Po tučných bodových ziscích týmů z Pelhřimovska v předchozích kolech fotbalové I. A třídy přišel půst. Slavit mohou jen Speřice, které po velmi dobrém taktickém výkonu doma porazily postupového kandidáta Herálec. Rozhodla o tom nechytatelná hlavička Reného Němce. Kamenice sice přivezla bod z venku, ale vzhledem k síle beznadějně posledního Kožlí je to jednoznačně ztráta. Nezbývá jen kroutit hlavami nad výsledky Ústrašína a Budíkova. Oba sestupem ohrožené týmy si tentokrát uřízly pořádnou ostudu. Ústrašín inkasoval ve Světlé nad Sázavou sedmkrát, Budíkov odjížděl s Přibyslavi s ještě větším výpraskem.

KOŽLÍ – KAMENICE 2:2

V prvním poločase byli jasně lepší hráči Kožlí, což vyjádřili gólově již v 9. minutě. Po rohu se trefil hlavou kapitán Pokorný. Ve druhém poločase převzali iniciativu hosté, kteří dvěma brankami otočili skóre. Nejdříve vyrovnal hlavou Pivoňka, pak před koncem utkání po pěkné akci skóroval Kušta. Domácím zajistila bod obrovská hrubka kamenického brankáře, jenž v samotném závěru propustil Trpišovského střelu doprostřed brány.

Góly: 9. Pokorný, 88. Trpišovský – 67. Pivoňka, 84. Kušta. Rozhodčí: Kopřiva. ŽK: 2:1. Diváci: 30. Poločas: 1:0. Kamenice: Kos – Rysl, Novák, Spěváček, Chodúr (46. M. Strašík), Kušta, J. Strašík, Kozelek, Zahradník, Pivoňka, Kotek.

PŘIBYSLAV – BUDÍKOV 8:1

Souboj lídra tabulky s předposledním celkem přinesl pro diváky neobvyklých devět branek. Hosté zápas totálně nezvládli, již v poločase prohrávali o pět gólů. Kanonádu načal domácí špílmachr Krčál, který prošel ve třetí minutě mezi několika bránícími hráči a dloubáčkem se trefil přesně k tyči. Střelecký účet si vylepšil především domácí útočník Němec, jenž v nastaveném čase dovršil hattrick. „K tomuto zápasu nemám prakticky co říct, výše skóre hovoří za vše,“ stručně podotkl trenér Přibyslavi Vítězslav Machatka. Za hosty korigoval až za stavu 6:0 z penalty Tomáš Bláha.

Góly: 23, 25. a 90. Němec, 3. Krčál, 36. Strašil, 40. Křesťan, 67. vlastní, 87. Křepinský - 72. T. Bláha (PK). Rozhodčí: Stehlík ml., ŽK: 3:1. Diváci: 280. Poločas: 5:0. Budíkov: M. Bláha – Prokop, Bleha, Zet, Pokorný, Wallisch, F. Žáček, Zástěra, Marousek, P. Žáček, V. Vodrážka.

SPEŘICE – HERÁLEC HB 1:0

V rušném prvním poločase se útoky přelévaly na obě strany, ale o něco více jich měli na kontě hosté. Z jejich tří možností nic nebylo, takže domácí po dvou závarech udeřili nechytatelnou hlavičkou Němce. Druhé dějství přineslo úpadek kvality fotbalu. Hosté měli více ze hry, ale šanci si nevytvořili a postupně odešli nervově. Domácí měli z brejků třikrát gól na dosah, ale i oni selhali v koncovce.

Gól: 35. Němec. Rozhodčí: Martenek. ŽK: 5:3. Diváci: 300. Poločas: 1:0. Speřice: Duben – Čermák, Holenda, Sávi, Němec, Pohan, Jůzl, Pikl (80. Křišta), Vlček (75. Jančík), Štěpán, Strnad (85. M. Čeleda).

SVĚTLÁ – ÚSTRAŠÍN 7:0

Přestože výsledek vypadá jednoznačně, v prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal. Klid domácím přinesl Císař z trestného kopu, navíc se stejný hráč prosadil i hlavou. Pak si vzal slovo domácí kanonýr Křikava. Jeho dva úspěšné zásahy naprosto zlomily odpor Ústrašína. Po vedení 4:0 pro Světlou hosté herně odešli, domácí ještě přidali další tři branky.

Góly: 16. a 33. Císař, 41. a 51. Křikava, 57. Valenta, 61. Šmíd, 65. J. Stojan. Rozhodčí: Šula. ŽK: 1:1. Diváci: 250. Poločas: 3:0. Ústrašín: Hájek – Razima, Rod (74. Nechvátal), Macek (46. Kubiska), Kubíček, Paclík, Koželuh, Jírů, Fux, Běloch, Dedera (54. Reinhart).