O špici bojující Kamenice prohrála na hřišti poslední Dlouhé Vsi

Pelhřimovsko – V boji o špici tabulky se týmům z Pelhřimovska nedařilo.

28.5.2012

Fotbal - ilustrační fotoFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Horní Cerekev doma remizovala s Tisem a korunu všemu nasadili fotbalisté Kamenice. Ti nechali všechny body na hřišti poslední Dlouhé Vsi.

Právě výsledek z Dlouhé Vsi hodně zamotal i boje o udržení v soutěži. Do značné nejistoty se dostaly Černovice, které si „zavařily" prohrou v Chotěboři. Rezervě Pacova se povedlo uhrát cenné body v duelu s Lípou, ale také ona nemůže o žádné záchranářské jistotě hovořit. V kontrastu těchto výsledků je skóre okresního derby skoro nezajímavé.

PACOV B – LÍPA 3:2
Domácí potřebovali získat body a posílili se tedy několika hráči z prvního týmu. Vedení se ujali už ve 3. minutě po hlavičce Pavelce, kterého našel Čech. Do poločasu se ještě z pravé strany prosadil přesnou střelou Šlechta a za hosty snížil Krpálek. Po změně stran domácí hrozili z rychlých brejků a vítěznou branku vstřelil devět minut před koncem Svoboda. Lípa se dočkala ještě snížení, když se těsně před posledním hvizdem rozhodčího Podoby prosadil podruhé v zápase Krpálek.

Góly: 3. Pavelec, 21. Šlechta, 81. Svoboda – 31. a 90. Krpálek. Rozhodčí: Podoba. ŽK: 3:4. ČK: 0:1 (70. Bouda). Diváci: 70. Poločas: 2:1. Pacov B: Jíša – Jaroslav Praveček, T. Kuran, J. Kuran, Pavelec, Váňa (70. J. Kerouš), Čech (85. Starka), Šlechta, Gavrecký, Jan Vlach (64. Svoboda), Jakub Vlach.  ⋌(tej)

BUDÍKOV – KOŠETICE 2:0
V prvním poločase pěkný fotbal k vidění nebyl, hrálo se hlavně ve středu hřiště. Za zmínku stojí dvě šance T. Bláhy. V prvním případě postupoval sám na brankáře, který jeho úmysl při zakončení vystihl, ve druhém  mířil vedle. Po změně stran Budíkov zpřesnil hru a vypracoval si více střeleckých příležitostí. Do vedení šel v 66. minutě, kdy po centru Páši vyvěsil míč pod břevno T. Bláha. Domácí pojistili vedení těsně před koncem, když se hlavou po trestném kopu Granta prosadil F. Žáček.

Góly: 66. T. Bláha, 89. F. Žáček. Rozhodčí: Slíž. ŽK: 4:2. Diváci: 60. Poločas: 0:0. Budíkov: M. Bláha – Zet, Wallisch, Marousek, Haman, F. Žáček, Grant, Vodrážka, Prokop, Páša (85. Šedivý), T. Bláha. Košetice: Holan – A. Vejsada, Kubů, T. Vejsada, Kadlec, Mazanec, Bystričan, Šoula, Bureš, Langr, Vlk. ⋌(mso)

H. CEREKEV – TIS 4:4
První poločas patřil rychlejším a fotbalovějším hostům, kteří se zaslouženě ujali vedení o tři branky. Ve druhé půli jakoby domácí vyměnili nohy a jen zbrklost v koncovce jim zabránila zvítězit. Trenér Horní Cerekve poslal do hry po obrátce hned dva nové hráče a hosté chvílemi nevěděli, kde jim hlava stojí. Vyrovnávací branku vstřelil v 64. minutě Zelenka a ve zbytku zápasu domácí zahodili snad pět vyložených šancí.

Góly: 9. Cimler, 52. Serbus, 61. Havel (PK), 64. Zelenka – 6. Kubát, 20. Miřátský, 22. M. Kozlík, 32. Krajíček. Rozhodčí: Jahoda. ŽK: 3:1. Diváci: 80. Poločas: 1:4. Horní Cerekev: Faltýnek – Šetek, Staněk, L. Chadim, Mezera, P. Chadim (46. Zelenka), Cimler (78. Musil), Havel, Růžek, Serbus, Suchý (46. Loukota). ⋌(sko)

CHOTĚBOŘ B – ČERNOVICE 3:0
Utkání se stalo jednoznačnou záležitostí domácích fotbalistů. Nejprve se v 18. minutě po akci Koutného prosadil Šimon. Na 2:0 zvyšoval po dvou minutách Čejda. V závěru poločasu se vyznamenal Vykoukal, který zneškodnil trestný kop hostů. Po přestávce domácí hru kontrolovali. V závěru utkání po rohu zahráli hosté ve vápně rukou a penaltu s přehledem Koutný.  Černovice v útoku moc nebezpečné nebyly.

Góly: 18. Šimon, 20. Čejda, 87. Koutný (PK). Rozhodčí: Pulpán. ŽK: 2:2. Diváci: 80. Poločas: 2:0. Černovice: Ramovič – D. Maštalíř, Kohout, Grombíř, Scheufler, Kučera, Paclík, Hadrava, P. Maštalíř, Elsner, Stark (66. Ševčík). ⋌(ves)

DL. VES – KAMENICE N.L. 3:1
V první půli tahala D. Ves za kratší konec provazu a brzy prohrávala. Ve 20. minutě využil centrovaného balonu Strašík. Ve druhém poločase se ale herní projev zcela otočil a domácí vybojovali zasloužené tři body. Nejprve Svoboda ke gólu využil závaru před brankou po autovém vhazování, poté dvakrát skóroval Polák z volných přímých kopů.

Góly: 64. J. Svoboda, 70. a 87. Polák – 20. M. Strašík. Rozhodčí: Machač. ŽK: 0:1. Diváci: 60. Poločas: 0:1. Kamenice nad Lipou: Votápek – Plášil (81. Macháček), Halada, Spěváček, J. Strašík, D. Pelc, P. Zahradník, Kušta, T. Pelc, M. Strašík, T. Zahradník. ⋌(ves)

28.5.2012 VSTUP DO DISKUSE

Zatáčka vynesla motorkáře do příkopu

Michaela Horáková začala budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.
25

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

OBRAZEM: Úroda na Sádku je nejlepší za pět let. Suchu navzdory

Vysočina /ROZHOVOR/ – V nejzápadnější a nejvýše položené viniční trati Znojemské podoblasti právě dozrávají hrozny. Pro vinaře Lubomíra Lampíře z Vinařství Sádek u Kojetic a jeho spolupracovníky tím začíná jedno z nejnáročnějších období. Hrozny ze Sádku i z ciziny se začnou měnit v burčák a následně i ve víno. Vedla k tomu náročná sezona, která nejspíš přinese výjimečnou úrodu.