Okresní derby přineslo vítězství Speřicím

PELHŘIMOVSKO - Neslavně dopadla Kamenice v Chotěboři. V rámci osmého kola utrpěla šestibrankový výprask. Více radosti mají ve Speřicích, kde si vzestup tabulkou zajistili výhrou v derby nad Ústrašínem.

1.10.2007

Podzimní derby fotbalistům Speřic vyšly. Po remízách s Budíkovem a Kamenící přišel plný bodový zisk v zápase s Ústrašínem. Foto: DENÍK/Kamil Vaněk

Duel, který už v půlce podzimu měl přívlastek záchranářský, se hrál v Kožlí. Budíkov dokázal zásluhou Zeta vybojovat bod.

SPEŘICE – ÚSTRAŠÍN 4:1

První půle přinesla průměrný fotbal, ale na šance jasně vyhráli domácí. Hlavičku Němce a střelu Jůzla vyrazili obránci hostů z prázdné branky. Dělovka Čeledy skončila na břevně a Štěpán při úniku trefil jen nohy brankáře Kubisky. Hosté to trestali, po autu otevřel skóre Koželuh.

Domácí alespoň do přestávky vyrovnali zásluhou povedené střely z trestného kopu v podání Němce. Druhý poločas začal ofenzívou Speřic, ale po Holendově gólu na 2:1 se karta obrátila. Hosté však své příležitosti nevyužili, proto Jůzl a Pohan zpečetili vítězství domácích.

Góly: 40. Němec, 55. Holenda, 65. Jůzl, 71. Pohan - 29. Koželuh. Rozhodčí: Franc. ŽK: 1:2. Diváci: 100. Poločas: 1:1.

Speřice: Brzoň – Čermák, Holenda, Sávi, Němec, Pohan (65. Menšík), M. Čeleda (75. Nenadál), Strnad, Vlček, Štěpán (76. Jančík), Jůzl.

Ústrašín: Kubiska – Razima, Rod, Prokýšek (76. Macek), Kubíček, Paclík, Šnicer (28. Fux), Jírů, Koželuh, Běloch, Dedera. (obo)

KOŽLÍ - BUDÍKOV 1:1

Domácí, opět ve značně oslabené sestavě, měli v utkání více brankových příležitostí, ale na vítězství to ani tentokrát nestačilo. Jako první zahrozili hosté, když se ocitl před prázdnou bránou P. Žáček, Březina si však postavil tyče na výbornou.

Střelecký účet utkání otevřel po nádherné akci hlavou Vladyka, kterého skvěle našel centr z kopaček D. Blažejovského. Do přestávky již diváci žádnou větší šanci neviděli. Ve druhém poločase nedokázalo Kožlí ani jednu ze svých brankových příležitostí přetavit v uklidňující gól, a tak musel zákonitě přijít trest. Chvilku před koncem utkání přehlavičkoval Zet domácího gólmana a zajistil tak dělbu bodů. Hosté si však remízu zasloužili.

Góly: 20. J. Vladyka – 89. Zet. Rozhodčí: Kliner. ŽK: 3:0. Diváci: 50. Poločas: 1:0.
Budíkov: M. Bláha – Vostřejž, T. Bláha, Zet, Pokorný, Prokop, F. Žáček, Zástěra, Marousek, P. Žáček, Vodrážka (60. Ehrlich).

CHOTĚBOŘ – KAMENICE 6:0

Chotěboř s pozměněnou sestavou na soupeře vlétla a již ve druhé minutě se dostala do vedení. Pak přišly nevyužité šance domácích, když Moravec neproměnil samostatný únik a Hromádku vychytal gólman. Po úvodním tlaku domácích se hra vyrovnala, největší šance hostů skončila na tyči.

Druhý poločas ale patřil prakticky jen domácím, kteří pěti góly zaznamenali jasné vítězství. K chotěbořské výhře přispěl i hostující kapitán Kozelek, který byl po druhé brance vyloučen.

Góly: 54. a 71. Novotný, 73. a 76. Motl, 2. Moravec, 78. Pffeffer. Rozhodčí: Šetek. ŽK: 1:3. ČK: 0:1 (Kozelek). Diváci: 200. Poločas: 1:0.
Kamenice: Bartoška – Spěváček, Novák, J. Strašík, M. Strašík, Chodúr, Musil (69. Pechek), Kozelek, Plášil, Zedník (64. Halada), Kotek. (ham)