HUMPOLEC - PELHŘIMOV 1:0

I když domácí neměli v prvním poločase nijak očividnou herní převahu, byli rozhodně nebezpečnější. Vaverka se od začátku potil při trestných kopech Guzika. Ve 29. minutě dostal Pícha dokonce míč do sítě, ale radost mezi příznivci domácích měla jepičí život, protože humpolecký útočník skóroval z ofsajdu. Běžela 40. minuta a stalo se něco, co dalo na hodnou chvíli zapomenout na fotbal.

Ošklivé zranění Davida Martínka

Pelhřimovský Martínek utržil při souboji u tribuny zranění takového rázu, že pro něj musela přijet na hřiště sanitka, a první poločas se dohrával až po přestávce. „Teď bych raději 2:0 prohrál, jen aby byl v pořádku,“ pronesl vedoucí humpoleckého týmu Jiří Holoubek, když pelhřimovský středopolař ležel bezvládně na trávníku a držel si zřejmě poraněnou krční páteř. „Nevím, co konkrétně s Davidem je, ale prý nemůže pohybovat končetinami,“ nepřidal po zápase uklidňující zprávu trenér Pelhřimova Leoš Mitas.

V dohrávce první půle padl rozhodující gól. Na trestný kop Guzika si z obrany naběhl Keller a podařenou hlavičkou zrušil Vaverkovu neprůstřelnost. Po změně stran mohl přidat druhý gól Humpolce Čihák. Chybu pelhřimovské obrany ale trestal jen střelou vedle. „Kdyby to dal, mohli jsme zápas dohrávat v klidu,“ přiznal trenér Humpolce Jiří Hájek.

Poslední půlhodinu už byl očividně lepší Pelhřimov, domácím docházely síly. Adamec však pěkný pas z voleje mezi tyče nedostal, teč Krtka šla v 82. minutě nad břevno. Ještě předtím se pelhřimovská lavička dožadovala penalty za střet Jeřábka s brankářem J. Moravcem. „Nerad hodnotím výkon rozhodčího, ale v tomto případě jsem přesvědčen, že se penalta píska měla,“ neodpustil si Leoš Mitas.

Gól: 42. Keller. Rozhodčí: Doležal. ŽK: 4:4. Diváci: 600. Poločas: 1:0

Humpolec: J. Moravec - Kameš, R. Moravec, Keller - Kotek, Guzik (72. Štěpán), Prachař, Hájek, Čihák (62. Kopic) - Cvach (90. Beránek), Pícha.

Pelhřimov: Vaverka - D. Blažek, M. Blažek, Vacek, Smrčka - Martínek (41. M. Moravec), L. Máca, (78. Zabloudil), Jeřábek, Krtek - Adamec, Liška.

Nejlepší hráči: Keller, Čihák - Smrčka.