Maraton se trápil, v duelu s Plačkovem byl rád za bod

Pelhřimovsko – Fotbalisté Horní Cerekve se sice v zápase proti rezervě Žirovnice střelecky trápili, ale důležité tři body získali.

14.9.2015

Ilustrační foto.Foto: archiv Deníku

Pomohly jim ke zvýšení náskoku na čele tabulky Poutník ligy, protože doposud druhý Maraton doma jen remizoval s Plačkovem.

H. CEREKEV – ŽIROVNICE B 4:1
Domácím nahrál do karet vyloučením už v 15. minutě P. Doležal, Horní Cerekev stihla do poločasu tři branky. Po přestávce převaha domácích pokračovala, jenže Razima a Martínek mířili do brankové konstrukce. Tutovku zahodil i Havel, takže přišel trest v podobě snížení O. Doležala. Hosté na obrat však pomýšlet nemohli, zbytek zápasu dohráli v defenzívě. Výsledku dal konečnou podobu cerekvický Havel, když těžil z centru Kůty.

Góly: 26. Suchý, 30. Serbus, 44. a 83. Havel – 58. O. Doležal. Rozhodčí: Holub. ŽK: 0:3. ČK: 0:1 (15. P. Doležal). H. Cerekev: L. Chadim – Razima (75. Bečica), Koten, Kůta, Filsoch, Martínek (84. Novák), Šimák, Havel, Mezera, Serbus, Suchý. Žirovnice B: Hanzal – Malý, P. Doležal, Mach (46. Svoboda), Rysl, Metlička, Pokorný, Musil, O. Doležal, Omasta (57. Severa), Rušil (87. Buchta).

ŽIROV – POČÁTKY 0:4
V prvním poločase byla hra vyrovnaná, ale góly stříleli jen hosté. Měkuta těžil z chyby brankáře, na 2:0 zvýšil hlavičkou Kocourek. Po přestávce už hru zcela ovládly Počáty a výsledkem byly další dvě branky v síti domácích.

Góly: 20. Měkuta, 27. a 82. Kocourek, 60. Hanzálek. Rozhodčí: Muzikář. Bez karet. Diváci: 20. Poločas: 0:2. Žirov: J. Jonáš – Brož, (75. Hrobský), Cvrček, Haruda, Bratrů, Němec, Morava, L. Jonáš, Křivan, Šanda, Nebesař. Počátky: A. Soukup – Drechsler, M. Pavlíček, Tesař, Doležal, T. Pavlíček, Wiener (32. Šatara), Kocourek, Měkuta, Valeš, Hanzálek (61. Plášil).

BOŽEJOV – HOŘEPNÍK 3:3
Vyrovnaný zápas měl dramatický průběh. Hosté se po hodině hry dostali do vedení, ale domácí kontrovali dalším obratem, když stihli dvě branky v rozmezí dvou minut. Remízu nakonec stanovil dokonáním hattricku V. Filip.

Góly: 34. Fučík, 68. Jaroslav Kumžák, 69. Kopejtko – 43., 56. a 73. V. Filip. Rozhodčí: Obranec. ŽK: 0:1. Diváci: Diváci: 60. Poločas: 1:1. Božejov: Hašek – Carva, Maršák, Menhard, Josef Kumžák, Fučík, Vacek, Jaroslav Kumžák, Kopejtko, Pavel Kubů, Havlík (73. Šátek). Hořepník: T. Dlouhý – V. Filip, P. Dlouhý, Zíka, M. Jelínek, Petrů, Starka, Havlín, Mezera, R. Filip (56. Blažek), Severa.

Č. ŘEČICE – ÚSTRAŠÍN 2:0
Hrálo se za stálé převahy domácích, kteří získali vedení v 11. minutě, kdy vrátil odražený míč do sítě Kubíček. Pak dlouho držel hosty ve hře výbornými zákroky Rohovec. Kapituloval až v 82. minutě, kdy ho střelou z vápna překonal Staněk.

Góly: 11. Kubíček, 82. Staněk. Rozhodčí: Ondráček. ŽK: 3:1. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Červená Řečice: Paťha – Košťál, Roubal (87. Kysela), Kníže (64. Káva), J. Dýnek, Chvalkovský, Staněk, Kubánek, P. Dýnek (68. Nečada), Kubíček, Pavelka. Ústrašín: Rohovec – Dědouch, Rod, Smrčina, Mazanec, J. Gebarovský, T. Kubiska, M. Gebarovský, Starý, Hájek (81. Doskočil), Křech.

MARATON – PLAČKOV 3:3
Hosté překvapili velmi dobrým výkonem. Byli běhaví, důrazní v soubojích a v prvním poločase získali dokonce dvoubrankové vedení. To smazal Pahr, přesto Plačkov zlobil dál a na přestávku šel zásluhou Z. Štěpána s náskokem. Na konečných 3:3 srovnal ze skrumáže Jeřábek. Maraton se v závěru tlačil do útoku, ale spravedlivou dělbu bodů už zrušit nedokázal.

Góly: 34. a 41. Pahr (první PK), 55. Jeřábek – 25. R. Štěpán, 32. a 44. Z. Štěpán. Rozhodčí: Šenigl. ŽK: 3:2. Diváci: 70. Poločas: 2:3. Maraton Pelhřimov: Vaverka – Kratochvíl, Jeřábek, Kocián, Beneš, Pavouk (56. L. Vacek), M. Vacek (46. Růžek), Máca, Moravec (46. Podhráský), Vaněk (46. Musil), Pahr. Plačkov: Novotný – Palán, Martin Němec, Slavík, Kalivoda, Ehrlich, R. Štěpán (64. Smrčka), Mottl, Keller, Z. Štěpán, Zemek.

JIŘICE – OBRATAŇ 1:1
Do přestávky se hrálo za mírné převahy Jiřic, kterým získal vedení D. Vincenc. Ten se trefil z voleje po přihrávce Petra Příhody. Po změně stran měla navrch Obrataň, remízu zařídil tečovanou střelou Flígr.

Góly: 32. D. Vincenc – 56. Flígr. Rozhodčí: Večeřa. ŽK: 1:1. Diváci: 120. Poločas: 1:0. Jiřice: Krupička – Čepl, J. Vincenc, Krankus (46. T. Jůzl), D. Vincenc (76. Pexa), Záviška, Holoubek (84. Domin), Novák, J. Jůzl, Petr Příhoda (79. Hrůza), Borovička (90. Trnka). Obrataň: Kalina – Menšík, Melichar, Čekal, Vesecký, Hovorka, Buchar, D. Kudrnáč, Tábora, Pučálek, Flígr. ⋌(va, jdv)

14.9.2015 VSTUP DO DISKUSE

Stonařovská palírna má práci už od července. Pálí zde všechno možné, nejvíce však jablka, švestky, meruňky, hrušky a třešně. Pokud se ovšem urodí.

Pálenice se teprve rozjíždí, slabší začátek zavinily třešně

Z Třebíče vezli body. Obrat přišel po přestávce

Středeční nehoda na D1: Mladý řidič se nevěnoval řízení, a to ho stálo život

Vysočina - Dvacetiletý řidič se plně nevěnoval řízení, nezareagoval na vzniklou situaci, a to pro něj nakonec bylo osudné. Tragická nehoda se stala ve středu kolem půl páté odpoledne na 93,5 kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu. Ke středu dodávky a nákladního auta došlo v místě, kde se jen pár minut před tím odehrála jiná dopravní nehoda.