Pelhřimov – Vysočinská derby v rámci dorostenecké divize fotbalistů vyzněla jasně ve prospěch Pelhřimova. Ten získal plný počet bodů.

9.10.2014

Ilustrační foto.Foto: Deník

V. MEZIŘÍČÍ – PELHŘIMOV 0:2
Pelhřimovský starší dorost potěšil zodpovědnou, snaživou a kolektivní hrou všech řad. Úspěch nepřišel sám od sebe, Velkému Meziříčí patřila úvodní desetiminutovka, bylo nebezpečné ze hry, standardek a rohových rohů. Z přímých kopů a rohů hrozili domácí celé utkání. Potom přešla taktovka do pelhřimovských rukou a v 19. minutě Horkého přihrávku proměnil ve vedoucí gól Mišoň. Takřka po půlhodině trefil Zenáhlík tyč. Domácí dorážku rohu hlavičkou hravě stáhl Tkadlec. Osm minut před poločasem se prosadil Chadim střelou z vápna k pravé tyči.

Po přestávce již branky nepadly. Pelhřimov měl převahu, Chadim a Horký zkusili střely z dálky. S přibývajícím časem rostla nervozita obou stran, osobní souboje nabývaly na důrazu. Větrovský hlavičkoval vedle levé tyče, přesné nebylo ani Chadimovo zakončení Honzlovy rozehrávky. Skórem rovněž nepohnula samostatná akce Pakosty čtyři minuty před koncem.

Góly: 19. Mišoň, 37. Chadim. Poločas: 0:2. Pelhřimov: Tkadlec – Smrčka, Horký, Tůma, Honzl – Poul, Kordík – Zenáhlík (75. Pakosta), Chadim, Větrovský – Mišoň (81. Mazanec).

Ostatní výsledky 9. kola: HFK Třebíč – Břeclav B 8:1, Blansko – Boskovice 0:1, Otrokovice – Žďár n. S. 2:0, H. Brod B – Vrchovina 0:3, Sparta Brno B – Kyjov 0:1.

V. MEZIŘÍČÍ – PELHŘIMOV 0:5
Hosté měli zřetelně navrch po celé utkání. Zastřelovali se už v 5. minutě, pokus Habáně ale změnu skóre ještě nepřinesl. O chvíli později však Mazanec využil nepřesné malé domů soupeře a otevřel střelecký účet zápasu. Pelhřimov se mohl uklidnit ve 38. minutě, kdy se rychlonohý Mišoň protáhl mezi stopery a přidal druhou branku. Po přestávce zvýšil na 3:0 Mazanec, v 67. minutě se po přihrávce Bumbálka prosadil z voleje Novák. Výsledek pečetil čtyři minuty před koncem lob Hanouska.

Góly: 8. a 52. Mazanec, 38. Mišoň, 67. Novák, 76. Hanousek. Poločas: 0:2. Pelhřimov: Sochor – Kott, Šimák, Palán, Habáň – Kotrč (50. Bumbálek), Mazanec (60. Florian), Novák, Hanousek – Mišoň (46. Zajíček), Mazáč.

Ostatní výsledky 9. kola: Břeclav B – Sparta Brno B 0:1, HFK Třebíč – Břeclav B 2:1, Blansko - Boskovice 2:4, Otrokovice -Žďár nad Sázavou 1:1, Havlíčkův Brod B – Vrchovina 0:0, Sparta Brno B – Kyjov 0:1.

9.10.2014 VSTUP DO DISKUSE

Hanáci vyhráli také odvetu v Jihlavě

Požár zastavil výrobu v Kronospanu. Firma tvrdí, že šlo o zkrat

Děti si ve žďárském parku hrají v balících slámy

Žďár nad Sázavou - Na šest desítek balíků ze slámy tvoří bludiště na okraji žďárského parku Farská humna. Dočasnou venkovní hernu pro děti tam vybudoval žďárský výtvarník Michal Olšiak.

Tajemstvím úspěchu nováčka jsou skvělá parta a bojovnost

Košetice – Sedm bodů, třetí příčka. Nováček krajského přeboru je bezesporu oživením soutěže.

Dorost remizoval se Svratkou

Pelhřimov – Divizní starší dorost se smírně rozešel se Svratkou Brno, tradičně těžkým soupeřem s vynikající kondicí a důraznou taktikou v dramatické hře. Fotbalistům Brna zbývalo v závěru hry více sil a dosáhli na remízový bod.

V generálce brali brambory

Humpolec – Čtvrtou příčku obsadili na turnaji v Opatovicích nad Labem druholigoví házenkáři humpolecké Jiskry. Týden před startem mistrovských bojů to není rozhodně špatný počin, klání se totiž zúčastnily dva prvoligové a čtyři druholigové celky. Z vítězství se radovaly domácí Opatovice.