Spokojeni mohou být v Hartvíkovicích. Tým trenéra Jiřího Hajského vyhrál v náročném programu dva přípravné zápasy během víkendu.

H. BROD – ŽDÍREC 1:4

Divizní Brod pokračuje v herní letargii a opět dostal lekci. Tentokrát mu dal facku vedoucí tým krajského přeboru - Ždírec. „Propadáme v nasazení, přístupu, důrazu. Hrajeme jak profesoři, někteří hráči si neuvědomují, že bojují o základní sestavu. Přistupujeme k zápasům špatně,“ rozčiloval se trenér Slovanu Josef Soural.

Jeho svěřenci sice vyhráli první poločas 1:0, ale ve druhé půli jim udělila Dekora lekci z produktivity. Po třech brejkových akcích zaznamenal hattrick Kolouch.

„Výsledek nepřeceňujeme, pro Brod je možná až moc krutý. Ale pro nás je určitě povzbuzující,“ zhodnotil ždírecký kouč Richard Zeman.

Góly: 40. Balaščák – 65., 77. a 85. Kolouch, 61. Čalkovský. Poločas: 1:0. Havlíčkův Brod: Adamec (75. Koudelka) – Pertl (46. D. Bláha), Novotný, Rusler, Mišta – Mároši, Tůma, Nepovím, M. Mareš – Provazník (46. Nechvátal), Balaščák (70. Ganobjak). Ždírec nad Doubravou: Benc – Kysilko, Klupka, Havel – Carda (77. Hanousek), Smejkal, Čalkovský, R. Mareš, Šnobl (77. Ptáčník) – Kolouch, Máša (57. Blažek).

TŘEBÍČ – ŽIDENICE 2:0

Zasloužené dvougólové vítězství na úkor Židenic vybojovali hráči Třebíče. Své příznivce však udržovali v nervozitě až do závěrečných minut.
„Definitivně jsme rozhodli až v závěru. Nicméně jsme odehráli kvalitní zápas. Jsem velmi spokojen,“ usmíval se vedoucí mužstva Milan Bulička.
„Samozřejmě že nějaké nedostatky tam byly, ale celkově jsme to zvládli velice dobře,“ doplnil.

Góly Třebíče: 35. Linhart, 68. Rygl. Poločas: 0:0. Třebíč: Šebela - Heres, Kopeček, Flekal – Pekárek, Křivánek, Koníř, Smažil, Rygl - Durda, Vejmelka (Linhart, Brabenec, Durajka).

ŽĎÁR N. S. – TESLA PARDUBICE 0:4

Unavený domácí tým neměl den, Pardubice trestaly žďárské chyby. „V devíti uplynulých dnech hráči absolvovali sedm tréninkových jednotek, byl to náročný program. Nenastoupili zranění Heide s Odehnalem. Nicméně pravda je, že jsme dělali hrubky. Soupeř nás vycvičil,“ uznal trenér Žďáru Libor Štourač.

Poločas: 0:3. Žďár n. S.: Pospíchal (46. Keclík) – Machatka, Bratršovský, Šindelka, Řeháček – Bojda (46. Vomela), Horák, Otoupalík, Uchytil – Zedníček, Karásek (46. Mašek).

V. MEZIŘÍČÍ – MUTĚNICE 1:5

Mutěnice od prvních minut dokazovaly, proč figurují v popředí o patro vyšší soutěže než divizní Meziříčí. Především v útoku vévodily. Na domácí kopačky se lepily opakované nepřesnosti. Po částečném zklidnění předvedli Meziříčští několik kombinačních akcí. Jednu z nich zakončil zblízka Staněk. Nebýt nervozity, mohl být výsledek zápasu pro domácí přijatelnější.

Góly: 52. Staněk - 23. Helísek, 42. Kováč, 46. a 65. Hlava, 75. Z. Mucha vlastní. Rozhodčí: Machát. Diváci: 50. Poločas: 0:2. V. Meziříčí: Invald - Z. Mucha, Galia, P. Mucha, J. Krejčí – Kavka (58. T. Dvořák), F. Pokorný (50. L. Němec), Průša, Loup (46. Netolický) – Staněk (68. J. Pokorný).

PELHŘIMOV – POLNÁ 0:3

Domácí nezačali špatně, ale postupem času je Polná přehrávala. Poločasové vedení hostů o jednu branku zvýšila Polná v druhé části hry až na konečný rozdíl 0:3. S výsledkem, a ani s předvedenou hrou nemohl být spokojený trenér domácích Leoš Mitas: „Polná zvítězila zaslouženě, propadli jsme na plné čáře, zklamaný jsem především přístupem některých hráčů, příjemně překvapil snad jen Rumanovský, který se po příchodu z béčka jeví celkem dobře.“

Góly: 8. Lacina, 51 a 70. Tlačbaba. Rozhodčí: Reich. Diváci: 30. Poločas: 0:1. Pelhřimov: J. Moravec – Hejda, T. Máca, L. Máca, Regásek - Martínek, Jeřábek, Kmoch, M. Moravec - Rumanovský, Liška. Střídali: Adamec, Krtek, Zabloudil, Rysl. Polná: I. poločas: Skočdopole – Takács, Frolda, Pártl, Boháček – Lacina, Kovář, Oberreiter, Hlávka - Coufal, Tomas. II. poločas: Rychtecký – Kratochvíl, Kovář, Mezera, Doležal – Gondek, Holas, Oberreiter, Adamec – Tlačbaba, Coufal.

