Starší tým v rámci divizního 23. kola odvedl mizerný výkon a prohrál s celkem, který patří sotva k průměru soutěže. Mladší dorostenci si vykoledovali půltucet branek.

BLANSKO – PELHŘIMOV 2:0

V úvodu minul po Honzlově centru hlavou Obranec domácí branku, z oplátky vytěžilo Blansko dvakrát roh. Po dvaceti minutách zachránila Pelhřimov po Beránkově střele tyč a po chvíli mířil tentýž hráč nad branku. Pak skvělým zákrokem zmařil šanci Blanska Švec, a v závěru vytěžili domácí hráči další rohové kopy. Přes převahu domácích skončil poločas nerozhodně.

Blansko zužitkovalo herní aktivitu ve druhém poločase. Po přímém kopu se prosadil Kratochvíl. Pak Švec zneškodnil hlavičku Zouhara, ale v 77. minutě podruhé kapituloval. Krátký byl na další standardku v podání Kratochvíla.

Góly: 57. a 77. Kratochvíl. Poločas: 0:0. Pelhřimov: Švec – Tůma (84. Zenáhlík), Kordík, Červenka, Honzl – Bartoška, Poul – Šafařík, Chadim, Zelenka – Obranec.

Ostatní výsledky – 17. kolo: Třebíč – Blansko 5:0, 22. kolo: Líšeň B – Otrokovice 2:1, Sparta Brno B – Velké Meziříčí 6:0, 23. kolo: Třebíč – Bystrc 0:3, Otrokovice – Boskovice 1:1, Vrchovina – Líšeň B 6:1, Velké Meziříčí – Přerov 3:1, Žďár nad Sázavou – Sparta Brno B 0:4, Bohunice – H. Brod B 4:1, 26. kolo: Boskovice – Žďár n. S. 1:2.

BLANSKO – PELHŘIMOV 6:0

Mladíci budou moci vzpomínat na hru v Blansku jako na neveselý masakr v Moravském krasu. Neuhlídali Ondřeje Zmeka a čtyřikrát mu dovolili úspěšně zakončit.

Na začátku poslal přímý kop těsně vedle domácí branky Chadim, oplácel sólem Zmeko a výborný Tkadlecův zákrok zajistil Pelhřimovu ještě čisté konto. V pokračujícím náporu vytěžilo Blansko dva rohy a čtvrthodinu uzavřel gólem Zmeko. Následně Vintrův samostatný nájezd Tkadlec vyběhnutím odvrátil. Druhý gól zajistil Zmeko přehozením brankáře a krátce na to trefil tyč. I tak Zmeko ještě v první půli zkompletoval hattrick a čtvrtý gól přidal Pelhřimovu do šatny Šíbl.

Po přestávce Tkadlec znamenitě zachránil před samostatně pronikajícím Keprtem. Na druhé straně Bumbálek přehodil domácího gólmana Matušku i branku. Blansko ale dál určovalo scénář zápasu. Pátý gól přidal dorážkou rohu Souček. Zmekův sólový únik znamenal šestý gól. Nebýt Tkadlecova výkonu odjížděl by pelhřimovský mladší dorost s dvouciferným přídělem.

Góly: 14., 23., 34. a 73. O. Zmeko, 36. Vintr, 64. Souček. Poločas: 4:0. Pelhřimov: Tkadlec – Palán (38. Větrovský), Kotrč, Mazanec, Habáň – Novák, Bumbálek, Mazáč (55. Vlk), Tůma – Chadim(41. Němec), Smrčka (71. Sochor).

Ostatní výsledky – 17. kolo: Třebíč – Blansko 3:2, 22. kolo: Sparta Brno B – Velké Meziříčí 3:0, Líšeň B – Otrokovice 4:2, 23. kolo: Třebíč – Bystrc 10:1, Otrokovice – Boskovice 5:1, Vrchovina – Líšeň B 2:1, V. Meziříčí – Přerov 0:3, Žďár nad Sázavou – Sparta Brno B 1:0, Bohunice – Havlíčkův Brod B 1:0, 26. kolo: Boskovice – Žďár n. S. 3:3.