OKŘÍŠKY – H. BROD 4:2

Kdo se z okříšských fandů zpozdil, mohl litovat. Domácí mužstvo vedlo již dva nula. Rezničenka prostřelili Malý a Valenta, a do hry domácích se vrátily lehkost a sebevědomí. Poté je přibrzdil hostující Adam, který utekl a prostřelil Fialu. Jemu kontroval domácí kanonýr Valenta, kterého poslal prodlouženou hlavičkou do úniku Kotrba.

Po změně stran si hosté vypracovali územní převahu, ale šance se rodily na kopačkách Okříšek. Tůma v úniku, Valenta nebezpečně střílel a Kotrba hlavou těsně minul. Definitivně ambice Havlíčkova Brodu pohřbil Večeřa, který si narazil s Kotrbou a prostřelil v úniku Rezničenka. Výsledek kosmeticky upravil střídající Petřík, který tak snížil na konečných 4:2.

Góly: 1. Malý, 2. a 27. Valenta, 79. Večeřa – 22. Adam, 81. Petřík. Rozhodčí: Kuchyňa. ŽK: 3:2. Diváci: 150. Poločas: 3:1. Okříšky: Fiala - Jančok, Zeman, Večeřa, Dočkal - Malý, Rampír (79. Tekal), Jeřábek (85. Heralecký), Tůma - Valenta, Kotrba. Havlíčkův Brod: Rezničenko – Hübner (61. Semrád), Tůma, Novotný - Turek, Slanař, Hejkal, Bláha - Adam (70. Petřík), Provazník. Nejlepší hráči: Valenta, Kotrba, Malý.

HUMPOLEC – ŽDÍREC N. D. 5:0

Bezbrankový průběh první půle vůbec nevěstil konečný výsledek, který se nakonec pod Orlíkem zrodil. Těsně před koncem poločasu se ocitl ve stoprocentní šanci Sobotka, Kříž ale jeho pokus bravurně vytáhl na roh. Ve 49. minutě opět ždírecký Sobotka ve vyložené šanci přestřelil prázdnou bránu. V 52. minutě se ale skóre přeci jen měnilo, Paťha zatáhl po pravé straně míč, přihrál před branku Píchovi a ten míč doklepl za Vašíčkova záda. Zlomový okamžik pro obě mužstva přišel v 72. minutě, když sudí nařídil pokutový kop proti domácím. Kysilko nabídnutou šanci k vyrovnání odmítl. Neproměněná penalta domácí vyloženě nakopla a soupeři nasázeli další čtyři góly.

„Myslím, že výsledek určitě neodpovídá průběhu, protože i když jsme měli ze začátku více ze hry. Po změně stran nás podržel gólman, poté soupeř nedal tu penaltu, to nás povzbudilo a zaslouženě jsme vyhráli,“ ohodnotil utkání trenér Humpolce Josef Soural.

Góly: 72. a 85. Holoubek, 52. Pícha, 79. Nermut, 88. Keller. Rozhodčí: Švec. ŽK: 0:3. ČK: 0:1 (81. Čalkovský). Diváci: 50. Poločas: 0:0. Humpolec: Kříž – Keller, Hes, Pecha, Černík – Nermut, Kopic, Paťha, Kříženecký (65. Holoubek) – Pícha, Zelenka. Ždírec: Vašíček – Kučera, Klupka, Šnobl, Kysilko (89. Doležal) – Čalkovský, Hanousek, Horáček, Sobotka – Smejkal, Novotný (63. Hart).

ST. ŘÍŠE – JAROMĚŘICE N. R. 3:5

Domácí vstoupili do zápasu bez elánu, naopak hostů bylo plné hřiště. První úspěšný rychlý výpad zakončil bezchybně Pospíchal. Po minutě propadla staroříšská defenziva podruhé a Vybíral přidal druhou branku. Čtyřminutovou skvělou pasáž Jaroměřic uzavřel třetím gólem Paul. Tentýž hráč stanovil poločasové skóre, když v závěru ještě proměnil penaltu.

Stará Říše se s prohrou nechtěla smířit. Po hodině hry udeřil Ali Osumanu, který vzápětí snížil na 2:4 a v 66. minutě to bylo už jen o gól, protože Tichánek proměnil penaltu. Domácím vzal vítr z plachet Neuman, jehož trefa z 69. minuty byla poslední.

Góly: 60. a 62. Ali Osumanu, 66. Tichánek (PK) - 13. Pospíchal, 14. Vybíral, 16. a 42. (PK) Paul, 69. Neuman. Rozhodčí: Šťastný. ŽK: 5:3. ČK: 1:1 (77. Procházka – 87. Neuman). Diváci: 150. Poločas 0:4. Stará Říše: Korovjak – Brnický, Bartoš, Procházka, Merhaut – Rygl, Tichánek, Osumanu Musa – Rychtecký, Sláma, Štěpnička (46. Ali Osumanu). Jaroměřice n. R.: Kantor – Čermák, Urbánek, Paul, Dusík (90. Karásek) – Vybíral, Novotný, Pospíchal (79. Míča), Brabenec – Neuman, Musil. Nejlepší hráči: Ali Osumanu - Paul, Neuman.

VRCHOVINA – BYSTŘICE 5:1

Utkání dostalo spád i scénář po rychlé brance. Dobrovolný u rohového praporku přelstil Chocholáče a jeho centr poslal hlavou do sítě Skalník. Na druhé straně překopl po Holého akci Zbytovský. Bystřice byla v těchto okamžicích zápasu aktivnější, ovšem domácí po získání míče vyráželi ke smrtícím výpadům. Hned na začátku druhé půle po další z řady bystřických chyb utekl Šustáček a jeho střelu smolně za Trávníčkova záda zblokoval Vícha. Další školácké ztráty ve středu hřiště znamenaly dva góly Dobrovolného. Pak sice z otočky snížil Sklenář, ovšem poslední slovo měli domácí – Wolker našel před brankou Pavla Smetanu, který dal výsledku konečnou podobu.

