Tři týmy zvládly dvě kola bez ztráty bodu,

PELHŘIMOV - Fotbalová III. třída má za sebou dvě kapitoly. Nejlépe se v nich zapsal Maraton, který se ujal vedení v tabulce. Překvapivě bez ztráty bodu je také Nová Cerekev, která na jaře dlouho bojovala o záchranu. Šest bodů vybojovaly ještě Petrovice.

21.8.2007

Jen průměrný fotbal se hrál v utkání Želiv – Mnich. Jediný vstřelený gól domácím k zisku všech bodů. Na snímku o míč bojují želivský Dušan Strašík (vlevo) a Michal Štangl. Foto: DENÍK/Kamil Vaněk

NOVÁ CEREKEV – PLAČKOV 3:0

V utkání dobré úrovně domácí vynikli bojovností, hosté hrozili z rychlých protiútoků. Smolařem zápasu byl cerekvický Gnojek, který během čtvrthodiny trefil dvakrát tyč.

Góly: 44. P. Sůva, 65. Talich, 85. D. Zíka. Rozhodčí: Matušík. ŽK: 3:2. ČK: 1:0 (67. Sochor). Diváci: 40. Poločas: 1:0.
N. Cerekev: Opic – Amcha, Pavlík, Maška, Sochor, Dvořák, K. Zíka, Talich, Gnojek, P. Sůva (63. Knězů), J. Sůva (83. D. Zíka). Plačkov: V. Němec – Dušek (46. Kutílek), Studnička, J. Voda, Mottl, Dolejš, M. Vrána, T. Vrána, M. Voda, Němec (57. Musil), Vaňous. (pi)

ŽELIV – MNICH 1:0

V zápase průměrné úrovně měli více ze hry domácí, když Mnich spoléhal na dlouhé nakopávané míče. O vítězství Želiva rozhodl Jan Zour střelou ze závaru před brankou. Hosté mohli v 70. minutě vyrovnat, ale neproměnili pokutový kop.

Góly: 67. Jan Zour. Rozhodčí: Šefčík. ŽK: 1:2. Diváci: 40. Poločas: 0:0.
Želiv: Thomaier – Dolejš, Strašík, Pavlík, Jiří Zour, Z. Humeš, Jan Zour, J. Radil, J. Kratochvíl, Stibůrek, Hypš. Mnich: Šimeček – Talich, Procházka (46. Koubek), Rybák, Bubník, Kouba, Dufek, D. Štangl, Dvořáček, Peterka, M. Štangl. (kkb, va)

PETROVICE – KOŠETICE B 3:0

Hosté se představili jako sehraný kolektiv, což dokazovali hlavně v první polovině utkání. Po poločase se iniciativy na hřišti ujal tým Petrovic, který po celou dobu zápasu podporoval svým výkonem brankář Dygrýn. Rozhodnutí přišlo v závěru, kdy Petrovice vstřelily tři slepené góly.

Góly: 84. a 89. Folejtar, 75. Čekan. Rozhodčí: Pánek. ŽK: 1:1. Diváci: 65. Poločas: 0:0.
Petrovice: Dygrýn – Kraus, J. Marek, M. Marek, P. Kočička, Koubek, Kameš, Příhonský (78. Krejčí), Čekan, J. Folejtar, Wuong Huu Thanh. Košetice B: Mudra – Filípek, Bejček, Dufek, Vodrážka, Doležal, Most, Štyk, Příhonský (79. Tomovič), Přibyl, Šáda. (lou)

JIŘICE B - HOŘEPNÍK 1:4

V prvním poločase byl lepší tým domácích, kterému však chyběly proměněné šance. V druhé půli již tempo zápasu s přehledem diktoval Hořepník, čemuž odpovídá i konečný stav.

