Ten prohrál už třetí divizní utkání v řadě. Radost svým příznivcům naopak udělali mladší dorostenci, gólem Větrovského v závěru udolali Blansko.

PELHŘIMOV – BLANSKO 2:4
V úvodu byli aktivnější hosté, Kratochvílovu druhou dorážku ze standardní situace chytil Švec, o minutu později mířil týž hráč mimo. Na druhé straně po Šafaříkově centru chytil Obrancovu hlavičku gólman Šmerda. Pak už šlo Blansko do vedení. Neodvrácený centr hostí si zpracoval Beránek a zblízka skóroval.  Následovalo několik šancí Pelhřimova, ale vrovnání nepřinesly. Obranec hlavičkoval nad břevno, nepřesně zakončoval i Chadim a obrovskou šanci propásl Kordík. Šafařík nedosáhl na Zelenkův centr a krátce zvýšilo Blansko po trestném kopu. Třetí úspěch hostů přidal vzápětí zblízka Keprt. Pelhřimov snížil chvilinku před poločasem. Po pravé straně prošel do vápna Šafařík a přízemní centr dorážel na vzdálenější tyči Zelenka.

Po změně stran stačilo domácím osm minut ke snížení na rozdíl jediné branky, Šafaříkův trestný kop poslal do sítě Kordík. To ale bylo z pelhřimovského pohledu vše. Do Keprtovy střely stačili vskočit obránci, z přímého kopu i následného rohu hosté nezvýšili. Pojistka vítězství hostů přišla v 84. minutě, kdy si vlastence vstřelil Bezemek.

Góly: 45. Zelenka, 53. Kordík – 14. a 32. Beránek, 36. Keprt, 84. vlastní. Rozhodčí: Kůrka. Pelhřimov: Švec – Červenka, Bezemek, Kordík, Duba (68. Kolář) – Bartoška, Poul – Šafařík, Brada, Chadim – Obranec (20. Zelenka).
Ostatní výsledky: Havlíčkův Brod B – Bohunice 1:3, Přerov – Velké Meziříčí 8:3, Boskovice – Otrokovice 2:3, Bystrc – Třebíč 2:0, Sparta Brno B – Žďár nad Sázavou 2:14, Líšeň B – Vrchovina 2:2.

PELHŘIMOV – BLANSKO 2:1
Šance se v úvodu střídaly na obou stranách. Hlavičkou mimo zahrozil Loula, přesná muška chyběla i Drechslerovi a úvodní čtvrthodinu uzavřel dělovkou těsně mimo pravou tyč Vomočil. Potom Palán odkopem zastoupil Sochora a útok Větrovského znamenal roh. Poločas nakonec skončil bez branek, neboť hostující Mareček v dobré pozici pálil vysoko nad branku.

Druhá část hry přinesla také rychlou hru oběma směry. Úvod patřil Pelhřimovu, po Větrovského sólu gólman vyboxoval i Habáňův roh, ten se kopal i po Chadimově útoku, týž hráč neměl vzápětí přesné zakončení. Do tempa se dostalo i Blansko, v krátké době zahrávalo pětkrát roh, ale do vedení šel Pelhřimov. Větrovského přihrávku křížem zprava zakončil střelou po zemi Habáň. Po náporu hostů vyrovnal dorážkou rohu Loula a zdálo se, že se zrodí remíza. Pelhřimovští mladíci ale zabojovali a dvě minuty před koncem Palánův trestný kop prodloužil Němec Větrovskému, který přehodil gólmana Matušku.

Góly: 66. Habáň, 78. Větrovský – 73. Loula. Rozhodčí: Krymová. Poločas: 0:0. Pelhřimov: Sochor – Palán, Vojta, Habáň, Kott – Drechsler (41. Němec), Jírů (75. Bumbálek), Zamrzla (46. Chadim), Smrčka – Tůma, Větrovský.
Ostatní výsledky: Havlíčkův Brod B – Bohunice 4:1, Přerov – Velké Meziříčí 2:1, Boskovice – Otrokovice 1:1, Bystrc – Třebíč 0:3, Sparta Brno B – Žďár nad Sázavou 0:5, Líšeň B – Vrchovina 0:5. ⋌(hst)