Góly: 8. K. Skalník, 49. O. Šustáček, 56. a 64. Dobrovolný, 84. P. Smetana – 68. Z. Sklenář. Rozhodčí: Petřivý. ŽK: 1:1. Diváci: 350. Poločas: 1:0. Vrchovina: Adamec – Kalich, L. Smetana, Polnický, Wolker – O. Šustáček (78. Škorpík), Michal, K. Skalník, Dobrovolný – Buchta (66. P. Smetana), Zedníček (85. Mužátko). Bystřice: Trávníček – Chocholáč (71. Hladík), Havlík, Vícha, Mitáš – R. Sklenář (83. Hrubeš), Horák, Zbytovský, Z. Sklenář – Holý (64. Matuška), Havlíček. Nejlepší hráči: Dobrovolný, Wolker – Holý.

HARTVÍKOVICE – V. BÍTEŠ 1:2

V úvodním dějství oba týmy předváděly vyrovnaný fotbal se šancemi na obou stranách, ale bez využití. Ve druhé půli domácí přidali na tempu, ale nedokázali využít řadu gólových šancí. Tak opět udeřilo na druhé straně, když v 60. minutě hostující Ondřej Loup využil chybného odkopu Trnavského a střelou do prázdné branky otevřel skóre.

Než se Hatvíkovice vzpamatovaly, za dalších sedm minut prohrávaly o dva góly, když zvýšil Kopáček. Hostitelé v závěru předvedli drtivý tlak, ze kterého však stačili jen korigovat Záviškou deset minut před koncem.

Góly: 80. Záviška – 60. O. Loup, 67. Kopáček. Rozhodčí: Sojka. ŽK: 1:1. Diváci: 150. Hartvíkovice: Trnavský – M. Sýkora, Outrata, Záviška, Heres (57. J. Sýkora) – Zedníček, Beneš (82. J. Melkes), Duša, Hošek – Křivánek (76. Řezanina), Horváth. Velká Bíteš: Šula – Kerber, Pohl (76. Švanda), Ivančík, Klusák – Kopáček, Burian, Pelán, O. Loup – Čech (62. T. Loup), Dvořák. Nejlepší hráči: Záviška – Šula, Burian.

TŘEBÍČ B – PACOV 3:0

Hostitelé se ve 26. minutě ujali vedení, když po Durajkově pasu otevřel skóre Novotný. O dvě minuty později Novotného kolmici zužitkoval Florián – 2:0. Poté se hrálo bez tempa a bez výraznějších šancí na obou stranách.

Po změně stan dvakrát zahrozili hosté, ale domácí obrana jim skórovat nedovolila. Definitivu dal Třebíči v 55. minutě Durajka, který potrestal fatální hrubku pacovského obránce Pravečka a proměnil samostatný únik. Hosté potom spoléhali pouze na brejky, které si však třebíčská obrana pohlídala.

Góly: 26. Novotný, 28. Florián, 55. Durajka. Rozhodčí: Jurka. ŽK: 0:3. Diváci: 60. Poločas: 2:0. Třebíč B: Hradecký – Malý, P. Chalupa, Dvořák, Š. Svoboda – Wiener (78. Kresa), D. Svoboda, Durajka, Kostelecký – Novotný (83. Široký), Florián. Pacov: Basík – Praveček, Kerouš, Koller, Zíka - Váňa, Rypčák (46. Jakub Vlach), Stejskal, Gravecký (63. Podolský) – Koreš, Jan Vlach (56. Svoboda). Nejlepší hráči: Novotný, Durajka – Váňa.

M. BUDĚJOVICE – HERÁLEC HB 4:0

Domácím vyšel ideálně úvod utkání. Ve 2. minutě centroval z trestného kopu do vápna Škoda a Josef Šplíchal prodloužil pod břevno – 1:0. O pět minut později po biliaru v pokutovém zemí Herálce opět Šplíchal z otočky mířil přesně k tyči. Konečnou podobu poločasu dal ve 44. minutě z penalty Šplíchal, když byl sám faulován.

Úvod druhého dějství patřil hostům. Volný Hrala netrefil z velkého vápna branku a po nechtěné přihrávce Pařízka trefil V. Vašák břevno. Potom už bylo na hřišti jen jedno mužstvo. Samostatný únik zakončil Marek Černý střelou nad. Pokus Lukáše Šplíchala vykopávali obránci z prázdné branky. V 71. minutě se proháčkoval hostující obranou Karel Svoboda a Josef Šplíchal mu ukopl od nohy jistou branku - 4:0.

Góly: 2., 7., 44.(PK) a 71. J. Šplíchal. Rozhodčí: Straka. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 3:0. Moravské Budějovice: Klouda – Michal Černý, Bratrů, L. Šplíchal, Novotný - Buďa (70. Veselý), Škoda (70. K. Svoboda), Michal, Pařízek – Marek Černý, J. Šplíchal (80. Švanda). Herálec: Březina - Paclík, Ganobjak, Fukan (75. Dvořák), Stojan - Hrala, Král, Pátek, Filipský - P. Vašák (75. Tecl), Vl. Vašák (77. Bárta). Nejlepší hráči: J. Šplíchal, Michal Černý, Pařízek.