I. B třída: Budíkov jede dál na vítězné vlně

PELHŘIMOVSKO - Je to až neskutečné. Další tři body získali fotbalisté Budíkova, kteří na domácím hřišti doslova deklasovali Ledeč. Zvítězství se radovaly i Speřice a Pacov.

30.4.2007

ilustrační fotoFoto: Denik

I. A třída, sk. A

Budíkov – Ledeč 5:0

Jarní bodová šňůra Budíkova pokračuje. Domácí opět předvedli obětavý a bojovný výkon, hru založili na dobře organizované defenzívě. Už vprvním poločase si po rychlých kombinačních akcí vytvořili dvoubrankový náskok a ačkoliv Ledeč po přestávce získala územní převahu, zgólů se radovali jen domácí.

Góly: 24. a 90. Vodrážka, 37. T. Bláha, 76. Wallisch, 87. Marousek. Rozhodčí: Krejčí. ŽK: 3:3. Diváci: 110. Poločas: 2:0.

Budíkov: M. Bláha – Vostřejž, T. Bláha, Zet, Pokorný (77. Langr), Prokop, Walisch (88. Neuberg), Zástěra, Marousek, Vodrážka, Onderka (80. Soukup). (mso)

Speřice – Rozsochy 2:1

Speřičtí začali svižně. Už v5. minutě zastavili hosté akci Vašáka rukou a Filipský zpenalty otevřel skore. O šest minut později unikla dvojice Štěpán, Vašák a druhý jmenovaný zvýšil vedení. Hosté se na gólovou příležitost nezmohli, naopak brankář Zítka je několikrát výrazně podržel, navíc Štěpán byl sražen ve vápně beztrestně. Ve druhém dějství začali domácí hrát nepochopitelně špatně, Rozsochy se brzy dočkaly kontaktního gólu. Následně vyvinuly značné úsilí o zremizování zápasu, ale Speřice alespoň dobře bránily.

Góly: 5. (PK) Filipský, 11. Vašák – 50. J. Vališ. Rozhodčí: Hrůza. ŽK: 2:1. ČK: 1:0 (78. Filipský). Diváci: 80. Poločas: 2:0

Speřice: Duben – Čermák, (60. M. Čeleda), Holenda, Sávi, Němec, Pohan, Jůzl, Vašák (80. Žatečka), Pikl, Štěpán, Filipský. (obo)

Pacov – Bohdalov 4:1

Domácí začali lépe a během první půle se dostali do vedení 2:0. Hosté však své zbraně nesložili, a ačkoliv jsou na posledních místech tabulky, předváděli bojovný výkon. Bohdalovu se však podařilo pouze snížit na 2:1 zásluhou Havlíčka. Závěr zápasu už opět patřil Pacovu. Nejprve zařídil jistotu bodů Kubů a výsledek pečetil zpenalty A. Vejsada.

Góly: 26. Vlk, 37. Fenár, 68. Kubů, 76. A. Vejsada (PK) - 47. Havlíček. Rozhodčí: Ondráček. ŽK: 3:3. Diváci: 250. Poločas: 2:0.

Pacov: Basík – Jaroslav Praveček, M. Maršík (87. Přibyl), A. Vejsada, T. Vejsada, Rybčák, Vrzal (72. Dedera), Kubů, Vlk (75. Jiřík), Hrobský, Fenár. (tej)

I. A třída, sk. B

Třešť – Kamenice 2:2

Začátek vyšel domácím, kteří se oklepali zbrzkého zranění Kadlece a po závaru se ujali vedení. Nosek sGutwaldem ještě neuspěli, ale odražený míč vrátil před branku Bláha, kde číhal hlavičkující Trnka. Před odchodem do kabin udělala domácí obrana chybu a volný M. Strašík trestal.

Stejný hráč využil i druhé a podobné zaváhání zadáků Třeště a ve skluzu zařídil obrat. Třešť byla ve zbytku zápasu aktivnější, Marešův pokus zastavil na brankové čáře bek a Noska vychytal Kos. Ten byl ale krátký na skvělý centr Veselého a přesnou hlavičku Bláhy.

Góly: 18. Trnka, 68. Bláha - 45. a 55. M. Strašík. Rozhodčí: Křenek. ŽK: 1:4. Diváci: 150. Poločas 1:1.

Kamenice: Kos – Hanus (68. Halada), Novák, Spěváček, Sivok, Mareš, Pivoňka (46. J. Strašík), Kozelek, Kušta, Plašil (88. Pechek), M. Strašík. (vb)

30.4.2007 VSTUP DO DISKUSE

Rostou václavky.

Začíná čas václavek, rostou ke konci září

Alkoholem posilněný řidič usedl za volant

Česká kniha rekordů se rozrostla o maxi křemenáče

Humpolec – Rekordní nalezená houba se díky svým maxi rozměrům dostala do České databanky rekordů, kam byla 18. září oficiálně zapsaná jako Největší křemenáč pravý.

Angličtinářka pelhřimovské střední školy sbírala poznatky v Oxfordu

Pelhřimov - Někteří žáci anglického jazyka Gymnázia a Obchodní akademie Pelhřimov se mohou pyšnit tím, že je vzdělává výherkyně zahraniční stáže v anglickém Oxfordu.

Víkend patří kouzlům, pohádkám a turistice

Čejov, Pelhřimov – Přímo magický víkend je připraven pro malé i velké odvážlivce, kteří mají rádi turistiku. Již dnes se totiž mohou projít Nočním pohádkovým lesem v Čejově a v neděli je pro ně připravený Kouzelnický pochod v Pelhřimově.

Nováček zaspal úvod, obrana Dukly byla až příliš prostupná

Pardubice, Jihlava - Další obrat se nepovedl. Jihlavští hokejisté doplatili v dalším extraligovém kole v Pardubicích na tragický vstup do utkání. Během sedmi minut inkasovali čtyři branky, a i když dokázali tříbrankové manko v úvodu třetí třetiny vymazat, psychické výhody nad protivníkem nedokázali využít a po opakovaných selháních v obraně odjížděli domů bez bodu po porážce 5:7.