Šlágr se hrál ve Ždírci, kam k souboji ještě na jaře divizních celků přijel Havlíčkův Brod. Tři body nakonec získal domácí Tatran a vévodí tak celé soutěži.

V. MEZIŘÍČÍ B – JAROMĚŘICE. 2:1

S jasným cílem poprvé v ročníku skórovat i bodovat nastoupili do zápasu fotbalisté rezervy Velkého Meziříčí. Jejich výkon v první půli tomu však neodpovídal. Hned v úvodu sice mohl z nacvičeného signálu po rohu skórovat Polák, na zadní tyči ale těsně minul. V dalším průběhu se domácí utápěli v nepřesnostech, a tak přišel zasloužený trest. Již v nastaveném čase Jaroměřice udeřily z rohu a David Karásek hlavou otevřel skóre.

O poločase došlo v kabině domácích k velké bouřce, která přinesla ovoce prakticky z první akce druhé půle. Po centru Lišky střílel Malec, Klubal jeho střelu pouze vyrazil před sebe, a Beran už měl jednoduchou pozici. Velké Meziříčí pokračovalo ve své převaze a bylo jen otázkou času, kdy se bude skóre měnit znovu. Rozhodující okamžik utkání přišel dvanáct minut před závěrečným hvizdem. Centr Halámka z půlicí čáry hosté nedokázali odvrátit, a vrácený balon Polák dopravil do sítě. Úplný závěr zápasu už Meziříčí taktickým výkonem dovedlo do úspěšného konce. „Za výkon ve druhém poločase jsme si výhru zasloužili," řekl trenér Velkého Meziříčí Petr Munduch.

Góly: 46. Beran, 78. Polák – 45. D. Karásek. Rozhodčí: Dvořák. ŽK: 1:4. Diváci: 50. Poločas: 0:1. V. Meziříčí B: Sysel – Nevoral (90. Hlávka), Ráček, Maloušek, Kafka – Halámek, Malec, Polák, Krčál (85. Pospíšil) – Beran (73. Mužátko), Liška. Jaroměřice n. R.: Klubal – D. Karásek, Hambálek, Šabatka (73. Bednář), Palát, Svoboda, Šimek, Barák, Hutař, Kopečný (46. Hvězda), Hověz (66. Z. Karásek). Nejlepší hráči: Krčál, Polák – Šimek.

PŘIBYSLAV – JEMNICKO 3:2

Domácí začali proti Jemnicku aktivně a ve čtvrté minutě je poslal do vedení Adamec. Následně přišel přibyslavský čtyřminutový výpadek, a toho využili hosté k otočení výsledku zásluhou Křivánka a Kelblera. Hned po přestávce se o vyrovnání postaral Eis. Po hodině hry přišlo rozhodnutí, když se prosadil opět Adamec, který zařídil domácímu celku tři body. Do konce zápasu si oba týmy vytvářely šance, ale gólmani se už překonat nenechali.

Góly: 4. Adamec, 49. Eis, 64. Adamec – 10. Křivánek, 14. Kelbler. Rozhodčí: Kůrka. ŽK: 3:3. Diváci: 120. Poločas: 1:2. Přibyslav: Pazderka – Eis, Kunc, Vopršal, Pospíchal – Adamec, Flekal, Votava, Škacha (66. Pochop) – Žila (92. Sibera), Vykoukal. Jemnicko: Tesař – Rejthar, Máca, Bastl (52. Smetana), Koutný - Pecas, Tesař, Křivánek, Netrda – Kelbler, Chalupa (56. Frečka). Nejlepší hráči: Pazderka, Adamec – Tesař.

ŽDÍREC N. D. – H. BROD 2:1

Ve Ždírci se odehrálo klasické derby. V prvním poločase domácí tahali za kratší konec. Ve 24. minutě předvedl na pravé straně pěknou akci a po jeho ostrém centru si dal vlastní gól Ondřej Berky. Po přestávce byl aktivnější domácí Tatran, ale začal zahazovat i ty nejvyloženější šance. Zákonitě musel přijít trest. V 72. minutě se podařilo vyrovnat Hejkalovi. Závěr přeci jen patřil Ždírci. Na centr Pátka si naběhl Malinský, který rozradostnil domácí publikum.

