Žirovnice udolala i dalšího favorita

PELHŘIMOV - Náskok Lukavce vPoutník lize se smrskl na tři body. Lídr tabulky si totiž nedokázal poradit srezervou Žirovnice

1.5.2007

H. Cerekev – Počátky 0:3

První poločas drželi domácí sfavoritem krok, v19. minutě dokonce nastřelil Přibyl břevno zpřímého kopu. Po změně stran se hosté probrali a během půl hodiny rozhodli utkání ve svůj prospěch.

Góly: 52. Král, 62. Brýna, 85. Doskočil. Rozhodčí: Šuranský. ŽK: 1:1. Diváci: 20. Poločas: 0:0.

H. Cerekev: Faltýnek - Plachý (67. F. Šimek), Šetek, Kůta, Skopal, Koten (87. Ošanec), P. Staněk, Přibyl (85. M. Staněk), Suchý, Podařil, Loukota.

Počátky: Milan Burza ml. – Brýna, Háva, Milan Burza st., Plíhal, Kopečný, Král, Milan Smejkal, A. Soukup, Doskočil, J. Smejkal. (pod)

Kamenice B – Žirov 2:1

Góly: 40. Chvála, 89. Petr – 8. Horák. Rozhodčí: Švehla. ŽK: 1:1. Diváci: 80. Poločas: 1:1. (nov)

Božejov – H. Ves 1:2

Domácí zaspali prvních dvacet minut, zčehož Horní Ves vytěžila vedoucí branku Brože. Hosté dokázali vytěžit zminima maximum, protože i druhou větší šanci proměnil Fous, což stačilo na všechny body.

Góly: 24. V. Svoboda – 12. Brož, 84. Fous. Rozhodčí: Beseda. ŽK: 1:2. Diváci: 60. Poločas: 1:1.

Božejov: Hák – Pípal, Koutek, Ryšák, Vacek (70. M. Tříska), Svoboda, Kumžák, Pelíšek, Havlík, Kněžínek (46. Goldman).

H. Ves: Socha – Mareš, Hryzák, Nováček, Hejda, Bělohlávek (89. Průcha), Vácha, Němec, Kopejtka, Fous, Brož (55. Prchal). (tří)

Pacov B – Senožaty 5:0

Domácí posíleni o hráče áčka a dorostu nedali hostům nejmenší šanci na přijatelný výsledek a zvítězili rozdílem třídy.

Góly: 16. a 35. Šlechta, 18. Diviš, 32. Krejča, 53. Jiřík. Rozhodčí: Řezníček. Diváci: 70. Poločas: 4:0.

Pacov B: Basík – Přibyl, Béreš, Pavelec, J. Maršík (46. Dvořáček), Vlk, Zich, Šlechta, J. Diviš (46. Melichar), Krejča, Jiřík (70. Zeman).

Senožaty: P. Svoboda - K. Mareš, Pikl, Škoda, M. Svoboda, Ctibal, J. Mareš, Schwarz (70. L. Mareš), Cibula, Večeřa, Sýs (58. Procházka). (tej)

Hořepník – Obrataň 4:1

Dvacet minut byla Obrataň lepší, ale zrychlého protiútoku šli domácí do vedení. Hra se následně vyrovnala, góly však stále střílel Hořepník. Obrataň korigovala až za stavu 4:0.

Góly: 41. a 53. T. Dlouhý, 35. Folk, 65. M. Joneš – 69. M. Čekal. Rozhodčí: Cvrček. ŽK: 3:2. Diváci: 30. Poločas: 2:0.

Hořepník: Čech – Popelka, Petrák, T. Dlouhý, V. Dalík, Kos, T. Dlouhý, Joneš, Zenáhlík, Folk (90. Mezera), L. Dalík.

Obrataň: Kučera – Vilímek, Přibyl, Maršák, M. Čekal, Kudrnáč, J. Dvořák, M. Vlach, P. Čekal, L. Vlach, R. Dvořák. (pop)

Košetice – Č. Řečice 1:2

Domácí zahazovali jednu šanci za druhou a Jankůj pohrdl i pokutovým kopem. Hosté naopak vytěžili zminima maximum a ačkoliv nebyli vpoli lepším týmem, odvezli si všechny body.

Góly: 43. Jankůj – 36. a 74. Obranec. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 2:1. Diváci: 100. Poločas: 1:1.

Košetice: Dvořák – Mazanec, Žáček, Bejček, Kadlec, Strakay, Bystričan (46. Zajíček), Musil, Jankůj, Lhota, Příhonský.

Č. Řečice: Jaroš – Rychecký, Bečka, Stejskal, Strnad, Dýnek, Nenadál, Chvalkovský, Pavelka, Obranec, Hovorka (89. Buřil). (šim)

Žirovnice B – Lukavec 3:1

Hosté působili organizovanějším dojmem, ale béčko Žirovnice dokázalo proměňovat nabídnuté šance a zaslouženě zvítězilo.

Góly: 20. Zaňák, 73. O. Doležal st., 82. (PK) M. Dýnek – 60. Váňa. Rozhodčí: Chodúr. ŽK: 2:2. Diváci: 80. Poločas: 1:0.

Žirovnice B: Poustecký – V. Musil (60. T. Dýnek), Makovička, M. Dýnek, Rathouzský, Metlička, Havlíček, Z. Doležal (85. Brýna), V. Musil, J. Doležal, Zaňák.

Lukavec: P. Ludvík – Votápek, Mareš, Kmoch, D. Ludvík, Šoula, Sovka, Vlček, Zeman, Váňa (85. Bartes), Lhotský. (hav)

1.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

Košetice ohrožují už jen Speřice

Fotbalisté Černovic vybojovali záchranářské body, Počátky zase na zápas nejely

Oddělení následné intenzivní péče vrací pacientům kvalitní život

Velké Meziříčí – Nemocnice svaté Zdislavy v Mostištích, místní části Velkého Meziříčí, otevřela oddělení následné intenzivní péče (NIP). Jde teprve o druhé takovéto zařízení v rámci Kraje Vysočina.

Tady strávil mládí Donald Trump

Donald Trump, nový prezident USA, nebyl vždy miliardářem. Neměl v New Yorku mrakodrap a nejezdil těmi nejdražšími vozy. V New Yorku se narodil a mládí strávil v tomto malém cihlovém domě.

Žáci z Horní Cerekve si užijí o dva týdny delší prázdniny

Horní Cerkev – Žáci Základní školy v Horní Cerekvi si užijí o dva týdny delší letní prázdniny. Důvodem je rekonstrukce školní kuchyně, která bude zahájena 16. června a potrvá zhruba až do poloviny září.

Trafostanice rozkvetla podle návrhů humpoleckých školáků

Humpolec – Trafostanice Stromovka v humpolecké ulici Na Rybníčku rozkvetla. V polovině května si v rámci výtvarné výuku vzali nepříliš vzhlednou a vysloveně účelovou stavbu do parády žáci z místní Základní školy Hálkova a její fasádu přeměnili na kvetoucí louku.