Na fotbal okresní úrovně hodně netypický výsledek 0:0 se zrodil v Obratani, kde hostoval úspěšný nováček Maraton Pelhřimov. Ten stále drží druhou příčku, domácí se Černého Petra nezbavili. Tabulku stále vede Horní Cerekev, která zdolala Žirov.

H. CEREKEV – ŽIROV 2:0

Domácí chtěli potvrdit vedení v tabulce další výhrou. Po vlažné čtvrthodince se ujali vedení po brance Serbuse, který využil přesné nahrávky Kůty. Hornocerekvičtí nastřelili v dalším průběhu tři tyče a střeleckou smůlu prolomil až Martínek uklidňujícím gólem na 2:0 deset minut před koncem.

Góly: 17. Serbus, 80. Martínek. Rozhodčí: Řezníček. ŽK: 1:0. Diváci: 40. Poločas: 1:0. Horní Cerekev: Faltýnek – Šetek, Staněk, Musil (46. Podařil), Zelenka, Skopal, Serbus, Martínek, Kůta, Suchý, J. Plachý. Žirov: Zrutský – Kudrna, J. Jonáš, Hotovec, Hána (78. Marek), Dvořák, Kubíček, Kratochvíl, Morava, Kubát (65. Hamalčík), Starý (36. Plašil). (pod)

KOŠETICE – ŽIROVNICE B 4:0

Od začátku zápasu se hrálo podle not domácích, kteří se dlouho nemohli prosadit. Ve 39. minutě však začal úřadovat košetický kanonýr Lhota a hattrickem zařídil Košeticím tři body.

Góly: 39., 45. a 79. Lhota, 61. T. Bejček. Rozhodčí: Obranec. ŽK: 1:1. Diváci: 30. Poločas: 2:0. Košetice: Duffek – J. Bejček, Zajíček, Strakay, Mazanec, T. Bejček, Suk, Kadlec (60. Žáček), T. Vejsada, Vlk, Lhota. Žirovnice B: Skoták – Záboj, Makovička, Kadlec, Janů, Metlička, Rathouský, Jurik, Doležal, Poustecký, R. Časta. (vjs)

LUKAVEC – Č. ŘEČICE 3:0

Domácí si během utkání vytvořili hned několik brankových příležitostí, ze kterých proměnili pouze tři. První poločas byl dlouho nerozhodný, ale Štěpánek dvěma slepenými góly rozhodl v podstatě o výsledku celého utkání. Po obrátce se už prosadil jen Růžička.

Góly: 38. a 40. Štěpánek, 64. Růžička. Rozhodčí: Ryšánek. ŽK: 3:1. ČK: 1:0 (90. D. Ludvík). Diváci: 150. Poločas: 2:0. Lukavec: Jelínek – Doležal, Hanzlík, Franc, Ludvík, Šoula, Štěpánek, Picek, Čáp, Růžička, Dražďák. Č. Řečice: Jaroš – Rychecký, P. Dýnek, Stejskal (46. Hovorka), Vacek, J. Dýnek, Gaupmann, Chvalkovský, Pavelka, Obranec (73. Daňhel), Duchan. (miš)

PACOV B – N. RYCHNOV 0:1

Velmi nadprůměrné utkání okresního přeboru bylo k vidění v Pacově. Domácí se dlouho trápili a nemohli se prosadit v koncovce, k čemuž také hodně dopomohl výborně chytající Holan. O majiteli bodů tak rozhodl jediný okamžik. Římal využil zmatek při skrumáži před brankou a pohotově skóroval.

Góly: 79. Římal. Rozhodčí: Nechvátal. ŽK: 0:3. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Pacov B: Čech – Přibyl, P. Diviš, Pavelec, Dvořáček, Jiřík, Váňa, Vlk (75. Maška), Zeman, J. Diviš (48. Rybčák), Krejča (83. Zich). Nový Rychnov: Holan – Parkan, Chalupa (70. Velička), Kratochvíl, Švec, Martínek, Růžek, O. Loskot, Římal, Cirhan, Mugrauer (57. T. Loskot). (tej)

JIŘICE – KAMENICE B 1:2

První poločas se více vydařil Jiřicím, když se zaslouženě ujaly vedení brankou Maršíka. Po změně stran kamenické béčko zabralo, hned v 47. minutě vyrovnal Vávra a čtvrt hodiny před koncem rozhodl Strašík.

Góly: 32. Maršík – 47. Vávra, 75. Strašík. Rozhodčí: Faltýnek. ŽK: 4:2. Diváci: 50. Poločas: 1:0. Jiřice: Jůzl – Mecera, Večeřa, Vincenc, Langr, Hložek (46. Kratochvíl), Hájek, Příhoda, Sadský, Jiřík (74. Jirků), Maršík. Kamenice B: Kos – Šuranský, Podhradský (46. Šoltys), Mach, Dvořáček, Halada, Vávra, Schober, Hrbek (46. Tesař), Tuček, Strašík. (sad)

OBRATAŇ – MARATON 0:0

Celých devadesát minut se neslo v poklidném, vyrovnaném tempu. Střelci obou mužstev se potýkali s velkou nepřesností při zakončení, a tudíž se dělily body. Nutno říci, že zaslouženě.

Rozhodčí: Kopecký. ŽK: 1:2. Diváci: 50. Obrataň: Kučera – Vilímek, Maršák (75. J. Čekal), Melichar, P. Čekal, Vrzal, Pešek, Puchner, Fical (85. Kudrnáč), Vlach, Krejčí. Maraton: Veselý – Musil, Čech, M. Heřmánek, Švec, P. Heřmánek, Vacek, Ježek, Mareš, Bednařík, Horký. (vej)

H. VES – BOŽEJOV 2:0

První část hry moc fotbalové krásy nenabídla, pouze domácí Rataj a Kopejtko nastřelili brankovou konstrukci. Po změně stran se přitvrdilo. Domácí využili červené karty Třísky a po brankách Březiny a Kušty zaslouženě získali tři body.

Góly: 82. Březina, 87. Kušta. Rozhodčí: Kubík. ŽK: 2:4. ČK: 0:1 (79. Tříska). Diváci: 75. Poločas: 0:0. Horní Ves: Soukup – Fous, Hubáček, Nováček, Glejtek, Jírů, Srbek, Kušta, Rataj (76. Březina), Prchal, Bělohlávek. Božejov: Skoták – Pípal, Pejcl, Maršák, Goldman, Jan Vacek st., Svoboda, Kumžák, Kopejtko (80. Smejkal), L. Tříska, Jan Vacek ml. (63. Urbánek). (mak)