PELHŘIMOV – HFK TŘEBÍČ 2:0
V posledním vystoupení na domácím hřišti získal starší dorost Pelhřimova proti pátému týmu tabulky vítězné body. Nebyla to lehká výhra, soupeř se důsledně držel svého stylu hry rychle kolmo dopředu s centry do vápna, kam již vbíhala i ofenzivně laděná záloha.

V úvodu domácí nevyužili tři šance dorazit Hagarou jen sražený míč, na druhé straně Rygl nastřelil boční síť a Suchna dorážkou po rohu asi z deseti metrů o centimetry přestřelil. Pak už se měnilo skóre.

umbálkovo posunutí využil Kotrč k rychlému výpadu, přešel přes dva hráče a zprava takřka za střeleckým úhlem neuvěřitelně zatočil vysoký míč do třebíčské sítě. Krátce na to se Špaček uvolnil přes obránce a Mazanec centr zleva zakončil ukázkovou hlavičkou do Hagarovy branky. Proti Zajíčkovi byl již Hagara úspěšný, ale to nic neměnilo na tom, že Třebíč byla po půlhodině v hodně těžké pozici. Posledních deset minut poločasu přineslo dvě velké šance hostů, Rygl na míč nedosáhl a propadlý míč po rohu nezasáhl na zadní tyči Pecka.

Po přestávce přišla řada neproměněných šancí obou mužstev. Třebíč nastřelila tyč, Tkadlec brilantně ve výskoku stáhl Peckovu hlavičku. Zbývající čas dal zabrat domácím obráncům, s důrazem Třebíče měli víc než spoustu práce. V 76. minutě na míč putující podél domácí brankové čáry nikdo z pěti třebíčských hráčů nedosáhl. Zajíčka na opačné straně hřiště zastavil Hagara, vyrazil jeho střelu nad břevno. V závěrečných sedm minut do konce Pelhřimov již hru kontroloval a vydřenou výhru udržel.

Góly: 18. Kotrč, 25. Mazanec. Rozhodčí: Pfeifer. ŽK: 2:0. Diváci: 50. Poločas: 2:0. Pelhřimov: Tkadlec – Bumbálek, Šimák, Smrčka(68. Viktora), Vlk – Horký, Zajíček – Kotrč, Novák, Špaček – Mazanec.
Ostatní výsledky – 27. kolo: Blansko – Vrchovina 2:2, 29. kolo: Sparta Brno – Břeclav 4:3, Otrokovice – Havlíčkův Brod 1:1, Blansko – Žďár nad Sázavou 1:1, Boskovice – Kyjov 6:1, Vrchovina – Bohunice 5:2, Svratka Brno – Líšeň 3:1.

PELHŘIMOV – HFK TŘEBÍČ 1:9
Psychicky rozložení hráči Pelhřimova nedokázali zachytit nápor soupeře v prvním poločase a byli deklasováni devíti brankami. Opět se projevily nedostatky v obraně, které záloha jen sporadicky pomohla a nedůraz v útočné fázi. Sečteno a podtrženo rozložený tým nedokázal zacelit mezery vzniklé posunem hráčů do starší kategorie a zápasy jarní části nezvládl.

Góly: 37. Šmíd – 5. a 34. Mitáš, 9., 32. a 42. Maleta, 16. Trnka, 25. Benáček, 30. Šibůrek, 69. Bence. Rozhodčí: Nenadál. Bez karet. Diváci: 50. Poločas: 1:7. Pelhřimov: Karolyi – Sajner, Podlena, Škoda, Fikar (63. Gutev) -Viktora, Donabauer (55. Fanta), Šmíd (41. Rásocha) – Blokeš (55. Bílý), Heřmánek – Florian.