Dorostenci uspořádali střelecké manévry

Pelhřimov – Měření sil fotbalových dorostenců Jindřichova Hradce a Pelhřimova přineslo gólové smrště. V zápase starších brankáři lovili míč ze sítě devětkrát, duel mladších přinesl ještě o gól více.

28.2.2014

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

J. HRADEC – PELHŘIMOV 5:4

Hostům se zápas na malém hřišti nepovedl. Na dva góly domácích sice reagoval Brada přesnou střelou k tyči, ale Jindřichův Hradec měl v prvním poločase navrch. Zásluhou druhé trefy Stejskala a Kytky vytáhl skóre na 4:2, navíc trefil břevno. Pelhřimovští po  přestávce dvakrát snižovali  na rozdíl jedné branky, jejich prohra je vzhledem k množství chyb zasloužená.

Góly: 10. Peterka, 14,. a 24. Stejskal, 33. Kytka, 83. Bureš – 15. Brada, 31., 81. a 89. Obranec. Poločas: 4:2. Pelhřimov: Švec – Honzl, Kordík, Duba, Zenáhlík – Poul, Bartoška – Šafařík, Brada, Zelenka – Obranec. Střídal: Kolář.

J. HRADEC – PELHŘIMOV 5:5

Pět minut stačilo domácím na zisk dvoubrankového vedení. Potom snížil Mišoň a Pelhřimov hru vyrovnal. Jenže skóre postupně narostlo až na 4:1. Koníčkem se prosadil Sláma, po trestném kopu skóroval Šmíd. Pelhřimovu pomohl ale dovršený hattrick Mišoně, na který gólově navázali Novák a Mazáč. Nakonec se zrodila spravedlivá remíza, když penaltu za ruku Kordíka proměnil Bureš.

Góly: 3. a 42. Šmíd, 5. a 38. Sláma, 76. Bureš (PK) – 12., 52. a 61. Mišoň, 67. Novák, 72. Mazáč. Poločas: 3:1. Pelhřimov: Tkadlec – Brothánek, Kott, Mazanec, Jírů – Novák, Mišoň, Němec, Kotrč – Smrčka, Mazáč. Střídali: Vojta, Kordík, Habáň. ⋌(hst)

Neznámý pachatel ženě ukradl peněženku

Humpolec – Humpolečtí policisté v těchto dnech řeší případ krádeže peněženky. Tu neznámý pachatel v úterý 22. srpna v podvečerních hodinách odcizil ženě přímo z kabelky, kterou měla zavěšenou na volně stojícím nákupním vozíku.

Od středy začíná vojenské cvičení. Piloti budou létat od rána do noci

Náměšť nad Oslavou - Mezinárodní vojenské cvičení Ample Strike začíná. Uskuteční se od středy 23. srpna do úterý 12. září na základně vrtulníkového letectva u Náměště nad Oslavou a na dalších místech v zemi.

Vražda v Humpolci: Obviněný Ukrajinec skončil ve vazbě

Pelhřimov, Humpolec – Okresní soud v Pelhřimově poslal ve středu do vazby jednapadesátiletého Ukrajince obviněného z vraždy jeho o šest let mladšího krajana. Krvavý incident se odehrálv pondělí brzy ráno v Pražské ulici na ubytovně v Humpolci. „Vazba byla na obviněného uvalena, protože hrozí, že by se vyhýbal trestnímu řízení a mohl by ovlivňovat případné svědky,“ zdůvodnil rozhodnutí pelhřimovský soudce Jiří Zach.

Na Vysočině v noci padaly teplotní rekordy

Vysočina - Na dvou stanicích v noci na středu padly teplotní rekordy. V Košeticích na Pelhřimovsku naměřili 5,1 stupně Celsia, tím byla o dvě desetiny překonána dosavadní rekordní hodnota 5,3 stupně z roku 1999. V Sedlci na Třebíčsku teploměr ukázal hodnotu 6,5 stupně. Dosavadní nejnižší teplota z roku 1999 byla 7,3 stupně.