Rozhodčí: Večeřa. ŽK: 1:1. Diváci: 50. Poločas: 5:2. Želiv: Thomaier – Josl, Němec, Cupl, L. Stibůrek, M. Stibůrek, Bloudek, L. Radil, J. Radil, J. Humeš. V. Chyška: Berka – Sojka, Rathouzský, Dorazil, Drs, Křížek, Holejšovský, Střádal, Hrubý, Zamrzla.

LUKAVEC B – H. VES 0:1

Domácí se snažili hrát ze zajištěné obrany na rychlé brejky. Lukavečtí si vypracovali několik šancí, nejblíže byl ke vstřelení branky Slabý, který ve 40. minutě zahodil penaltu a z dorážky nastřelil tyč. V 28. minutě rozhodl hostující Jírů, který se trefil z přímého kopu.

Gól: 28. Jírů. Rozhodčí: Klubal. ŽK: 3:1. ČK: 1:0 (74. Prokop). Diváci: 60. Poločas: 0:1. Lukavec B: Jelínek – Fenár, Slabý (46. Kott), Kalina, J. Vokoun, Kotík, Mišoň (70. Sezemský), Prokop, V. Vokoun, Vesecký, Šimek. Horní Ves: Vácha – Jírů, Glejtek (70. Fous), Vosáhlo, Průcha, Kušta, Rataj, Farka (79. Kubů), Srbek, Kantor, Bělohlávek.

PETROVICE – KOŠETICE B 4:1

Domácí již s oběma Moravci v sestavě začali utkání ve velkém stylu a po jedenácti minutách vedli už 3:0. Potom se Petrovičtí uspokojili a předváděli střeleckou nemohoucnost, které využil hostující Lhota a po hrubé chybě snížil. Po změně stran se hrálo mezi šestnáctkami, za domácí podtrhl výsledek střídající Ostrůvek.

Góly: 6. Pfau, 8. Kloc, 11. T. Moravec, 80. Ostrůvek – 39. Lhota. Rozhodčí: Šefčík. Diváci: 60. Poločas: 3:1. Petrovice: Vácha – Kloc, R. Moravec, Pfau (46. Ostrůvek), Prokop, Kočička, Kameš (80. J. Zach), Kostka, Marek (46. L. Zach), T. Moravec, J. Folejtar. Košetice: Klapka – Lhota, Buřič (46. Kos), Přibyl, Pospíchal, Most, Štyx, Hrnčíř, Filípek, Strakay, Duffek.

11.5.2010 VSTUP DO DISKUSE

Lukáš Krpálek ve finále olympijských her v Riu porazil Elmara Gasimova.
9

Stihne Krpálek MS? Spíš ne, mrzí judistu

Stonařovská palírna má práci už od července. Pálí zde všechno možné, nejvíce však jablka, švestky, meruňky, hrušky a třešně. Pokud se ovšem urodí.

Pálenice se teprve rozjíždí, slabší začátek zavinily třešně

Z Třebíče vezli body. Obrat přišel po přestávce

Pelhřimov - Výhrou na hřišti regionálního rivala odstartovali nový ročník divize fotbalisté staršího dorostu Pelhřimova. Cenný bodový zisk si zajistili zlepšenou hrou ve druhém poločase.

Středeční nehoda na D1: Mladý řidič se nevěnoval řízení, a to ho stálo život

Vysočina - Dvacetiletý řidič se plně nevěnoval řízení, nezareagoval na vzniklou situaci, a to pro něj nakonec bylo osudné. Tragická nehoda se stala ve středu kolem půl páté odpoledne na 93,5 kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu. Ke středu dodávky a nákladního auta došlo v místě, kde se jen pár minut před tím odehrála jiná dopravní nehoda.