Góly: 24. vlastní Berky, 83. Malínský – 72. Hejkal. Rozhodčí: Voneš. ŽK: 0:5. Diváci: 240. Poločas: 1:0. Ždírec n. D.: Pometlo – Kučera, Michalec, Fikar (68. Pátek), Štukhejl – Kysilko, Klimeš (79. Malínský), Najman (89. Zahradník), Smejkal – Novotný, Dvořák. H. Brod: Kubát – Plíšek, Novotný, Hejkal, Berky - Prchal, J. Henek, Tuhý (75. Němec), Háněl – Veselský, Štědrý (85. D. Henek). Nejlepší hráči: D. Dvořák, Michalec – Háněl.

M. BUDĚJOVICE – ŽIROVNICE 0:0

Domácí začali boj o první body aktivně a hned zkraje musel Švec nadvakrát likvidovat trestný kop Kyzlinka. Na roh Duška si o chvíli později naběhl na přední tyč Novotný, ale pálil vedle. Hosté se dostali do šance po půlhodnině hry, kdy s námahou Jelínek vyrážel Staňkovu hlavičku. Na druhé straně měl největší šanci poločasu Novotný. Sám před Švecem poslal hlavičku těsně nad břevno. Před pauzou přečkaly Budějovice sérii tří rohů, kterou zakončil nepřesnou hlavičkou Hřebecký. Poslední šanci měl Kyzlink, když se prodral do vápna, ale po kontaktu s obráncem zakončit nedokázal. Domácím zatrnulo po deseti minutách druhé půle, ale dalekonosná střela Drechslera orazítkovala břevno. Střela Staňka pak minula tyč. Největší šanci utkání měl po hodině hry Veselý. Z malého vápna napálil pouze Švece a dorážku odvrátili obránci na roh. Brankou pak neskončily ani střely T. Houšky a Krtka na straně Žirovnice, ani závěrečná střela Veselého na opačné straně. Zápas tak skončil zaslouženou dělbou bodů.

Rozhodčí: Staněk. Diváci: 80. ŽK: 2:1. M. Budějovice: Jelínek – Novotný, Procházka, O. Busta (33. Pařízek), Svoboda – Švanda (88. J. Kosmák), Kyzlink, J. Benda, Veselý, Dušek – J. Šplíchal. Žirovnice: Švec – Vilímek, Knotek, P. Houška, Drechsler – Cajz (73. Pokorný), T. Houška, Hadrava, Staněk (90+1. Kořínek) – Hřebecký (89. Bouz), Krtek. Nejlepší hráči: Jelínek, Kyzlink – Švec.

CHOTĚBOŘ – OKŘÍŠKY 4:0

K vidění byl ze strany domácích opatrnější zápas, kdy hlavně v prvním poločase se jim nedařilo tvořit hru. Šance na otevření skóre byly na obou stranách, ale ani jeden ze soupeřů nedokázal balon protlačit do sítě. Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil, ale pak se Chotěboři povedlo střídání. Do pole naskočil mladík Janda a ten se trenérům odměnil po deseti minutách pobytu na hřišti vedoucí brankou. Ta padla v 80. minutě, když domácí vykombinovali obranu soupeře a Janda už měl ulehčenou práci a zakončoval téměř do prázdné branky. Hned vzápětí domácí soupeři zasadili konečnou ránu, když se po podobné akci trefil Koutný. Chotěboř samozřejmě ožila, a v rozmezí dvou minut ještě přidala dva góly a bylo po zápase.

