Pelhřimov prohrál poločas, ale potom spustil kanonádu

Pelhřimov, Humpolec – Ve fotbalové divizi dorostu se více dařilo Pelhřimovu.

11.5.2012

Starší dorost Pelhřimova zničil Břeclav pěti góly ve druhém poločase. Foto: Josef Hostička

Ten z duelů s Břeclaví vytěžil čtyři body, Humpolec v jihomoravské metropoli nebodoval.

PELHŘIMOV – BŘECLAV 5:1
Pelhřimov nakonec nadělil soupeři pětku, ale první dějství bylo vysloveně nezdařené. Hořký pohár smůly ochutnal Duchan při vlastenci po necelých dvaceti minutách hry. Potom Kubíkova střela lízla břevno, oplácel Vu Van měkkou střelou mimo domácí pravou tyč. Míč mimo poslal i Horký a Kabrhelovo sólo středem odvážně zneškodnil pelhřimovský brankář Rohovec.

Po změně stran nejprve po narážečce s J. Hložkem obloučkem vyrovnal Bartoň, týž hráč i přes fauly dvou obránců nacentroval Nebeskému na druhý gól. Horkého trestný kop Fibinger jen vyrazil a po dorážce J. Hložka přibyla na ukazateli skóre trojka. Pelhřimov pokračoval v dobré hře a další góly na sebe nenechaly čekat. Horkého vystřídal Ryšavý a byl to šťastný tah. Ryšavý se zapsal do listiny střelců nejprve po nahrávce Nebeského a následně po úniku Bartoně po pravé straně.

Góly: 53. Bartoň, 60. Nebeský, 65. Jan Hložek, 73. a 78. Ryšavý – 18. vlastní. Poločas: 0:1. Pelhřimov: Rohovec – Skořepa, Mádl (75. Nedělčev), Duchan, L. Machač – Bartoň, M. Kubík (79. Kropáček), M. Machač (86. Šafařík), Horký (65. Ryšavý) – J. Hložek (71. Hák), Nebeský.

SPARTA BRNO – HUMPOLEC 3:1
Do 20. minuty se hrálo zcela vyrovnané utkání. Ve 23. minutě umožnil Šilpoch po běžeckém souboji odcentrovat z pravé strany útočníkovi Sparty a velice nedůrazný odkop Doležala spíše připravil ideální střeleckou pozici pro domácího hráče.

Ten nezaváhal a otevřel skóre. Vzápětí trochu nepochopitelně po rohovém kopu uhnul míči Kučera a domácí střelec stojící na malém vápně už měl hodně lehkou úlohu. Kučera své fatální zaváhání napravil po půlhodině hry, když se po nepřímém kopu z levé strany prosadil hlavou. Ještě lépe mohlo hostům být ve 44. minutě, ale domácí brankář robinsonádou vytěsnil povedenou hlavičku Maršíka mimo tyče.

Domácí po návratu z kabin přidali. V 56. minutě založili rychlý protiútok a Jícha po něm lovil míč ze sítě potřetí. Snížit mohl v 84. minutě minutě Dalík, ale míč po perfekní přihrávce Tomoviče netrefil ideálně.  ,,S přístupem i hrou týmu jsem celkem spokojený. Škoda, že jsme domácím první dva góly doslova darovali a dostali překvapeného soupeře do utkání. Nebýt těchto nedůsledností, mohli jsme směle pomýšlet na bodový zisk," uvedl trenér Humpolce Libor Vaněček.

Gól Humpolce: 30. Kučera. Poločas: 1:0. Humpolec: Jícha – Doležal (65. Rokos), Fikar, Žatečka, Kučera – Palán – Vávra, Maršík, Dalík, Šilpoch – Tomovič.

PELHŘIMOV – BŘECLAV 2:2
Mladší dorostenci Pelhřimova se silným soupeřem remizovali. Pomineme-li vtipné převzetí břeclavské rozehrávky po minutě hry Venkrbcem, byli v úvodu hry pod tlakem, který po necelých deseti minutách vyvrcholil Hlochovým gólem. Skvrnou na utkání byl likvidační faul na Jana Mareše, který pro zranění nedohrál. Pelhřimovští vyrovnali krátce po půlhodině hry, kdy se po centru Šafaříka prosadil Zenáhlík.

Po přestávce se víc do útoku tlačili hosté. Švec včas u kolmého pasu, v pádu kryl míč před Buřňákem a Hlocha nepustil k zakončení Červenka.  Domácí  se tedy dočkali vedení, když se po hodině hry ujal lob Šafaříka. Zaslouženou remízu hostům vybojoval po rohovém kopu hlavičkující Svoboda.

Góly: 32. Zenáhlík, 60. Šafařík – 9. Hloch, 67. Svoboda. Poločas: 1:1. Pelhřimov: Švec – V. Mareš, Bezemek, Červenka, Karpíšek – Čeleda, Poul, Bartoška, J. Mareš (18. Zenáhlík), – Venkrbec (67. Kolář), Šafařík.

SPARTA BRNO – HUMPOLEC 5:1
Přes půl hodiny se brankář Humpolce Michut určitě nenudil, ale všechny náznaky šancí spolehlivě zlikvidoval. Kapituloval až ve 34. minutě, kdy se domácí trefili přesně po přímém volném kopu. Vzápětí se Brňané dostali do přečíslení dva na jednoho  a zvýšili na rozdíl dvou branek.

Krátce po přestávce proskákal dlouhý míč středem hřiště a trochu překvapený osamocený hráč Brna se dostal ke gólovému zakončení. Pak se dostali ke slovu hosté. Ve 43.minutě rozehrál Rokos trestný kop, ale i dorážkovou hlavičku Podoby vytěsnil domácí brankář nad břevno. Následně se povedlo snížit Honzlovi, ale zbytek zápasu opět patřil domácím. Ti přidali ještě dvě branky a dali výsledku jednoznačnou podobu.

Gól Humpolce: 50. Honzl. Poločas: 2:0. Humpolec: Michut – Krejčí, Alt, Neuber, Havel (41. Vávra) – Honzl, Rokos, Zamrzla, Podoba – Jícha (60. Konrád), Filínský (41. Palán.

11.5.2012 VSTUP DO DISKUSE

Hanáci vyhráli také odvetu v Jihlavě

Požár zastavil výrobu v Kronospanu. Firma tvrdí, že šlo o zkrat

Děti si ve žďárském parku hrají v balících slámy

Žďár nad Sázavou - Na šest desítek balíků ze slámy tvoří bludiště na okraji žďárského parku Farská humna. Dočasnou venkovní hernu pro děti tam vybudoval žďárský výtvarník Michal Olšiak.

Tajemstvím úspěchu nováčka jsou skvělá parta a bojovnost

Košetice – Sedm bodů, třetí příčka. Nováček krajského přeboru je bezesporu oživením soutěže.

Dorost remizoval se Svratkou

Pelhřimov – Divizní starší dorost se smírně rozešel se Svratkou Brno, tradičně těžkým soupeřem s vynikající kondicí a důraznou taktikou v dramatické hře. Fotbalistům Brna zbývalo v závěru hry více sil a dosáhli na remízový bod.

V generálce brali brambory

Humpolec – Čtvrtou příčku obsadili na turnaji v Opatovicích nad Labem druholigoví házenkáři humpolecké Jiskry. Týden před startem mistrovských bojů to není rozhodně špatný počin, klání se totiž zúčastnily dva prvoligové a čtyři druholigové celky. Z vítězství se radovaly domácí Opatovice.