Na špici fotbalové IV. třídy se nic nezměnilo, favorité vyhráli

Pelhřimovsko - Fotbalová IV. třída ve své dvanácté kapitole překvapení nepřinesla. Týmy z popředí tabulky vyhrávaly. Na druhou stranu je nutné říci, že jejich vítězství zrovna přesvědčivá nebyla. Pozici lídra tabulky si tak udržel Kámen, dva body na něj ztrácejí Velká Chyška a Žirov B.

29.4.2008

Ilustrační foto.Foto: DENÍK

ŽIROV B – PLAČKOV B 4:2

Domácí byli lepším týmem, hosté sice vyrovnali na 1:1, ale pak Střepina zásluhou Moravy, Gebarovského a Hány utekla na 4:1. V poslední minutě sice Žirov inkasoval, ale na jeho zaslouženém vítězství to už nic nezměnilo.

Góly: 26. Brtna, 38. Morava, 50. Gebarovský, 80. Hána – 36. Ehrlich, 90. Hamajda. Rozhodčí: Šefčík. Diváci: 20. Poločas: 2:1. (har)

V. CHYŠKA – POČÁTKY B 3:1

Velká Chyška podala nejslabší výkon jara. Jediné, co ji může těšit, je zisk všech bodů. Hosté se trápili, čestný gól jim pomohli vstřelit domácí.

Góly: 29. L. Mařinec (PK), 43. Sojka, 60. R. Kuzbas – 40. vlastní. Rozhodčí: Matušík. ŽK: 0:1. Diváci: 30. Poločas: 2:1. (nec)

HNĚVKOVICE – OBRATAŇ B 1:1

Domácí měli hlavně po obrátce výraznou, ale neplodnou převahu. Obrataň hrála s dobře organizovanou obranou, což jí stačilo na bod.

Góly: 38. Brázda – 41. Bezděk. Rozhodčí: Pánek. Diváci: 50. Poločas: 1:1. (el)

KOMOROVICE – N. RYCHNOV B 3:6

Zápas v Komorovicích připomínal duel podnikových týmů. Začalo se čtvrthodinovým zpožděním, neposečené hřiště kvalitní fotbal prakticky znemožnilo. Domácí drželi krok do 50. minuty, kdy se zásluhou Černého naposledy ujali vedení, ale pak už stříleli jen fotbalovější hosté. Ty nepřibrzdilo ani vyloučení
Parkana po druhé žluté kartě.

Góly: 21. Trnka, 22. Čech, 50. Černý – 67. a 74. Červenka, 38. a 90. Norek, 18. Nováček, 84. Římal. Rozhodčí: Matušík. ŽK: 1:4. ČK: 0:1 (86. Parkan). Diváci: 20. Poločas: 2:2. (va)

ČASTROV – KÁMEN 1:3

Vyrovnané utkání, ve kterém si hosté vytvořili více šancí a byli i efektivnější v koncovce. Kámen tedy odvezl body zaslouženě.

Góly: 7. Kubíska (PK) – 1. Pučálek, 32. Přibyl, 78. Dobeš. Rozhodčí: Píšan. ŽK: 2:1. Diváci: 60. Poločas: 1:2. (bor)

Děti si ve žďárském parku hrají v balících slámy

Žďár nad Sázavou - Na šest desítek balíků ze slámy tvoří bludiště na okraji žďárského parku Farská humna. Dočasnou venkovní hernu pro děti tam vybudoval žďárský výtvarník Michal Olšiak.

Tajemstvím úspěchu nováčka jsou skvělá parta a bojovnost

Košetice – Sedm bodů, třetí příčka. Nováček krajského přeboru je bezesporu oživením soutěže.

Dorost remizoval se Svratkou

Pelhřimov – Divizní starší dorost se smírně rozešel se Svratkou Brno, tradičně těžkým soupeřem s vynikající kondicí a důraznou taktikou v dramatické hře. Fotbalistům Brna zbývalo v závěru hry více sil a dosáhli na remízový bod.

V generálce brali brambory

Humpolec – Čtvrtou příčku obsadili na turnaji v Opatovicích nad Labem druholigoví házenkáři humpolecké Jiskry. Týden před startem mistrovských bojů to není rozhodně špatný počin, klání se totiž zúčastnily dva prvoligové a čtyři druholigové celky. Z vítězství se radovaly domácí Opatovice.