Hořepník už má postup v kapse

Pelhřimovsko – Přímý souboj o první příčku v tabulce III. třídy skončil vítězstvím fotbalistů Hořepníka, což má zásadní důsledek na celou soutěž.

3.6.2014

Dvě kola před koncem sezony už mají fotbalisté Hořepníka vstupenku do Poutník ligy v kapse. Rozhodla o tom jejich výhra na hřišti Budíkova B. Foto: Deník/Kamil Vaněk

Hořepník získal jistotu postupu do Poutník ligy.

ČEJOV B – N. CEREKEV 2:4

V tvrdě hraném utkání dostal hosty do vedení dvěma góly v úvodní čtvrthodině Rajčan. Domácí nerezignovali a po hodině hry bylo vyrovnáno, ale to Čejovu na bodový zisk nestačilo. Novou Cerekev dostal znovu do vedení se štěstím Votápek a její vítězství už v oslabení pojistil Zíka.

Góly: 31. Z. Kratochvíl, 65. Jaroslav Svoboda (PK) – 6. a 15. Rajčan, 69. Votápek, 81. Zíka. Rozhodčí: Šťastný. ŽK: 0:5. ČK: 0:1 (75. Amcha). Diváci: 50. Poločas: 1:2. Čejov B: Mráček – Semrád, Beneš, Křípal (67. L. Svoboda), Tománek, Cvrček, Neuber, Jaroslav Svoboda, Doležal, Kašpar (73. Marek), Kratochvíl. N. Cerekev: Vaněček – Šípek (72. Novák), Beneš, Amcha, Pavlík, Zíka, Vodička, Rajčan, Tyráček, Votápek, Sochor.

SENOŽATY – ČERNOVICE B 3:3

Utkání dvou rozdílných poločasů. V prvním domácí dominovali a vytvořili si tříbrankový rozdíl. Ve druhém hosté přidali a nakonec vybojovali zaslouženou remízu.

Góly: 6. Maděra, 28. a 43. M. Večeřa – 58. a 80. Novák, 72. Tíkal. Rozhodčí: Přibyl. ŽK: 0:1. Diváci: 50. Poločas: 3:0. Senožaty: I. Večeřa – L. Mareš, Vlk (83. Satrapa), Maděra, Burda, Schwarz (68. Jankůj), K. Mareš, J. Mareš, Král, M. Večeřa, Sýs. Černovice B: Pekař – Tille, Dvořák, Hadrava, Bohuslavický, Tíkal, Hlásek, Hůlka, Paďourek (83. Stejskal), Pravda, Novák.

BUDÍKOV B – HOŘEPNÍK 2:3

Hosté začali o poznání lépe, získali po chybách obrany Budíkova dvoubrankový náskok. Po přestávce byli útočnější domácí, kuriózně snížil dlouhým nákopem brankář Páša. Pak z protiútoku přidal třetí gól Hořepníka Popelka, poslední slovo patřilo budíkovskému Marouskovi.

Góly: 60. Páša, 80. Marousek – 4. J. Jelínek, 13. T. Dlouhý (PK), 73. Popelka. Rozhodčí: Šenigl. ŽK: 1:0. Diváci: 60. Poločas: 0:2. Budíkov B: Páša – Vostřejž, Vodrážka, Prokop, Onderka, Haman, Zástěra, Bárta (60. Eduardo), Marousek, Žáček, Šárovec (74. O. Zet). Hořepník: Kalivoda – Filip (58. Šonka), P. Dlouhý, Zíka, M. Jelínek, Mezera, T. Dlouhý, Joneš, J. Jelínek, Moravec, Miskai.

LUKAVEC – MNICH 2:2

V první půli byli lepší hosté, kteří šli do vedení po zaváhání domácí obrany. Lukavec po přestávce přidal a poměrně rychle vyrovnal. Poté z protiútoku otočil skóre Dvořák, ale po další chybě obrany zápas zaslouženě zremizoval Motyčák.

Góly: 50. Slabý, 77. Dvořák – 32. a 79. Motyčák. Rozhodčí: Š. Machač. ŽK: 1:0. Diváci: 60. Poločas. 0:1. Lukavec: Veselka – Stibůrek (85. Krill), Slabý, Šedivý (46. Hanzlík), Nekovář (46. Mařinec), Meremus, Wenemoser (55. Pešek), Prokop, Zeman (46. Štarman), Dvořák, Šimek. Mnich: Šimeček – Křiváček (74. Dvořáček), Koukal, Hron, Mikš, Vaněk (90. J. David), Novotný, Štangl, Hrdlička (89. Kouba), Motyčák, M. David.

VYSKYTNÁ – H. CEREKEV B 3:5

Posílená Horní Cerekev si během čtvrt hodinky vytvořila nesmazatelný náskok. Domácí se snažili a postupně dotahovali. A i když se po změně stran hra vyrovnala, tak Vyskytná už dvoubrankové manko nestáhla.

Góly: 17. Souček, 36. Mejstřík, 77. Štěpán – 5. a 10. Koten, 11. a 75. Havel, 14. Zelenka. Rozhodčí: Šatara. ŽK: 0:1. Diváci: 60. Poločas: 2:4. Vyskytná: Sekal – Roubíček, Fíla, Vondrák, Bezděkovský, Mejstřík (89. Havel), Valenta, Šustr, Krejčí (63. Přibyl), Souček, Štěpán. H. Cerekev B: Podařil – A. Šimák, Plachý, Koten, Šimek, Loukotka, Filsoch, Matějka, M. Šimák, Havel, Zelenka.

PETROVICE – ŽELIV 2:1

V derby Humpolecka byli nakonec šťastnější domácí, kteří vítězství doslova vydřeli. Hosté měli většinu utkání více ze hry, koncovka jim ale očividně vázla. Spravedlivějším vyjádřením poměru sil na hřišti by byla spíše remíza.

Góly: 7. Prajsler, 77. Kubát – 84. Z. Humeš. Rozhodčí: Večeřa. ŽK: 2:3. Diváci: 60. Poločas: 1:0. Petrovice: Beránek – Folejtar (66. Kloc), Dus (82. Peterka), Kočička, Krpálek, Zach, Kameš, Pfau, Kubát, Moravec (83. Klofáč), Prajsler. Želiv: Sedlák – Josl, Novák, Němec, Zour, Humeš, Dolejš, Radil, Horáček, Stibůrek, Peknik (60. Bloudek).

3.6.2014 VSTUP DO DISKUSE

Stonařovská palírna má práci už od července. Pálí zde všechno možné, nejvíce však jablka, švestky, meruňky, hrušky a třešně. Pokud se ovšem urodí.

Pálenice se teprve rozjíždí, slabší začátek zavinily třešně

Z Třebíče vezli body. Obrat přišel po přestávce

Středeční nehoda na D1: Mladý řidič se nevěnoval řízení, a to ho stálo život

Vysočina - Dvacetiletý řidič se plně nevěnoval řízení, nezareagoval na vzniklou situaci, a to pro něj nakonec bylo osudné. Tragická nehoda se stala ve středu kolem půl páté odpoledne na 93,5 kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu. Ke středu dodávky a nákladního auta došlo v místě, kde se jen pár minut před tím odehrála jiná dopravní nehoda.