K bodům měl v Rapoticích nakročeno Moravec, jenže po vyloučení gólmana Fialy ztratil slibný náskok 4:2 a vrátil se bez bodů. Jistotu záchrany ještě nemají hráči Měřína, kteří s Hartvíkovicemi pouze remizovali.

RAD. SVRATKA – KŘOVÍ 5:5

Jak už to bývá zvykem, přinesl další zápas, v němž nastoupilo Křoví, další velkou divočinu. Přitom už po prvním poločase mohlo být rozhodnuto. Radešínská Svratka byla od úvodních minut jasně lepším týmem, měla velkou spoustu šancí, ale ujala se pouze ta Josefa Chrásta minutu před pauzou.

Také po změně stran pokračoval domácí tlak a když v 58. minutě zvýšil Dvořák na 3:1, zdálo se být rozhodnuto. Jenže domácí pak úplně vypadli z tempa a minutu před koncem to bylo 4:5. Alespoň bod zachránil domácím Pekárek. Ten v poslední minutě proměnil pokutový kop, nařízený za ruku Roštínského na brankové čáře.

Góly: 44. J. Chrást, 54. a 90. Pekárek (druhý z PK), 58. Dvořák, 82. Mužátko – 53. Pollák, 64., 66. a 88. Kalina, 77. Tichý (PK). Rozhodčí: Fabeš. ŽK: 0:5. ČK: 0:1 (90. Roštínský). Diváci: 100. Poločas: 1:0. Rad. Svratka: Petr – J. Chrást, Smejkal, Drdla, Janů – Mužátko, Starý, Pekárek, M. Šacl – Dvořák (82. P. Chrást), Plhal (74. Šoustar). Křoví: Karmazín – Beránek, Sára, Roštinský, Kalina, Pollák, Tichý, Pekárek, Mencler (85. L. Němec), Knotek (21. Křístel), M. Němec.

MĚŘÍN – HARTVÍKOVICE 1:1

V přímém záchranářském souboji si Měřín mohl v případě výhry zajistit jistotu záchrany. V první půli hráli domácí proti větru, což jim ale spíše vyhovovalo pro jejich kombinační hru. Po centru z pravé strany sklepl na zadní tyči Kožený míč ve 14. minutě k Procházkovi, který otevřel skóre zápasu. Jiskra měla i další šance, jenže místo zvýšení přišlo vyrovnání, ve 23. minutě se radoval hostující Moczár.

Ve druhé půli se Hartvíkovice zatáhly a domácí jejich obranu marně dobývali. V 75. minutě v největší příležitosti Šoukal nemířil přesně, body se tak nakonec dělily.

Góly: 14. Procházka – 23. Moczár. Rozhodčí: Jahoda. ŽK: 1:2. Diváci: 100. Poločas: 1:1. Měřín: Sysel – Kožený, Doležal, Kolda, Láznička – Procházka, Kružík, Matoušek, Bublán – Crkal (86. Hrůza), Šoukal.

KNĚŽICE – V. BÍTEŠ B 4:3

Kněžice ještě mohou pomýšlet na záchranu, a děkovat mohou hlavně Janu Pejchalovi, který během prvního poločasu zatěžkal konto bítešské rezervy třemi góly! Zápas se zdál být rozhodnutý, ale hosté po změně stran zbraně nesložili. Dvořák po hodině hry snížil, a přestože Pejchal po deseti minutách skóroval počtvrté, byl závěr utkání ještě hodně zajímavý. O zápletku se postaral Dvořák, který se chtěl zřejmě Pejchalovi v gólech vyrovnat. Nakonec ale stihl dát jen tři, a tak domácí mohli slavit tři důležité body.

Góly: 13., 23., 41. a 72. Pejchal – 62., 75. a 76. Dvořák. Rozhodčí: Krymová. ŽK: 5:1. Diváci: 69. Poločas 3:0. V. Bíteš B: Hemala – O. Švanda, Jelínek, Paprskář, Dvořák – Antoš (61. Pelikán), Horký, M. Švanda, Hřebíček (80. Vašíček) – Čech, Loup.

RAPOTICE – MORAVEC 5:4

Domácí v prvním poločase kupili jednu chybu za druhou a soupeř toho využil hned třikrát. Rapotice stačily do přestávky jen snížit penaltou Martina Laše. Moravec zkraje druhého dějství zvýšil na 4:2. Jenže pak přišlo vyloučení hostujícího brankáře za udeření Petra Matouška v přerušené hře a to byla voda na mlýn domácích, kteří nejenže vyrovnali, ale i v závěru strhli vítězství na svou stranu. „Byla to šťastná výhra. Pomohlo nám vyloučení jejich gólmana a pak jsme začali hrát na tři útočníky. Jarní neporazitelnost trvá a chtěli bychom to udržet do konce sezony,“ hodnotí rapotický trenér Karel Kovařík.

Góly: 16. Sobotka, 32. a 84. Milan Laš (první z PK), 86. Císař, 90. Strašák – 6. a 54. Juračka, 23. Červinka, 28. Broža. Rozhodčí: Stratený. ŽK: 3:2. ČK: 0:1 (66. Fiala). Diváci: 102. Poločas: 2:3. Moravec: Fiala – Kudiovský, Toufar, Juračka, Smolík, Červinka (89. Válek), Urbánek, Kachlík, M. Černý, Slavíček, Broža.

TŘEBELOVICE – NEDVĚDICE 3:8

Další důležitý zápas nedopadl pro nováčka nejlépe. O osudu utkání prakticky rozhodl už první poločas, ve kterém si hosté vypracovali pohodlný třígólový náskok. Nedvědičtí vedení po změně stran zvýraznili. Hattricky se blýskli především Vašíček s Havlíčkem.

Góly: 22. S. Michal, 86. a 89. Novotný – 3., 4. a 80. Vašíček, 10., 69. a 75. Havlíček, 12. Bracek, 49. Šikula. Rozhodčí: Zadina. ŽK: 1:1. Diváci: 55. Poločas: 1:4. Nedvědice: Dudák – Škvařil (64. Mareš), Krejčí, Štefka, Jirásek, Bracek (46. Škutchan), Havlíček, Burýšek, Vašíček, Veselský, Šikula.

ŠTĚPÁNOV – V. BERANOV 4:0

Souboj dvou celků z lepšího středu tabulky, které před utkáním v tabulce dělilo šest bodů, se nakonec stal jasnou záležitostí domácích Železářů. Ti se dostali do vedení již po šesti minutách hry, šťastným střelcem byl útočník Ludvík. Po hříchu to byla jediná gólová situace, kterou necelá stovka diváků v úvodní pětačtyřicetiminutovce viděla.

Zato po změně stran se s góly roztrhl pytel, opět ovšem padaly pouze do branky pátého celku tabulky. Krátce po hodině hry se prosadil obránce Štěpánova Kutnyk. Definitivní podobu výsledku pak daly dvě slepené branky v 74. a 76. minutě. Nejprve skóroval Fiala a na konečných 4:0 uzavřel skóre zápasu Šikula. Velký Beranov tak ze Žďárska odjel s debaklem.

Góly: 6. Ludvík, 64. Kutnyk, 74. Fiala, 76. Šikula. Rozhodčí: Krejčí. ŽK: 2:2. Diváci: 90. Poločas: 1:0. Štěpánov: Dinga – Hrubeš, Novák, Kutnyk, Fiala – Samek, Sedláček, Kovalchuk (74. Macháček), Kroupa – Ludvík, Šikula (78. Šibor).