Juniorka Pelhřimova naději na záchranu ve Speřicích neoživila

Pelhřimovsko – Fotbalisté  Speřice na jaře útočí na čelo tabulky I.A třídy.

14.4.2014

Ilustrační fotoFoto: archiv

Potvrdili to i v zápase proti poslednímu Pelhřimovu, kterému vsítili čtyři góly. Nový Rychnov a Kamenice nad Lipou na hřištích soupeřů nebodovaly.

LEŠTINA – NOVÝ RYCHNOV 3:2

Leštině se vůbec nepovedl vstup do utkání. Ve 2. minutě střelu T. Loskota tečoval za Koudelkova záda T. Aubrecht. Po čtvrthodině, kdy se domácí vzpamatovávali ze šoku, převzali iniciativu na své kopačky, ale vyrovnat se jim podařilo až tři minuty před poločasem zásluhou Bárty. Tak jak svěřenci Františka Poláka vstoupili do utkání, tak začali i druhou půli. Hned po čtyřech minutách prohrávali 2:1. Potom spálil tutovku Forejt, ale v 67. minutě se podařilo vyrovnat krásnou střelou do šibenice Staňkovi a o jedenáct minut později strhl vedení na domácí stranu Forejt, který zužitkoval zpětnou přihrávku od Bárty.

Góly: 42. Bárta, 67. Staněk, 78. Forejt – 2. a 49. T. Loskot. Rozhodčí: Oberšlík. ŽK: 2:4. Diváci: 220. Poločas: 1:1. N. Rychnov: Faltýnek – Parkan, M. Loskot (46. Hájek), Březina, T. Loskot (64. J. Kratochvíl), Martínek, O. Kratochvíl, Paclík, J. Mareš (76. Ehl), Švec, V. Mareš (51. Mugrauer).   ⋌(ves)

SPEŘICE – PELHŘIMOV B 4:0

Do utkání vstoupili lépe hosté, ale svou vyloženou šanci prováhali. Iniciativu pak převzali domácí. Ve 24. minutě byl faulován Čihák a z nařízené penalty se Morava nemýlil. O chvíli později Morava vysunul Holendu a Speřice už vedly o dvě branky. Když se ve 36. minutě po rohu parádně trefil hlavou Němec, nebylo o majiteli bodů pochyb. Druhý poločas se už jen dohrával, na konečných 4:0 zvýšil Morava po perfektním centru Štěpána.

Góly: 24. a 83. Morava (první z PK), 27. Holenda, 36. Němec. Rozhodčí: Šimák. ŽK: 1:3. Diváci: 120. Poločas: 3:0. Speřice: Brzoň – Čermák, Holenda (77. Žatečka), Němec, Pohan, Štěpánek (60. Holoubek), Čihák (84. Jančík), Morava, Štěpán, Huňáček, Tůma. Pelhřimov B: M. Zabloudil – Razima, Skořepa, Blažek, Rysl, Šafařík (68. Kropáček), J. Zabloudil, Ryšavý, Papež, Hurda (23. Kordík), Poul. ⋌(obo)

LUKA N. J. – KAMENICE N. L. 1:0

Domácí měli po celý zápas územní převahu, ale do vyložených šancí se dostávali hosté. Při té na konci prvního poločasu mířil osamocený Strašík nad. Také ve druhém dějství přišla příležitost Kamenických, jenomže opět skončila střelou mimo branku Čermáka. Rozhodující moment přišel devět minut před koncem. Hrdlička si dvacet metrů před brankou zpracoval míč a nechytatelnou střelou k tyči zařídil Lukám všechny body.

Gól: 81. Hrdlička. Rozhodčí: Stratený. ŽK: 0:2. Diváci: 120. Poločas: 0:0. Kamenice n. L.: Votápek – Míka, Novák, Melzoch, P. Zahradník, Kašparec, Dvořák, Houška, R. Pelc (80. Spěváček), M. Strašík, T. Zahradník (68. Vávra). ⋌(vb)

14.4.2014 VSTUP DO DISKUSE

Požár zastavil výrobu v Kronospanu. Firma tvrdí, že šlo o zkrat

Bludiště ze slámy z autorské dílny sochaře a malíře Michala Olšiaka je nově postavené na Farských humnech ve Žďáře nad Sázavou.
23

Děti si ve žďárském parku hrají v balících slámy

Tajemstvím úspěchu nováčka jsou skvělá parta a bojovnost

Košetice – Sedm bodů, třetí příčka. Nováček krajského přeboru je bezesporu oživením soutěže.

Dorost remizoval se Svratkou

Pelhřimov – Divizní starší dorost se smírně rozešel se Svratkou Brno, tradičně těžkým soupeřem s vynikající kondicí a důraznou taktikou v dramatické hře. Fotbalistům Brna zbývalo v závěru hry více sil a dosáhli na remízový bod.

V generálce brali brambory

Humpolec – Čtvrtou příčku obsadili na turnaji v Opatovicích nad Labem druholigoví házenkáři humpolecké Jiskry. Týden před startem mistrovských bojů to není rozhodně špatný počin, klání se totiž zúčastnily dva prvoligové a čtyři druholigové celky. Z vítězství se radovaly domácí Opatovice.