Hořepník už má postup v kapse

Pelhřimovsko – Přímý souboj o první příčku v tabulce III. třídy skončil vítězstvím fotbalistů Hořepníka, což má zásadní důsledek na celou soutěž.

3.6.2014

Dvě kola před koncem sezony už mají fotbalisté Hořepníka vstupenku do Poutník ligy v kapse. Rozhodla o tom jejich výhra na hřišti Budíkova B. Foto: Deník/Kamil Vaněk

Hořepník získal jistotu postupu do Poutník ligy.

ČEJOV B – N. CEREKEV 2:4

V tvrdě hraném utkání dostal hosty do vedení dvěma góly v úvodní čtvrthodině Rajčan. Domácí nerezignovali a po hodině hry bylo vyrovnáno, ale to Čejovu na bodový zisk nestačilo. Novou Cerekev dostal znovu do vedení se štěstím Votápek a její vítězství už v oslabení pojistil Zíka.

Góly: 31. Z. Kratochvíl, 65. Jaroslav Svoboda (PK) – 6. a 15. Rajčan, 69. Votápek, 81. Zíka. Rozhodčí: Šťastný. ŽK: 0:5. ČK: 0:1 (75. Amcha). Diváci: 50. Poločas: 1:2. Čejov B: Mráček – Semrád, Beneš, Křípal (67. L. Svoboda), Tománek, Cvrček, Neuber, Jaroslav Svoboda, Doležal, Kašpar (73. Marek), Kratochvíl. N. Cerekev: Vaněček – Šípek (72. Novák), Beneš, Amcha, Pavlík, Zíka, Vodička, Rajčan, Tyráček, Votápek, Sochor.

SENOŽATY – ČERNOVICE B 3:3

Utkání dvou rozdílných poločasů. V prvním domácí dominovali a vytvořili si tříbrankový rozdíl. Ve druhém hosté přidali a nakonec vybojovali zaslouženou remízu.

Góly: 6. Maděra, 28. a 43. M. Večeřa – 58. a 80. Novák, 72. Tíkal. Rozhodčí: Přibyl. ŽK: 0:1. Diváci: 50. Poločas: 3:0. Senožaty: I. Večeřa – L. Mareš, Vlk (83. Satrapa), Maděra, Burda, Schwarz (68. Jankůj), K. Mareš, J. Mareš, Král, M. Večeřa, Sýs. Černovice B: Pekař – Tille, Dvořák, Hadrava, Bohuslavický, Tíkal, Hlásek, Hůlka, Paďourek (83. Stejskal), Pravda, Novák.

BUDÍKOV B – HOŘEPNÍK 2:3

Hosté začali o poznání lépe, získali po chybách obrany Budíkova dvoubrankový náskok. Po přestávce byli útočnější domácí, kuriózně snížil dlouhým nákopem brankář Páša. Pak z protiútoku přidal třetí gól Hořepníka Popelka, poslední slovo patřilo budíkovskému Marouskovi.

Góly: 60. Páša, 80. Marousek – 4. J. Jelínek, 13. T. Dlouhý (PK), 73. Popelka. Rozhodčí: Šenigl. ŽK: 1:0. Diváci: 60. Poločas: 0:2. Budíkov B: Páša – Vostřejž, Vodrážka, Prokop, Onderka, Haman, Zástěra, Bárta (60. Eduardo), Marousek, Žáček, Šárovec (74. O. Zet). Hořepník: Kalivoda – Filip (58. Šonka), P. Dlouhý, Zíka, M. Jelínek, Mezera, T. Dlouhý, Joneš, J. Jelínek, Moravec, Miskai.

LUKAVEC – MNICH 2:2

V první půli byli lepší hosté, kteří šli do vedení po zaváhání domácí obrany. Lukavec po přestávce přidal a poměrně rychle vyrovnal. Poté z protiútoku otočil skóre Dvořák, ale po další chybě obrany zápas zaslouženě zremizoval Motyčák.

