Duel sousedů v tabulce skončil vítězstvím Sparty

Pelhřimov – Bez bodu se vraceli mladí fotbalisté Pelhřimova z Brna.

12.5.2016

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

V rámci 25. kola divize starší dorostenci prohráli s tamní Spartou 1:0 gólem Krejčího z úvodních minut. Mladší svým vrstevníkům podlehli v poměru 3:1.

SPARTA BRNO B – PELHŘIMOV 1:0
Pelhřimov inkasoval gól po standardní situaci ve 3. minutě, když Bílkův roh pohodlně zakončil hlavou neobsazený kapitán Brna Krejčí. Pak si hráči obou týmů vypracovali řadu příležitostí, skóre se ale neměnilo. Novák po naražení mířil mimo a z nebezpečné skrumáže před Tkadlecovou brankou vytěžili domácí po několika střelách roh. Mazanec zkusil střelu z pětadvaceti metrů, patřila gólmanovi. Asi největší šanci Pelhřimova vydřel Špaček, na jeho ideální centr po zemi nikdo nenaběhl. Konec poločasu patřil Brnu, dva rohy měly podobný rukopis gólového, zakončení u přední tyče hlavou obrana čekala a Krejčí mířil mimo branku. Do druhého poločasu nastoupil Pelhřimov aktivně, ale převahu gólově nevyjádřil. Špačkovu střelu odvrátil gólman na roh, do další vskočil obránce. Sólem se blýskl Hanousek, atakován zakončil nad břevno. Na druhé straně dobré šance neproměnili Kubeš a Harašta a akce Špačka a následně Hanouska končily rohem.

Gól: 3. Krejčí. Rozhodčí: Denev. Poločas: 1:0. Pelhřimov: Tkadlec – Smrčka, Kott, Šimák, Vlk – Horký, Hanousek – Kotrč (78. Zajíček), Mazanec, Špaček – Novák.

Ostatní výsledky – 25. kolo: Svratka Brno – HFK Třebíč 5:2, Otrokovice – Vrchovina 2:0, Boskovice – Líšeň 1:1, V. Meziříčí – Břeclav 4:0, Kyjov – H. Brod 0:3, Blansko – Bohunice 6:1, 26. kolo: HFK Třebíč – Kyjov 5:0.

SPARTA BRNO B – PELHŘIMOV 3:1
V prvních minutách zápasu hosté odolávali tlaku Brna, zaskvěl se vynikající Moravec, který zlikvidoval dvě šance soupeře. Pelhřimov odpověděl v 8. minutě, avšak ze závaru branku neohrozil. Brno se ujalo vedení ve 36. minutě po střele Trana z rohu velkého vápna. Moravec si na míč sice sáhl, ale v cestě do sítě mu nezabránil. O tři minuty později se ocitl ve vápně zcela sám Telička a po jeho bezchybném zakončení domácí vedli už o dva góly. Poločas zakončila akce hostujících Viktory a Donabauera, po níž nepřesně střílel Gutev.

Horní roh branky domácích těsně minul v úvodu druhého poločasu i Donabauer. Pelhřimov se dočkal výsledkové korekce v 52. minutě, kdy Viktora sklepl centr Šmída na malé vápno Škodovi a ten překonal brankáře. Domácí se však vzepjali k dalšímu náporu, jehož důsledkem byla branka Pakosty v 60. minutě po přímém kopu.

Góly: 36. Tran, 39. Telička, 60. Pakosta – 52. Škoda. Rozhodčí: Ondrouch. ŽK: 0:1. Poločas: 2:0. Pelhřimov: Moravec – Sajner, Mareš, Škoda, Fikar – Šmíd, Viktora, Donabauer, Zajíček (46. Heřmánek) – Gutev (60. Rásocha), Fanta.

12.5.2016 VSTUP DO DISKUSE

Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
54

Soud. Ilustrační foto.

Dvojice cizinců dostala tresty za zahradničení v kravíně

Mladí Španělé zkouší přes léto práci v pelhřimovských firmách

Pelhřimov – Tucet mladých lidí ze Španělska si na čtvrt roku přijelo vyzkoušet pracovat do Pelhřimova. Pod záštitou pelhřimovské Hodiny H se seznamují s novým prostředím i jazykem.

Opravy Šrejnarovského domu vrcholí

Pelhřimov -  Šrejnarovský dům na Masarykově náměstí v Pelhřimově tento týden zahalila ochranná síť. Probíhá tady totiž poslední fáze plánované rekonstrukce budovy, během níž dělníci dělají novou fasádu.