Útočnou pohodu Hořepníka nezrušila ani obrana Senožat

Pelhřimovsko – První příčku v tabulce III. třídy uhájili fotbalisté Hořepníka.

30.10.2013

Fotbalisté Hořepníka mají skvělou formu. Vítězství v Senožatech bylo jejich už sedmým tříbodovým ziskem v řadě.Foto: Deník/Kamil Vaněk

Ti dokázali vyhrát v Senožatech. Uspěl i druhý Budíkov, který v souboji rezervních týmů nastřílel H. Cerekvi šest branek.

SENOŽATY – HOŘEPNÍK 1:4
Hosté sice potvrdili roli favorita, ale branky stříleli jen z rychlých protiútoků. Jinak u míče byli častěji domácí, jenže jejich hra s jedinou výjimkou k přesnému zakončení nevedla.
Góly: 82. Král – 5. a 35. J. Jelínek, 20. Filip, 52. T. Dlouhý. Rozhodčí: Švehla. Bez karet. Diváků: 40. Poločas: 0:3. Senožaty: I. Večeřa – L. Mareš, Cibula, Maděra (30. Král), David (69. F. Dvořák), Vokřál, K. Mareš, J. Mareš, Vlk (60. M. Dvořák), M. Večeřa, Sýs. Hořepník: Lapáček – M. Jelínek (81. Sojka), P. Dlouhý, Zíka, Filip (74. Blažek), Petrů (56. Moravec), T. Dlouhý, M. Joneš, J. Jelínek, Mezera, P. Joneš.

VYSKYTNÁ – MNICH 3:2
Utkání rozhodl výkon domácích v prvním poločasu, v němž získali vedení 3:1. To ještě Valenta neproměnil pokutový kop. Po přestávce byli lepší hosté, David snížil a v závěru sahal Mnich po remíze. Šance však proměnit nedokázal, takže body zůstaly ve Vyskytné.
Góly: 2. Šustr, 7. Souček, 17. Valenta (PK) – 14. Mocek, 50. David. Rozhodčí: Šenigl. ŽK: 1:2. Diváků: 60. Poločas: 3:1. Vyskytná: Sekal – Roubíček, Bezděkovský, Vondrák, Bína (55. Budík), Mejstřík (85. Havel), Šustr, Valenta, Hlobeň (80. Blažek), Souček, Štěpán. Mnich: Šimůnek – Křivánek, Procházka, Motyčák, Hron, Vaněk, Dufek, Štangl, Novotný, Mocek, David.

ČEJOV B – ČERNOVICE B 4:1
Domácí začali utkání aktivně, ale v koncovce se jim nedařilo. Po přestáce jejich převaha narostla a za čtvrt hodiny už to bylo o tři branky. Černovice sice pak snížily, ovšem pak už se střelecky prosadil jen čejovský Hložek.
Góly: 42. Kratochvíl, 58. Jaroslav Svoboda, 60. Mraček, 75. Hložek – 65. Tikal. Rozhodčí: Kopecký. ŽK: 3:0. Diváků: 40. Poločas: 1:1. Čejov B: Vacata – Semrád, Moravec, L. Svoboda, Tománek (51. T. Marek), Josef Svoboda, Doležal, Mraček, Hložek, Kratochvíl, Jaroslav Svoboda (65. Boček). Černovice B: Pekař – Dvořák, Stejskal, Hůlka, Bohuslavický, Tikal, Motyčák, Krejčí, Paďourek, Tille, Matoušek.

