Budíkov porazil i třetího favorita

PELHŘIMOVSKO - Formu jako hrom mají v I. A třídě fotbalisté Budíkova. Přesvědčila se o tom i vedoucí Chotěboř, která s nadšeně bojující Rovností prohrála 3:1.

16.4.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Josef Němec

I. A třída, sk. A

Budíkov – Chotěboř 3:1

Podle očekávání měli více ze hry fotbalisté Chotěboře. Budíkovští je však pozornou obranou do vážnější šance kromě branky a nastřeleného břevna nepustili. Hosté sice vedli od 8. minuty, ale pak už se zápas vyvíjel ve prospěch Rovnosti. Domácí totiž nesložili zbraně a před koncem poločasu stihli vyrovnat zásluhou střely z úhlu kapitána Žáčka. Ve druhé půli se hra Budíkova zlepšila, přičemž o majiteli bodů rozhodly brejkové situace.

Góly: 27. Žáček, 48. Prokop, 82. Vodrážka – 8. Moravec. Rozhodčí: Machát. ŽK: 4:2. Diváci: 120. Poločas: 1:1.

Budíkov: M. Bláha – Vostřejž, T. Bláha, Zet, Pokorný, Prokop, Valisch (67. Neuberk), Vodrážka (85. Soukup), Marousek, Žáček, Onderka (70. Zástěra). Chotěboř: Vykoukal – Moravec, Babousek, M. Čapek, D. Čapek, Máša, Tůma, Novotný, Naibrt, Slavík (58. Doležal), Benák.

Pacov – Ledeč 3:1

Pacov sehrál i bez šesti hráčů základní sestavy vynikající utkání a po dvou centrech a povedené kombinační akci vedl po půlhodině hry už 3:0. Hosté se zmátořili ke konci poločasu, zásluhou Turka snížili, ale Pacov už jim nic víc nepovolil. Prakticky celý druhý poločas kontroloval hru.

Góly: 6. Kubů, 18. Šlechta, 30. Vrzal – 38. Turek. Rozhodčí: Macek. ŽK: 3:3. ČK: 0:1 (90. Procházka). Diváci: 200. Poločas: 3:1.

Pacov: Basík – Jaroslav Praveček, Fenár, Šlechta, A. Vejsada, T. Vejsada, Maršík, Hrobský, Kubů, Vrzal (74. Pavelec), Rybčák (86. Hájek). (tej)

Speřice – Přibyslav 1:1

Domácí vstoupili do utkání bojácně a hosté toho využili Kasalem. Speřičtí se poté zlepšily a bomba Štěpána byla nechytatelná i pro výtečného Matějku. Po změně stran byli k vítězství blíže hosté, ale v koncovce se jim nedařilo.

Góly: 43. Štěpán – 11. Kasal. Rozhodčí: Rosický. ŽK: 4:1. Diváci: 70. Poločas: 1:1.

Speřice: Duben – Čermák, Holenda, Sávi, Němec, Pohan, Jůzl (80. Žatečka), Vašák, Pikl (85. M. Čeleda), Štěpán, Filipský. (obo)

I. A třída, sk. B

Kouty – Kamenice 1:1

Domácí se hned v úvodu střetnutí dostali do slibné příležitosti, ale Nejedlý v přímém souboji s kamenickým gólmanem neuspěl. Kouty měly mírnou převahu, ale střelecky se neprosadily a tak z brejku udeřili hosté. Domácí mužstvo ale dokázalo srovnat, postaral se o to po rohovém kopu hlavou Růžička.

Góly: 77. Růžička – 64. Plášil. Rozhodčí: Ondráček. ŽK: 2:3. Diváci: 140. Poločas: 0:0.

Kamenice: Kos – Hanus, Novák, Spěváček, Sivok, Mareš, Pivoňka, Kušta, J. Strašík, Plašil, M. Strašík. (tr)

16.4.2007 VSTUP DO DISKUSE

Režisér Marek Najbrt natáčí v prostoru hradu v Ledči nad Sázavou filmovou pohádku Čertí brko.
25

Hrad v Ledči obsadili filmaři. Natáčejí pohádku Čertí brko

Fotbalisté Nového Rychnova vybojovali první bod, když doma remizovali s celkem Habrů. Pro hosty to byla první bodová ztráta v sezoně.

Nováček má první bod, remizoval s Habry

Počátky srážely chyby v defenzívě, ale šest gólů vše vynahradilo

Pelhřimovsko – Rezerva fotbalistů Žirovnice nastřílela Budíkovu šest gólů a posunula se na špici tabulky Poutník ligy. Zaujaly dvě překvapivé remízy. Pelhřimovský Maraton nedokázal udolat Červenou Řečici, jen bod si z Lukavce odvezla Horní Cerekev.

Střelci Pacova a Kamenice selhali, na hřišti soupeře uspěla pouze Žirovnice

Pelhřimovsko – Fotbalisté Žirovnice se svým fanouškům omluvili za týden starý debakl na vlastním hřišti. Po dobrém a hlavně takticky zralém výkonu vyhráli v Třešti.

Čtyři góly Štěpána nestačily, béčko Plačkova přišlo o vítězství v závěru

Pelhřimovsko – Střelecké manévry nabídl zápas prvního kola IV. třídy mezi Plačkovem B a Novou Cerekví. Po čtyřech trefách Štěpána sahali po vítězství domácí fotbalisté, Nová Cerekev ale v samém závěru vyrovnala. Podobný scénář mělo i utkání v Častrově, tam naopak v hodině dvanácté srovnávali domácí. Body z hřiště soupeře vezla Vyskytná, které se povedlo vyhrát v Jiřicích.

Božejov bral v Hořepníku body a ukázal i gesto fair play

Pelhřimovsko – Bezpochyby největší událostí úvodního kola III. třídy je divoká přestřelka v Petrovicích. Fotbalisté Horní Vsi překonali domácího brankáře jedenáctkrát.