Přestřelka v Tise vítěze neměla, sousedské derby ovládly Košetice

Pelhřimovsko – Deset gólů bylo k vidění v zápase I. B třídy mezi Tisem a béčkem Humpolce.

5.10.2015

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Stanislav Dufka

Hosté se dokázali dostat do vedení 5:3, ale nakonec se body dělily. Remíza po divokém vývoji skóre se zrodila i v duelu Černovice – Černíč.

KOŠETICE – PACOV B 3:0
Hosté přijeli s defenzivní taktikou. Košetice se snažily tvořit hru, třicet minut dobývaly obranu. Pak se přece jen prosadily, po křídelním úniku Papeže se hlavou pod břevno trefil Tržil. Po přestávce Pacov přece jen otevřel hru, což domácím vyhovovalo. Jejich vítězství střelecky orazítkovali T. Vejsada a Hanousek, hosty i přes prohru v řadě případů podržel gólman Pachta.
Góly: 32. Tržil, 66. T. Vejsada, 88. Hanousek. Rozhodčí: Hanzl. ŽK: 2:0. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Košetice: Jíša – T. Vejsada, Suk, Hanousek, A. Vejsada, Kubů, Tržil, Paťha (66. V. Vlk), J. Vlk, Papež, Novák (60. Sovka). Pacov B: Pachta – Dvořák, Svoboda, Ježek (79. Černý), P. Miskai, Podolský, Maršík, Pražák, Jan Přibyl (57. Zamrzla), J. Kerouš, Gavrecký.

LÍPA – BUDÍKOV 4:0
Domácím vyšel první poločas. Do vedení je poslal v 19. minutě Heppner. Za stavu 1:0 podržel Lípu gólman Pešák, který chytil pokutový kop. To domácí ještě více nakoplo a druhý gól přidal Sláma. Ještě do poločasu zvýšil na rozdíl tří gólů Heppner. Po přestávce se nechal vyloučit Michal Fejt, přesto se domácí ještě v závěru prosadili zásluhou Součka. „První poločasy nám vycházejí, protože je hrajeme v jedenácti. Naší módou teď je, že dohráváme v deseti," řekl lipský trenér Zdeněk Jungvirt.
Góly: 19. a 35. Heppner, 33. Sláma, 89. Souček. Rozhodčí: Kopřiva. ŽK: 2:2. ČK: 1:0 (74. Michal Fejt). Diváci: 60. Poločas: 3:0. Budíkov: M. Bláha – T. Bláha, Wallisch, Zet, Páša, Vodrážka, Grant (31. Smereka), Prokop, Kovář, Kavka, Sadský.

CHOTĚBOŘ B – N. RYCHNOV 4:0
V prvních dvaceti minutách byl Nový Rychnov lepším týmem, ale potom míč zatáhl Tůma a Kohout otevřel skóre zápasu. Po přestávce hosté faulovali ve vápně a Novák se z pokutového kopu nemýlil. Domácím gólově patřil ještě závěr zápasu, kdy se prosadili Fiala a Doležal.
Góly: 16. Kohout, 56. Novák (PK), 79. Fiala, 82. Doležal. Rozhodčí: Kolář. ŽK: 2:2. Diváci: 50. Poločas: 1:0. Nový Rychnov: Faltýnek – Červenka, V. Mareš, Karpíšek, Švec, J. Mareš, O. Kratochvíl, Březina, J. Kratochvíl, Mugrauer (59. Koubek), Ehl (70. Bárta).

TIS – HUMPOLEC B 5:5
V Tisu byl k vidění divoký zápas. Domácí už vedli 3:0, ale během třinácti minut prohrávali 3:5. Nakonec si soupeři body rozdělili. „Sedmdesát minut jsme měli zápas ve svých rukou, ale na dvacet minut jsme vypadli ze hry a soupeř dal rychlých pět gólů. Nejvíce mě mrzí, že jsme nepohlídali dvě standardní situace. Zaslouženě jsme získali bod a musím nakonec všechny pochválit za to, že to nezabalili," glosoval zápas trenér Tisu Miloslav Kozlík.
Góly: 22. a 26. Novotný, 55. Kafka, 79. P. Sojka, 85. Zezulák – 63., 66. a 68. Paťha, 74. Fikar, 76. Žatečka. Rozhodčí: Pavlas. ŽK: 1:3. ČK: 0:1 (86. Fikar). Diváci: 45. Poločas: 2:0. Humpolec B: Novák – Fikar, Metál, Nermut, Vrátný, Vrána, Šilpoch, Paťha (88. Maršík), Kříženecký, Doležal, Žatečka.

ČERNOVICE – ČERNÍČ 3:3
Hosté přijeli s cílem neprohrát, což se jim nakonec povedlo. Již ve 12. minutě nastřelili břevno, vzápětí je dostal do vedení po chybě brankáře Vošahlíka šikovný Borkovec. Domácí rychle vyrovnali, v 18. minutě po centru Starka skóroval Kohout. Pak převzali iniciativu Černovičtí, krásné kolmé přihrávky vymysleli Koller a Jonák, takže Paclík posunul skóre na 3:1. Ve 44. minutě po trestném kopu snížil hlavičkující V. Leitkep. Po přestávce se Černíč tlačila do útoku, vytvářela si šance a zaslouženě vyrovnala. V 63. minutě se podruhé v zápase prosadil Borkovec.
Góly: 18. Kohout, 25. a 31. Paclík – 15. a 64. Borkovec, 44. V. Leitkep. Rozhodčí: Bílek. ŽK: 4:1. Diváci: 80. Poločas: 3:2. Černovice: Vošahlík – P. Jonák (83. Pěnka), Koller, Kohout, Kubů, Růžička, V. Míka, Josef Hadrava ml., Paclík, Jůn, Stark (64. D. Maštalíř).

5.10.2015 VSTUP DO DISKUSE

Hanáci vyhráli také odvetu v Jihlavě

Požár zastavil výrobu v Kronospanu. Firma tvrdí, že šlo o zkrat

Děti si ve žďárském parku hrají v balících slámy

Žďár nad Sázavou - Na šest desítek balíků ze slámy tvoří bludiště na okraji žďárského parku Farská humna. Dočasnou venkovní hernu pro děti tam vybudoval žďárský výtvarník Michal Olšiak.

Tajemstvím úspěchu nováčka jsou skvělá parta a bojovnost

Košetice – Sedm bodů, třetí příčka. Nováček krajského přeboru je bezesporu oživením soutěže.

Dorost remizoval se Svratkou

Pelhřimov – Divizní starší dorost se smírně rozešel se Svratkou Brno, tradičně těžkým soupeřem s vynikající kondicí a důraznou taktikou v dramatické hře. Fotbalistům Brna zbývalo v závěru hry více sil a dosáhli na remízový bod.

V generálce brali brambory

Humpolec – Čtvrtou příčku obsadili na turnaji v Opatovicích nad Labem druholigoví házenkáři humpolecké Jiskry. Týden před startem mistrovských bojů to není rozhodně špatný počin, klání se totiž zúčastnily dva prvoligové a čtyři druholigové celky. Z vítězství se radovaly domácí Opatovice.