HUMPOLEC – LEDEČ N. S. 0:1

V prvním poločase měl Humpolec herně navrch, hosté se spíše bránili, ale branka nepadla ani na jedné straně. Po změně stran začali domácí zbytečně chybovat v obranné fázi a Ledeč neváhala a potrestala je brankou Sedláčka z 67. minuty. Největší šanci na vyrovnání měli Humpolečtí v závěru, kdy však nedokázali využít ani prázdné branky hostí.

Gól: 67. J. Sedláček. Rozhodčí: M. Nenadál. Poločas: 0:0. Humpolec: Kříž – Kopic, Hes, Černík - Svoboda, Paťha, Holoubek, Procházka, Nenadál - Šplíchal, Truksa. Střídali: Padrnos, Z. Štěpán, Schmiedl, Novák.

PACOV – SEZIMOVO ÚSTÍ 8:2

Domácí si doslova vyšlápli na Sezimovo Ústí, když do poločasu vedli již o čtyři branky. Po obrátce přidali Pacovští do svatyně lídra I. B třídy Jihočeského kraje další branky a poté již v klidu dohrávali. Za domácí byli hodně vidět především dvoubrankový Čech a Kubů.

Góly: 2 Čech, 2 Kubů, Hrobský, Maršík, Přibyl, Rybčák. Rozhodčí: Vrzal. Diváci: 30. Poločas: 4:0. Pacov: Jíša (48. M. Čech) – Přibyl, Grombíř (46. Pavelec), Vlk, Anděl – Maršík, Kolací, Hrobský (46. Rybčák), Vysiblo – Kubů, Čech.

VRCHOVINA – PŘIBYSLAV 0:0

Na žďárské umělé trávě branka nepadla. Ve svižném utkání byla v prvním poločase lepší Přibyslav, po obrátce měla navrch Vrchovina. „Bylo to hodně vyrovnané utkání. Remíza mu slušela,“ řekl vedoucí vrchovinského mužstva Pavel Bajer.

Vrchovina: P. Skryja – Chrást (20. J. Skryja), Sochor, Daniel, Mrkos – P. Michal (46. Wolker), Němeček, K. Skalník, M. Skalník – Kříž, Mužátko (46. P. Šustáček).

OKŘÍŠKY – TŘEBÍČ B 4:1

V zápase od úvodních minut dominovaly Okříšky, a tak se nelze konečnému výsledku příliš divit. „Nebereme to tragicky, byla to jen příprava,“ konstatoval kouč třebíčské rezervy Petr Seifert.
Trenér domácích naopak zářil spokojeností. „Uhráli jsem dobrý výsledek. Navíc se nám nikdo nezranil,“ pochvaloval si okříšský asistent trenéra Milan Tekal.

Góly: Baštl 2, Kotrba, Široký – Kresa. Poločas: 0:0. Okříšky: Fiala - Tekal, Janček, Zeman, Ježek – Široký, Dočkal, Jůza, Malý, Hekerle – Valenta (Baštl, Kotrba, Hroch, Pešek). Třebíč B: Široký – Brabenec, Ošmera, Jurka, Jiří – Kratochvíl, Ciprys, Linhart – Venhoda, Man, Netoušek.

HARTVÍKOVICE - ZNOJMO DOROST 4:1

Vysoké vítězství vybojovali fotbalisté Hartvíkovic, pro které nebyl dorostenecký výběr Znojma těžkých soupeřem. „Jsou to sice mladí a snaživí kluci, ale na nás neměli. V závěru jsme je však trochu podcenili, to mě trochu mrzí,“ uvedl kouč Jiří Hajský.

Góly Hartvíkovic: Horváth, Neumann, Chládek, Hošek. Poločas: 1:1. Hartvíkovice: Moczár – Davídek, Záviška, Kašpar, Zedníček - Hošek, Chládek, Horváth – Duša, Hanák.

V. MEZIŘÍČÍ B - HARTVÍKOVICE 2:3

Góly: 22. Duša, 48.Chládek, 86.Horváth. Poločas: 1:1. Hartvíkovice: Moczár - Kašpar, Davídek, Záviška, Zedníček - Mičko (78.Hanák), Chládek, Neumann, Bdžoch - Duša (30.Vodička), Horváth.

JEMNICKO – J. HRADEC 5:2

Jemnicko soupeře po celých devadesát minut převyšovalo a zamířilo hned pětkrát do černého.
„Jsem spokojený. Nicméně někdy nám vázla rozehrávka, v kombinaci jsme proto nebyli silní,“ podotkl kouč Martin Kincl.

Góly Jemnicka: Noháček, Novotný, Krejča, Vaculín, Lingar. Jemnicko: Kounek – Sevelda, Křivánek, Obrdlík, Kincl - Koutný, Krejča, Gardoň, Noháček - Novotný, Anděl. (Sevelda, Habr, Zbyněk Kincl, Čech – Anděl, Tomek, Nekula).