Favorité na postup do Poutník ligy zatím neútočí, tabulku vede Vyskytná

Pelhřimovsko - Předpokládaní favorité III. třídy zatím spí. Fotbalisté Senožat jsou i přes výhru nad Petrovicemi šestí, Želiv s Hořepníkem dokonce otevírají druhou polovinu tabulky.

26.8.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Pavla Mrázková

Peloton čtrnácti týmů zatím táhne Vyskytná, nečekaně vysoko je Velká Chyška, která se jako nováček stává štikou soutěže.

VYSKYTNÁ – KÁMEN 5:1

Prakticky celé utkání se hrálo na branku Kámena. Vyskytné pomohly ke klidu dva slepené góly Pahra a Fíly, do poločasu ještě zvýšil vedení Slavík. Přestávka změnu obrazu hry nepřinesla, Vyskytná postupně z řady šancí vytáhla skore až na 5:0. Teprve pak se dostali ke slovu hosté, kteří korigovali Dobešem z trestného kopu.

Góly: 18. a 72. Pahr, 30. a 54. Slavík, 19. Fíla – 80. Dobeš. Rozhodčí: Šefčík. ŽK: 1:0. Diváci: 50. Poločas: 3:0. Vyskytná: Drahný – Přibyl, Fíla, Blažek, Pahr, Ouředník, Valenta, Smítka (72. Roubíček), Bezděkovský, Slavík, Hlobeň. Kámen: Kožera – Mareš, Zíka, V. Nekola, Dvořák, Buček, Přibyl, Dobeš, Másílko, Mládek, Pučálek. (phr)

SENOŽATY – PETROVICE 2:0

V prvním poločase byly lepší Senožaty a po zásluze se ujaly vedení. Po obrátce byly pány na hřišti Petrovice, ale střelecky se prosadit nedokázaly. Poslední minuta tak přinesla gólovou pojistku vítězství pro loňského účastníka Poutník ligy.

Góly: 29. Jankůj, 90. Schwarz. Rozhodčí: Ryšánek. ŽK: 1:1. Diváci: 50. Poločas: 1:0. Senožaty: P. Svoboda – Procházka (46. Satrapa), Cibula, Kůrka, M. Svoboda, Sibal, K. Mareš, L. Mareš (22. Večeřa), Jankůj, Schwarz, Sýs. Petrovice: Dygrýn – Vaněček, Maděra, Marek, Pfau, Moravec, Zach, Kostka, Kloc, Čekal, Folejtar. (lma)

KOŠETICE B – N. CEREKEV 1:3

Košetičtí měli více ze hry, ale neproměňovali vyložené šance. Jedinou branku domácích zařídil už v sedmé minutě Tomáš Klapka. Hosté trestali každou košetickou chybu a zásluhou dvou branek v rozmezí pěti minut ve druhém poločase si odvezli všechny body.

Góly: 7. T. Klapka – 28. Novák, 59. Zíka, 64. Hadrava. Rozhodčí: Šefčík. Diváci: 30. Poločas: 1:1. Košetice B: P. Klapka – Strakay, T. Klapka (80. Most), Filípek, Přibyl, Štyx, J. Bejček, T. Bejček, Mudra, Lhota, Pospíchal. N. Cerekev: Mach – Amcha, T. Pavlík, Sůva, Sochor, Knězů, Zíka, Rajčan, L. Pavlík, Novák, Hadrava. (šx)

HOŘEPNÍK – AFK PELHŘIMOV 2:3

Domácí nastoupili bez šesti hráčů základní sestavy a na jejich hře to bylo znát. K vidění byl pouze podprůměrný fotbal, hosté měli více štěstí. Zásluhou Daniela a Reichla v závěru výsledek dokonale otočili.

Góly: 53. a 59. Folk – 29. (PK) Horký, 79. Daniel, 87. Reichl. Rozhodčí: T. Nechvátal. ŽK: 3:3. Diváci: 50. Poločas: 0:1. Hořepník: Lapáček – Popelka, Zenáhlík, Zelenka (31. Kalivoda), Petrák (80. Šenkýř), Jeroušek, Petrů, Dalík, Folk, P. Dlouhý, P. Joneš. AFK Pelhřimov: Rous – P. Sláma, Havel, J. Sláma, Šťastný, Samec, Reichl, Nacházel, Novotný, Daniel, Horký. (dlh)

SPEŘICE B – PLAČKOV 2:2

Domácí hráli v první půli dobře a zaslouženě si vytvořili dvoubrankové vedení. Po změně stran byli aktivnější Plačkovští, dali v rozmezí devíti minut dva góly a zaslouženě se radovali ze zisku bodu.