LUKAVEC – ŽELIV 3:0
Zápas začal převahou Lukavce, který ovšem nebyl přesný při zakončení. Také příležitosti Želiva ke gólu nevedly. V prvním poločase se prosadil jen Pešek, který domácím zařídil vedení proměněním pokutového kopu. Po přestávce převaha Lukavce narostla, což se projevilo i na konečném výsledku.
Góly: 35. a 64. Pešek (první PK), 74. Prokop. Rozhodčí: Přibyl. ŽK: 1:2. Diváků: 50. Poločas: 1:0. Lukavec: Veselka – Meremus, Mařinec, Kuneš (45. Michalanský), Kott (67. Lukáš Krill), Luboš Krill (65. Wenemoser), Pešek, Prokop, Zeman, Hanzlík, Šimek. Želiv: Thomaier – Josl, Novák (25. M. Stibůrek), Němec, Sedlák (67. Bejda), Dolejš, Krpálek (73. Hora), Radil, Kratochvíl, L. Stibůrek, Komínek.

PETROVICE – NOVÁ CEREKEV 3:0
Hosté i přes prohru předvedli bojovnější výkon než domácí. Vysočina ale byla podstatně produktivnější při zakončení.
Góly: 11. Moravec, 26. Kubát, 64. Kameš. Rozhodčí: Klubal. ŽK: 0:2. Diváků: 60. Poločas: 2:0. Petrovice: Vácha – Prajsler, O. Zach (46. Marek), Kočička, Krpálek, L. Zach, Kameš, Dus, Kovář, Moravec (89. Dygrýn), Folejtar (82. Peterka). Nová Cerekev: Vaněček – Šípek, Havlík, Beneš, Tyráček, Pamětický (61. Sochor), Zíka, Vodička, Rásocha, Votápek, Knězů (57. Novák).

BUDÍKOV B – H. CEREKEV B 6:3
Domácí rozhodli už v prvním poločase, když využili prakticky všechny své šance. Po přestávce už to byl vyrovnaný boj, hosté alespoň korigovali.
Góly: 9., 24. a 57. Staněk, 23. a 39. P. Žáček, 26. Trecha – 61., 71. a 81. Havel. Rozhodčí: Poul. Bez karet. Diváci: 30. Poločas: 5:0. Budíkov B: Březina – Bleha (67. D. Novák), Janák, Onderka, Šárovec, Prokop (66. Havel), Páša (46. Soukup), Zástěra, Trecha (46. J. Novák), Žáček, Staněk. Horní Cerekev B: T. Matějka – A. Šimák, Jan Plachý, Pinkas, (74. M. Matějka), Šimek, Filsoch (39. Suchý), Chadim, Musil, Jaroslav Plachý, Havel, M. Šimák.

Příští kolo: Nová Cerekev – Čejov B, Želiv – Petrovice, Mnich – Lukavec, Horní Cerekev B – Vyskytná, Hořepník – Budíkov B, Černovice B – Senožaty.

30.10.2013 VSTUP DO DISKUSE
Nová silnice mezi Pelhřimovem a Božejovem
4

Práce na nové silnici finišují

Nebezpečná silnice: Na tahu Jihlava - Havlíčkův Brod se zranilo čtrnáct lidí

Radek Koten (SPD): Jako jediná strana prosazujeme přímou demokracii

Vysočina /ROZHOVOR/ – Lídrem vysočinské kandidátky SPD (Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura) je v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny Radek Koten. „Proč by nás měli lidé volit? Protože my máme odvahu říkat pravdu. Pojmenováváme věci tak, jak jsou. Neschováváme problémy za rádoby korektní slovíčka,“ říká politik z Vojnova Městce na Žďársku.

Ve Stranné u Telče usmrtil dítě zemědělský stroj

Vysočina – V pondělí 16. října se ve vsi Stranná na Jihlavsku stala velká tragédie. Došlo tam k dopravní nehodě při níž zemřelo nezletilé dítě.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Řidiči budou muset v Holušicích sundat nohu z plynu

Kaliště, Červená Řečice – Obce na Pelhřimovsku se snaží bojovat proti rychle jezdícím řidičům a zvyšovat bezpečnost pro své obyvatele. V Červené Řečici z toho důvodu vybudovali retardér, zastupitelstvo v Kališti oproti tomu odhlasovalo snížení rychlosti v místní části Holušice.