Góly: 80. a 87. Janda, 81. Koutný, 89. Somerauer. Rozhodčí: Porupka. ŽK: 2:1. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Chotěboř: Dobrovolný – Moravec (71. Janda), R. Odvářka, Čáp, Jan Hlaváček – Somerauer, Dvořák – Koutný, Bělovský (63. Jiří Hlaváček), M. Odvářka – Hanousek (85. Hromádka). Okříšky: Fiala – Tekal, Brabenec, Voda, Dočekal – Dočkal, Jůza, Bastl, Ryšavý – Rampír (90. Ježek), Tůma. Nejlepší hráči: Koutný, Somerauer – Bastl.

NOVÁ VES – LEDEČ N. S. 0:1

Duel dvou nováčků začal ve svižném tempu. Již ve 3. minutě nebezpečně střílel Jan Starý, ale Bezděk jeho střelu vyrazil. O chvíli později přispěchal s hlavičkou Jan Šandera, ale gólman hostů opět předvedl výborný zákrok. Ledeč poprvé zahrozila až po půlhodině hry, kdy to zpoza vápna technicky zkoušel Trpišovský, Fuksa byl však na místě. Ve druhé půli se role obrátily a Ledeč výrazně přidala. První varování ještě dokázal jistý Fuksa zachránit, ale krátce po hodině hry již udeřilo. Dlouhý nákop hostů odhlavičkoval domácí stoper Havlík jen do soupeře a osamocený Jakub Gramer se řítil sám na Fuksu, kterého dokázal prostřelit. Nová Ves poté přeskupila řady a především v závěrečné desetiminutovce si vytvořila značný tlak. Jenže Ondřejka ve skrumáži netrefil branku a Havlíkovu střelu vykopl na brankové čáře hostující obránce.

Gól: 62. J. Gramer. Rozhodčí: Fabeš. ŽK: 3:6. Diváci: 120. Poločas: 0:0. Nová Ves: Fuksa – P. Šandera, Havlík, Krejčí, Komínek – J. Nečas (46. Ondřejka), O. Šandera, F. Nečas, Josef Šandera (80. Novotný) – J. Starý, Jan Šandera. Ledeč n. S.: Bezděk – F. Gramer (77. Prchal), Nepovím, J. Gramer, Bláha (72. Voplakal), Turek, Korel, Trpišovský (91. Vladyka), Pešek, Petřík, Machala. Nejlepší hráči: Fuksa – Nepovím, J. Gramer.

HUMPOLEC – SAPELI POLNÁ 2:1

Sapeli potvrdilo dobré předešlé výsledky, v prvním poločase hrálo v Humpolci naprosto vyrovnanou partii. Domácí byli sice častěji u míče, hosté hrozili z nebezpečných protiútoků. Nejblíže ke gólu měl Dalík, který postupocval osamocený na brankáře, ale Herinka překonat nedokázal. Humpolci se zadařilo v úvodu druhé půle. Po levé straně pronikl Šerý a jeho centr skluzem dopravil do sítě Paťha. Hosté nerezignovali a po kombinační akci srovnal v 64. minutě Vacek. Pak se hra vyrovnala, šťastnější Humpolec rozhodl pět minut před koncem. Bvěkem ještě dorostenec Rážek přešel ve vápně přes protihráče a po jeho přihrávce už do prázdné dokopl míč Paťha.
Góly: 46. a 85. Paťha – 64. Vacek. Rozhodčí: Stehlík. ŽK: 5:3. Diváci: 130. Poločas: 0:0. Humpolec: Kříž – Alt, Procházka, Prokop, David Maršík – Paťha, Skryja (70. Málek), Kratochvíl, Šerý – Dalík (74. Rážek), Kříženecký (46. Kubíček). Sapeli Polná: Herink – Zamazal, Tržil, Brnický, Navrátil – Dvořáček, Fišer (74. Mašek), Macko, Vacek – Barák, Fic (46. Příhoda). Nejlepší hráči: Šerý, Paťha – Vacek.

14. Jemnicko 3 0 1 2 4:8 1

Příští kolo: Žirovnice – Chotěboř, Okříšky – Humpolec, Jemnicko – Ledeč, Sapeli Polná – V. Meziříčí B, Přibyslav- Ždírec n. D., H. Brod – M. Buděj., Jaroměřice – Nová Ves.