Góly: 13. Slavík, 20. Menšík – 51. Kratochvíl, 60. T. Vrána. Rozhodčí: T. Nechvátal. Diváci: 60. Poločas: 2:0. Speřice B: L. Vávra – T. Němec (57. Mariniak), Kostřica, Rokovský (46. Příhonský), Marek, Prajsler, Menšík, Štěrba (61. P. Němec), Slavík, R. Čeleda. Plačkov: M. Tománek – Kotlík, R. Tománek, Mottl, Trtík, Kubů, Klap, T. Vrána, Kratochvíl, Vašák (88. Krejčí), Vaňous.   (obo)

JIŘICE B – LUKAVEC B 2:5

V prvním poločase Lukavec využil většinu chyb domácích a ujal se vysokého vedení 5:0. Po obrátce domácí hru vyrovnali, ale na boj o body už bylo pozdě. Kratochvíl a Rohovec z penalty tak alespoň zmírnili výši porážky.

Góly: 56. Kratochvíl, 88. (PK) Rohovec – 26. a 43. Šimek, 11. Štěpánek, 18. Dvořák, 36. (PK) Buchar. Rozhodčí: Klubal. ŽK: 1:1. Diváci: 30. Poločas: 0:5. Jiřice B: Čepl – Prchal (76. Nesporý), Rohovec, Kovařík, Puš, Och, Kratochvíl, Maděra (66. Jirků), Veroněk, Miko, Havel. Lukavec B: Jelínek – Dvořák, Vesecký, M. Mišoň, Prokop, Štěpánek, P. Mišoň, Buchar, Šedivý, Němec, Šimek. (sad)

VELKÁ CHYŠKA – ŽELIV 2:2

První půle vyzněla lépe pro Velkou Chyšku, když se po brankách Filipa Kuzdase a Béreše ujala vedení. Po změně stran se hostům vyplatilo střídání, když oba nově příchozí hráči vstřelili po gólu a srovnali výsledek na konečných 2:2. I tak mohli domácí brát tři body. V 75. minutě se jim totiž naskytla možnost rozhodnout z penalty, jenže Mařinec jí nevyužil.

Góly: 35. F. Kuzdas, 40. Béreš – 63. Němec, 68. L. Stibůrek. Rozhodčí: Pekař. ŽK: 1:2. Diváci: 50. Poločas: 2:0. Velká Chyška: Štamberk – Sojka, Rathouský, Štarman, Drs, Maršík (43. Mařinec), R. Kuzdas, Žilka, F. Kuzdas (85. Zenáhlík), Hrubý, Béreš. Želiv: Novák (46. Thomaier) – J. Radil, Petr, M. Stibůrek, Krpálek, J. Humeš (60. L. Stibůrek), J. Bloudek (46. Němec), L. Radil, Kratochvíl, Novák, Z. Humeš. (nec)

26.8.2008 VSTUP DO DISKUSE

Lukáš Krpálek ve finále olympijských her v Riu porazil Elmara Gasimova.
9

Stihne Krpálek MS? Spíš ne, mrzí judistu

Stonařovská palírna má práci už od července. Pálí zde všechno možné, nejvíce však jablka, švestky, meruňky, hrušky a třešně. Pokud se ovšem urodí.

Pálenice se teprve rozjíždí, slabší začátek zavinily třešně

Z Třebíče vezli body. Obrat přišel po přestávce

Pelhřimov - Výhrou na hřišti regionálního rivala odstartovali nový ročník divize fotbalisté staršího dorostu Pelhřimova. Cenný bodový zisk si zajistili zlepšenou hrou ve druhém poločase.

Středeční nehoda na D1: Mladý řidič se nevěnoval řízení, a to ho stálo život

Vysočina - Dvacetiletý řidič se plně nevěnoval řízení, nezareagoval na vzniklou situaci, a to pro něj nakonec bylo osudné. Tragická nehoda se stala ve středu kolem půl páté odpoledne na 93,5 kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu. Ke středu dodávky a nákladního auta došlo v místě, kde se jen pár minut před tím odehrála jiná dopravní nehoda.