Góly: 50. Slabý, 77. Dvořák – 32. a 79. Motyčák. Rozhodčí: Š. Machač. ŽK: 1:0. Diváci: 60. Poločas. 0:1. Lukavec: Veselka – Stibůrek (85. Krill), Slabý, Šedivý (46. Hanzlík), Nekovář (46. Mařinec), Meremus, Wenemoser (55. Pešek), Prokop, Zeman (46. Štarman), Dvořák, Šimek. Mnich: Šimeček – Křiváček (74. Dvořáček), Koukal, Hron, Mikš, Vaněk (90. J. David), Novotný, Štangl, Hrdlička (89. Kouba), Motyčák, M. David.

VYSKYTNÁ – H. CEREKEV B 3:5

Posílená Horní Cerekev si během čtvrt hodinky vytvořila nesmazatelný náskok. Domácí se snažili a postupně dotahovali. A i když se po změně stran hra vyrovnala, tak Vyskytná už dvoubrankové manko nestáhla.

Góly: 17. Souček, 36. Mejstřík, 77. Štěpán – 5. a 10. Koten, 11. a 75. Havel, 14. Zelenka. Rozhodčí: Šatara. ŽK: 0:1. Diváci: 60. Poločas: 2:4. Vyskytná: Sekal – Roubíček, Fíla, Vondrák, Bezděkovský, Mejstřík (89. Havel), Valenta, Šustr, Krejčí (63. Přibyl), Souček, Štěpán. H. Cerekev B: Podařil – A. Šimák, Plachý, Koten, Šimek, Loukotka, Filsoch, Matějka, M. Šimák, Havel, Zelenka.

PETROVICE – ŽELIV 2:1

V derby Humpolecka byli nakonec šťastnější domácí, kteří vítězství doslova vydřeli. Hosté měli většinu utkání více ze hry, koncovka jim ale očividně vázla. Spravedlivějším vyjádřením poměru sil na hřišti by byla spíše remíza.

Góly: 7. Prajsler, 77. Kubát – 84. Z. Humeš. Rozhodčí: Večeřa. ŽK: 2:3. Diváci: 60. Poločas: 1:0. Petrovice: Beránek – Folejtar (66. Kloc), Dus (82. Peterka), Kočička, Krpálek, Zach, Kameš, Pfau, Kubát, Moravec (83. Klofáč), Prajsler. Želiv: Sedlák – Josl, Novák, Němec, Zour, Humeš, Dolejš, Radil, Horáček, Stibůrek, Peknik (60. Bloudek).

3.6.2014 VSTUP DO DISKUSE

Portské víno - ilustrační foto.

Víno poteče proudem, cimbálovka bude hrát

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Přibyl zajistil Pacovu únik od dna

Pelhřimovsko – Domácí slavili. Fotbalisté Kamenice před vlastními fanoušky porazili Žirovnici, Pacov si zajistil výhrou nad H. Borovou únik od dna tabulky.

Želiv završil šokující obrat dvěma góly v nastavení

Pelhřimovsko – Nikdy nic nikdo nemá míti za definitivní, zpívali už Werich s Voskovcem. Deváté kolo III. třídy to jen potvrdilo. Fotbalisté V. Chyšky prohráli v Humpolci navzdory třígólovému náskoku. Ještě hůře dopadla H. Ves, ta nebodovala přestože vedla už 4:0.

Maraton nedal šanci juniorce Kamenice nad Lipou, vstřelil osm gólů

Pelhřimovsko – Týmy ze špice tabulky Poutník ligy vyhrávaly. Výjimkou byla juniorka Žirovnice, kterou vyloupil Plačkov. Fotbalisté Slavoje tak klesli na šestou příčku.

Střídání na špici. Do vedení jde Nová Cerekev

Pelhřimovsko – Remízy znamenají změnu na špici tabulky IV. třídy. Fotbalisté Vyskytné a Třeště C získali jen po bodu, na první příčku se tak po vítězství nad Rohoznou posunula Nová Cerekev. Prvních bodů v soutěži se dočkaly Hněvkovice.