Góly: 24. Pavel Příhoda - 55. a 57. Folk, 4. M. Joneš, 86. T. Dlouhý. Rozhodčí: Kopecký. ŽK: 1:0. Diváci: 40. Poločas: 1:1.
Jiřice B: Langr – Jiřík, Vazač, Pavel Příhoda, David, Horký, Sadský, Tůma (35. Petřík), Čermák, Petr Příhoda, Kratochvíl (46. Rohovec). Hořepník: Kalivoda – Popelka (15. P. Joneš), Zenáhlík, Petrák, M. Joneš, T. Dlouhý, V. Dalík, Folk, L. Dalík, Beránek. (sad)

LUKAVEC B - VYSKYTNÁ 5:1

Zápas rozhodl první poločas, kdy domácí pod velikým tlakem přinutili hosty chybovat. Získali čtyřbrankový náskok a zápas už se jen dohrával.

Góly: 24., 30., 42. a 57. Šimek, 36. Bartes – 48. Slavík. Rozhodčí: Faltýnek. ŽK: 1:1. Diváci: 30. Poločas: 4:0.
Lukavec B: Jelínek – Mišoň (48. Buchar), Slabý, Vokoun, Kott, Kotík, Prokop, Svatek, Šoula (45. Knapeš), Šimek. Vyskytná: Drahný (45. Bína) – Blažek, Kovář, Vondrák, Roubíček, Krejčí, Budík, Valenta, Bezděkovský, Slavík, Hlobeň. (sv

MARATON – SPEŘICE B 3:0

Utkání skočilo ve 29. minutě, jelikož počet hráčů hostujícího týmu klesl pod dovolený počet hráčů na hřišti.

Góly: 1. a 28. Horký, 15. Bednařík. Rozhodčí: Řezníček. Bez karet. Diváci: 30.
Maraton Pelhřimov: Novotný – Musil, P. Heřmánek, M. Heřmánek, Vaněček, Šmíd, Vacek, Ježek, Bednařík, Nentvich, Horký. Speřice B: Němec – Havel, Rokoský, Turek, Havlíček, Vávra, Marek. (ne)

AFK PELHŘIMOV – NAČERADEC 0:2

O pět hráčů oslabení domácí drželi s favoritem půl hodiny krok, ale pak už vládl hřišti Načeradec. Pelhřimovští se snažili, takže branky padly až v poslední čtvrthodině.

Góly: 75. Kaltounek, 89. Holý. Rozhodčí: Tomovič. ŽK: 1:2. Poločas: 0:0.
AFK Pelhřimov: Zavadil – Fiala, Havel, P. Sláma, Adam, P. Novotný st., Kletečka, Vacek, J. Sláma, Nacházel, Kotrč. Načeradec: Vilík – Z. Bednář, Vítek, Lenhart, Jelínek, Soukup, M. Bednář, Holý, Kaltounek, Pavelka, Rambousek. (fig)

20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Budova Krajského soudu v Hradci Králové. Ilustrační fotografie.

Pojišťovací agentku poslal soud do vězení

Kuki se vrací domů. Chytili ho v Jihlavě

Jihlava – Tříměsíční pobyt ve volné přírodě Kukimu končí. Od tohoto pondělí ví o klokanovi, který utekl už v květnu svému majiteli z rodinné farmy v Mohelnici na Olomoucku, celá republika. V pátek ráno se ho podařilo pracovníkům jihlavské zoologické zahrady, hasičům a městským policistům chytit ve Starých Horách v lokalitě Červené domky.

Sexuolog Weiss půjde k soudu v říjnu. Hrozí mu trest až šest let vězení

Pelhřimov – Až šest let vězení hrozí sexuologovi Petru Weissovi z Prahy za to, že loni v září podle policie způsobil na Pelhřimovsku dopravní nehodu, při níž zemřeli dva lidé, a jeden byl vážně zraněn. Dvaašedesátiletý lékař tehdy vyvázl s lehkým zraněním. Policie nakonec dospěla k závěru, že Weiss se před nehodou nevěnoval řízení a jel příliš rychle. Vyšetřování bylo ukončeno a spis už je i s podanou obžalobou u Okresního soudu v Pelhřimově.

Nový ředitel: Divadelní prostředí znám, takže vím, do čeho jdu

Počátky – V Kulturních zařízeních města (KZM) Počátky se vystřídalo vedení. Od srpna má tak mimo jiné počátecké volnočasové aktivity na starost Vítězslav Větrovec z jihočeské Velké Lhoty.