Starší dorost dostal v Havlíčkově Brodě lekci

Pelhřimov – Nečekanou ale naprosto zaslouženou prohru utrpěli fotbalisté Pelhřimova v divizi staršího dorostu na hřišti Havlíčkova Brodu. V tabulce spadli na pátou příčku.

30.4.2015

Ilustrační foto.Foto: archiv Deníku

H. BROD B – PELHŘIMOV 5:1
Ačkoliv v roli favorita přijeli hosté, domácí byli po celé utkání rychlejší, vyhrávali souboje o míč a nápaditěji si počínali v útočné fázi. Pelhřimov předvedl nekoncentrovanou hru, s pomalou rozehrávkou od branky i v dalších fázích hry. Havlíčkův Brod vedl již od 6. minuty, špatnou rozehrávku potrestal Megela. Domácí přidali druhý gól po dvaceti minutách stejným stylem, vlevo důrazně vybojoval míč Nedvěd a střelou po zemi skóroval. Vzápětí snížil Chadim z penalty za faul na Zelenku, ale to byla jen labutí píseň hostů. Havlíčkův Brod měl další šance. Po přímém kopu hlavičkovali domácí vedle branky, Fišerovo sólo zastavil Tůma.

Ve druhé půli byl rozdíl mezi soupeři ještě větší, domácí zcela opanovali hřiště. Ze třetího gólu se radovali už po dvou minutách, kdy po zmatcích Pelhřimova v obraně snadno skóroval Němec. Hosté toho do konce zápasu vytvořili minimum, za zmínku stojí jen trestný kop Poula, ale míč před Drechslerem stáhl brankář. Na druhé straně se dvakrát předvedl Antoš. Nejprve se prosadil z trestného kopu a posléze gólem potrestal váhání hostů s odkopem.

Góly: 6. Megela, 20. Nedvěd, 47. Němec, 56. a 75. Antoš – 21. Chadim (PK). Poločas: 2:1. Pelhřimov: Tkadlec – Smrčka (59. Jírů), Tůma, Horký, Duba – Bartoška, Poul – Zelenka (80. Vojta), Chadim, Drechsler (62. Pakosta) – Mišoň (63. Hanousek).

Ostatní výsledky 20. kola: HFK Třebíč – Boskovice 2:2, Blansko – Žďár n. S. 0:0, Otrokovice – Vrchovina 1:5, V. Meziříčí – Kyjov 8:0, Sparta Brno B – Bohunice 1:2.

H. BROD B – PELHŘIMOV 1:2
Ačkoliv domácím patří pozice ve druhé polovině divizní tabulky, podali velmi dobrý výkon a byli Pelhřimovu více než zdatným soupeřem. Hosté přesto šli rychle do vedení. Ve 4. minutě poslal pas za obranu Kott a Mazáč uspěl s blafákem jako z hokejové učebnice. Mazáč se mohl do listiny střelců zapsat znovu ve 23. minutě, jen v souboji tváří v tvář byl úspěšnější brankář H. Brodu Vaněček. Pelhřimov šel přesto do kabin s dvoubrankovým náskokem, když s překvapivou střelou daleko za vápnem uspěl obránce Bumbálek.Druhý poločas výrazně ovlivnil silný déšť, hosté se soustředili na bránění náskoku. Ten se ale ztenčil čtvrt hodiny před koncem, kdy se přesnou střelou z trestného kopu prosadil Peřina. H. Brod vyrovnat nedokázal, naopak na druhé straně měl na kopačce pojistku vítězství Florian.

Góly: 67. Jiří Peřina – 4. Mazáč, 38. Bumbálek. Poločas: 0:2. Pelhřimov: Sochor – Habáň, Šimák (60. Zajíček), Kott, Bumbálek – Mazanec (78.Donabauer), Hanousek, Novák, Kotrč (41. Palán) – Špaček (71. Florian), Mazáč.

Ostatní výsledky 20. kola: HFK Třebíč – Boskovice 4:1, Blansko – Žďár 1:3, Otrokovice – Vrchovina 2:0, V. Meziříčí B – Kyjov 0:0, Sparta Brno B – Bohunice 1:5.  (hst, flo)