Obranec zase řádil, starší dorost má plný počet bodů

Pelhřimov – Tři kola a tři vítězství. To je jarní bilance fotbalových starších dorostenců v divizi. Pod třemi výhrami je podepsán hlavně útočník Obranec, který nastřílel už šest gólů. Pelhřimovu patří v divizní tabulce čtvrtá příčka.

10.4.2014

Pelhřimovští mladší dorostenci už se prvního jarního vítězství dočkali. V 18. kole doma porazili rezervu Líšně čtyřgólovým rozdílem. Foto: Deník/Kamil Vaněk

PELHŘIMOV – LÍŠEŇ B 3:1

Domácím se podařil vstup do utkání. Již v 10. minutě Chadim našel přesně Šafaříka a jeho nekompromisní zakončení znamenalo brzké vedení. O tři minuty později Poul adresoval přihrávku Obrancovi, jehož proměněný samostatný nájezd přinesl důležitou pojistku vedení. V dalších minutách se hrálo vesměs uprostřed pole bez nějakých výrazných příležitostí. Minutu před koncem poločasu podržel domácí skvělým zákrokem gólman Švec, když uspěl tváří v tvář útočníkovi hostů. Branka do šatny by určitě Líšni pomohla, Švec však byl rezolutně proti.

Druhý poločas začal pro Pelhřimov nejlepším možným způsobem. Po minutě hostující obrana znovu chybovala, Obranec opět předvedl chladné nervy a zvýšil na rozdíl tří branek. Hosté se v další fázi snažili o korekci skóre, ale naráželi buď na pozornou obranu, nebo na dobře chytajícího Švece. Ten se opět blýskl v 56. minutě, když vyrazil přímý kop. V 70. minutě po chybě středu zálohy byl již na střelu Kleina krátký. Závěr si už domácí pohlídali a zaslouženě získali tři body.

Góly: 10. Šafařík, 13. a 46. Obranec – 70. Klein. Poločas: 2:0. Pelhřimov: Švec – Kordík, Bartoška, Tůma, Červenka, Brada, Poul, Šafařík, Chadim (60. Zenáhlík), Obranec, Zelenka (75. Venkrbec).

Ostatní výsledky 18. kola:  Žďár n. S. – V. Meziříčí 10:1, Bohunice – Vrchovina 1:0, Blansko – Otrokovice 1:1, H. Brod B – Třebíč 0:2, Sparta Brno B – Bystrc 0:0, Přerov – Boskovice 5:0.

PELHŘIMOV – LÍŠEŇ B 4:0

Pelhřimovský mladší dorost se ve třetím jarním zápase dočkal plného bodového zisku. Branky rovnoměrně rozložil do obou poločasů. V tom prvním byli hosté mnohem nebezpečnější, ale neproměňovali šance. Naopak svěřenci trenéra Smrčky dokázali po rychlých akcích dvakrát přesně zamířit zásluhou Bumbálka do černého. Po obrátce převzal roli střelce ofenzívně laděný Jírů, který také nasázel Líšni dvě branky. Ovšem to už byli pelhřimovští mladíci lepší, důraznější a hosty k ničemu vážnějšímu nepustili.

Góly: Bumbálek, Jírů 2. Poločas: 2:0. Pelhřimov: Kadlec – Mazanec, Tůma, Kott, Jírů, Bumbálek, Palán, Sochor, Němec, Chadim, Smrčka. Střídali Brothánek, Sochor, Němec.

Ostatní výsledky 18. kola: Žďár nad Sázavou – Velké Meziříčí 3:1, Bohunice – Vrchovina 2:6, Blansko – Otrokovice 3:4, Havlíčkův Brod B – Třebíč 0:4, Sparta Brno B – Bystrc 3:0, Přerov – Boskovice 2:1.