Humpolec si doma poradil s Blanskem, Pelhřimov uspěl v jihomoravské metropoli, kde porazil rezervu Líšně.

HUMPOLEC – BLANSKO 3:2

Humpolečtí měli v prvním poločase převahu, ale střelecky se jim nedařilo. Ke změně skore nevedla ani penalta. Po přestávce tak přišel trest. Ševčík dostal hosty do vedení. V 60. minutě vyrovnal po standardce Žatečka, ale hosté uděřili ještě jednou. Po závaru ve vápně se prosadil Trávníček. Naštěstí vzápětí chyboval brankář Blanska Němec a Zima srovnal. Humpolec vrhl všechny síly do útoku a vyplatilo se mu to. Sedm minut před koncem mu zařídil zisk všech bodů Prokop.

„Na zisk bodů jsme se neskutečně nadřeli, což byl důsledek velkého množství neproměněných šancí. Chyběl nám také důraz v osobních soubojích, ale výsledek je cenný," uvedl trenér Humpolce Jiří Hájek.

Góly: 56. Žatečka, 73. Zima, 83. Prokop – 49. Ševčík, 70. Trávníček. Poločas: 0:0. Humpolec: Jícha – Vávra, Fikar, Beneš, Palán – Alt, Neuber, Maršík, Podoba – Prokop, Pohan. Střídali Žatečka, Zima, Rokos, Kučera.

LÍŠEŇ B – PELHŘIMOV 1:3

V úvodu zahrozili standardkou po zemi Gerlinger s Juchelkou, následně oplácel Šafařík a poté Čáp střelou do zdi domácích. Po centru Obrance Dvořák přestřelil a trestný kop Líšně Švec vyboxoval. Po necelé půlhodince propadlý míč po výkopu zpracoval Šafařík a gólmana domácích chytře podstřelil.

Líšeň výrazně přidala a hned po změně stran vyrovnal Svěcenec. V obrovské šanci Formánek z deseti metrů přestřelil a potom se začali prosazovat hosté. Hák volil centr na Obrance, potom zkusil střelu ze čtyřiceti metrů. Horkého roh gólman vyrazil a Čáp střelou zprava křížem ukázkově na zadní tyč poslal Pelhřimov do vedení. Tři minuty před koncem po střelách Ryšavého a Horkého se Čáp prosadil a přidal pojistku v podobě třetí branky.

Góly: 47. Svěcenec – 63. a 87. Čáp, 26. Šafařík. Poločas: 0:1. Pelhřimov: Švec – Dvořák, Bezemek, Červenka, Mádl – Horký, Hák – Šafařík (85. Skořepa), Čáp, Ryšavý (88. Čeleda) – Obranec (80. Brada).

V rušném utkání šli rychle do vedení kombinačně vyspělí hosté. V 10. minutě Honzl ale srovnal a domácí začali Blansko vyučovat z hry na brejky. Po půlhodině hry se dostal do úniku Filípek, obešel brankáře a Humpolečtí vedli. To pojistil těsně před odchodem do kabin Honzl, kterého vysunul Rokos a střepolař brejk zakončil povedeným lobem. Po přestávce byli lepší hosté, ale povedlo se jim jen snížit.

Góly Humpolce: 10. a 40. Honzl, 32. Filípek. Poločas: 3:1. Humpolec: Michut – Krejčí, Terber, Vrátný, Doubek – Honzl, Rokos, Moravec, Kosyta – Filípek, Vrána. Střídali Havel, Jícha, Filínský.

LÍŠEŇ B – PELHŘIMOV 2:3

Ve vyrovnaném poločase byli po dvacetiminutovce úspěšní hosté, nedůraznou hlavičku od branky potrestal Poul prudkou střelou, když z voleje zamířil přesně k levé tyči. V samém závěru poločasu získal Obranec střelou zleva roh, který do vápna obloučkem poslal Zenáhlík. Nejprve hlavičkoval Zelenka, ale skrumáž hráčů prostřelil až pohotový Kordík.

Bojovní domácí srovnali ve druhém dějství během čtvrthodinky Nejprve v 45. minutě snižoval po centru zprava nekrytý Trávníček a brzy nato potrestal špatný odkop zblízka po zemi Horyna. Pelhřimovští s vypětím všech sil odolávali převaze domácích a o plném zisku bodů rozhodla penalta osm minut před koncem. Nelehký úkol exekutora vzal na sebe Kordík, a jak po jejím proměnění spadl kámen ze srdce jeho spoluhráčům, bylo takřka slyšitelné až na obě střídačky.

Góly: 45. Trávníček, 60. Horyna – 39. a 72. Kordík (druhý PK), 23. Poul. Poločas: 0:2. Pelhřimov: J. Smrčka – Matějka, Kordík, Karpíšek, V. Mareš – Zenáhlík (60. Vlk), Poul, Zelenka, Zamrzla – Venkrbec (63. L. Smrčka), Obranec (41. Kolář). ⋌(hst, va)