Fotbalisté Pacova znovu nadělovali, Lukám nastříleli šest gólů

Pelhřimovsko – Po debaklu v Košeticích se fotbalisté Pacova v I. A třídě zvedli. Ve druhém jarním zápase nastříleli šest gólů Bedřichovu a stejný příděl musela strávit Luka. Košetice už vedou tabulku o devět bodů, protože Světlá nestačila na Dobronín.

18.4.2017

Ilustrační fotoFoto: Deník/Jaroslav Bílek

KOŠETICE – POHLED 5:2

Košetice vybojovaly povinné tři body, ale herně nepřesvědčily. Na výhře má velký podíl dobře chytající brankář Jíša. Přesto bylo už v poločase prakticky rozhodnuto. Skóre otevřel po rohu hlavičkující Suk, pak se po úniku prosadil Starý a na 3:0 zvýšil křižnou střelou Papež. Domácí po přestávce vytáhli skóre až na 5:0, když si vlastence vstřelil Sobotka a gól slavil po krásné technické střele na zadní tyč Kubů. Pohled následně alespoň korigoval. Trestný kop skvěle zahrál Klement, Freudenreich trestal chybu obrany Košetic.

Góly: 23. Suk, 31. Starý, 44. Papež, 51. vlastní, 59. Kubů – 69. Klement, 86. Freudenreich. Rozhodčí: Šťastný. ŽK: 3:1. Diváci: 150. Poločas: 3:0. Košetice: Jíša – T. Vejsada, Suk, Starý, Bartoška, Kubů, Tržil (71. Sovka), Dvořák, Vlk (60. Paťha), Papež, Kordík (76. Hanousek).

SPEŘICE – H. BOROVÁ 1:0

V prvém poločase hráli domácí proti větru a hosté jim nakopávanými míči dělali problémy. Ani jedno mužstvo si však nevytvořilo gólovou šanci, takže se šlo do kabin za stavu 0:0. Po přestávce domácí učinili změny v sestavě, zpřesnili hru a získali převahu. Vytvořili si několik vyložených šancí, které trestuhodně zahodili. Tři body nakonec získali, rozhodl o tom přesnou střelou čtvrt hodiny před koncem Alenka.

Gól: 72. Alenka. Rozhodčí: Fotr. ŽK: 5:2. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Speřice: Žáček – Alenka, Honzárek, Martin Pohan st., Štěpánek, Ganobjak, Morava, Krejčí (46. Eremiáš), Sadský (43. Soukup), Savi, Vlček.

KAMENICE N. L. – LEŠTINA 1:4

Domácí nenašli způsob, kterým by vzdorovali týmu Leštiny. Hosté byli důraznější, dřív u míče, lépe si počínali při zakončení. Do vedení je dostal po půlhodině Mišovic, když trestal chybu obrany Kamenice. Vzápětí se po rohu do listiny střelců zapsal i Forejt, snížil po pohledné akci na druhé polovině hřiště Zdeněk. Po přestávce ke změně ve scénáři nedošlo. V 52. minutě se z trestného kopu trefil do šibenice Císař a Leština vedla zase o dva góly. Její vítězství pečetil deset minut před koncem Bárta.

Góly: 35. Zdeněk – 30. Mišovic, 34. Forejt, 52. Císař, 80. Bárta. Rozhodčí: Terber. ŽK: 1:3. Diváci: 100. Poločas: 1:2. Kamenice nad Lipou: Votápek – Klusáček, M. Strašík, Šuranský (46. T. Hadrava), R. Pelc, Zdeněk, Tadeáš Zahradník, Melzoch, P. Zahradník, Filípek (87. Dejmek), Jiří Houser.

LUKA N. J. – PACOV 1:6

Domácí hráči byli nabuzení vítězstvím nad týmem Polné, ale vstup do zápasu se jim vůbec nevydařil. Již v 5. minutě neuhlídali Kostrouna, který otevřel skóre a po sedmi minutách se trefil podruhé. Poté, co další dva góly přidali Maršík a Kabíček, bylo prakticky rozhodnuto ještě před poločasem. Po přestávce se hra domácích zlepšila, po vlastní brance Kurana se podařilo dokonce i snížit, ale hosté si již náskok hlídali. I proto povolal trenér domácích v závěru na hřiště tři hráče z dorostu a Přibyl s Podolským v posledních pěti minutách upravili skóre na konečných 1:6.

Góly: 50. vlastní – 5. a 12. Kostroun, 27. Maršík, 43. Kabíček, 86. Přibyl, 87. Podolský. Rozhodčí: Krondráf. ŽK: 2:2. ČK: 1:0 (90. Flesar). Diváci: 60. Poločas: 0:4. Pacov: M. Zabloudil – Bártů, Kuran, Kabíček, Maršík, Bezemek (80. Podolský), Tomovič, Pražák, Vítámvás (83. Rybčák), Kostroun, Přibyl (86. J. Zabloudil). (va, jdv)

18.4.2017 VSTUP DO DISKUSE

Kameničtí se budou koukat na film pod hvězdami.

Filmové léto pod hvězdami si mohou Kameničtí užít i letos. V nové podobě

Napadení mezi rybáři v Ledči, jeden druhého hodil do řeky

Aneta Langerová pohladila návštěvníky divadla po duši

Pelhřimov – Zpěvačka Aneta Langerová opět zavítala do Pelhřimova. Návštěvníci Divadla Lubomíra Lipského, které bylo ve čtvrtek 27. dubna zcela naplněné, si tak mohli užít koncert za doprovodu kapely a smyčcového tria.

Kamenický zámek se opět zahalí do růžového hávu

Kamenice nad Lipou – Nejen zamilované páry mohou v pondělí 1. května odpoledne zavítat na zámek v Kamenici nad Lipou. Již potřetí se tam uskuteční akce, která nese název První růžový máj.

Gymnazistům zazvonil školní zvonek naposledy

Pelhřimov - Pískání píšťalek a pořádné rušno v pátek avizovalo, že pelhřimovským gymnazistům zazvonilo ve škole naposledy. Studenti posledních ročníků se převlékli do různých masek, dali o sobě pořádně vědět a mladším spolužákům znesnadinili cestu do školy.

Jihočeský krajský pohár slibuje velmi zvučná jména

Pacov – Závod mezinárodního mistrovství republiky se odehraje v Pacově až na začátku června, pořadatelé však slibují kvalitní podívanou již v sobotu. To odstartuje totiž sedmidílný seriál Jihočeského krajského přeboru v motokrosu. A závod to nebude ledajaký, účast potvrdila totiž řada předních českých jezdců.