Pelhřimovští dorostenci favorita potrápili

Pelhřimov – Fotbaloví starší dorostenci na jaře poprvé prohráli. V 19. kole divize nestačili na Žďár nad Sázavou. Ostuda to rozhodně není, vítězům patří v tabulce druhá příčka.

17.4.2014

Ilustrační fotoFoto: archiv

ŽĎÁR N. S. – PELHŘIMOV 2:1

Začátek prvního poločasu patřil hostům. Již v 6. minutě vysunul Poul Obrance, který trefil tyč. O dvě minuty později připravil Chadim Obrancovi reparát, pelhřimovský ostrostřelec se už nemýlil a zajistil pro svůj tým vedení. To už se dostávali do hry také domácí a hosty několikrát pozlobili. Po půlhodině hry vyrovnali vlastní brankou Poula, který po rohu nešťastně tečoval míč za záda gólmana Švece. Štěstí stálo při Žďáru i ve 39. minutě, když Poul orazítkoval tyč.

Po změně stran odehráli svěřenci trenéra Krtka vydařenější partii, jenže při dobývání domácí branky jednou zapomněli na zadní vrátka a žďárský útočník Horký v 83. minutě vstřelil z brejku vítězný gól.

Góly: 8. Obranec – 30. vlastní, 83. Horký. Poločas: 1:1. Pelhřimov: Švec – Kordík, Duba, Brada (40. Palán), Červenka, Zenáhlík Poul, Šafařík, Chadim, Obranec, Zelenka.

ŽĎÁR N. S. – PELHŘIMOV 7:1

Úvodní část hosté ještě herně zvládli. Prohrávali sice o dvě branky, ale dvě minuty před odchodem do šaten Sochor snížil na přijatelných 2:1. Po přestávce Pelhřimovským došly síly a hráči, protože v průběhu druhého poločasu se jim dva zranili a na lavičce již žádný náhradník nebyl. Proto duel dohrávali v devíti. Žďár dokázal početní převahy dokonale využít a konto hostů zatížil dalšími pěti brankami.

Gól Pelhřimova: 38. Sochor. Poločas: 2:1. Pelhřimov: Tkadlec – Kotrč, Mazanec, Palán, Brothánek – Chadim, Chadim, Bumbálek, Habáň, Smrčka – Sochor, Vlk. Střídal Němec. ⋌(nvk, va)