Byla to doslova pohádka. V86. minutě zápasu Humpolec – Borovina za stavu 2:1 kulminoval závěrečný tlak hostí, když napřáhl Kamil Prachař. Za pár vteřin už diváci jen vydechli blahem, míč se totiž po odrazu od tyče zatřepetal vsíti poblíž šibenice. Bezesporu se jednalo o gól kola krajského přeboru.

Vzpomenete si na zápas, kdy jste vstřelil podobný gól?

Nevzpomenu. Řekl bych totiž, že to byla má životní trefa. Takových gólů člověk za život moc nedá. Navíc byl důležitý a o to větší jsem měl radost.

Trefil míč přesně na milimetr místo, kam jste mířil, nebo se jednalo o náhodu?

O úplnou náhodu se nejednalo, ale na druhou stranu jsem tak přesně nemířil. To by se snad ani nedalo počítat stím, že to půjde tak přesně trefit. Štěstí mi trochu pomohlo, to přiznávám.

Dva ze tří gólů, které jste ve druhém poločase dali, padly po střelách zpoza velkého čtverce. Dával trenér Hájek o přestávce pokyny ke střelbě zkaždých pozic?

Trenér po nás chtěl častější zakončení. Moc šancí jsme si nevytvořili, proto bylo důležité, abychom se při každém kontaktu smíčem vdosahu soupeřovy branky snažili střílet.

Borovina možná až překvapivě dlouho kladla odpor, nebyl to lehký zápas. Co rozhodlo?

Znaší strany tam bylo více nasazení a bojovnosti. Kombinační hra se nám nedařila, proto jsme museli sáhnout ktěmto zbraním. Do značné míry nám pomohl vlastní gól soupeře, jímž jsme se dostali do vedení 1:0.

Na první příčku ztrácíte dva body. Cítíte šanci na postup do divize?

šance na postup je. Bohužel máme problém súzkým kádrem, několik hráčů je zraněných. Pořád ale platí, že se rozhodne na hřišti a já za sebe mohu říci, že pro postup udělám maximum.