Dorost Pelhřimova dal Prostějovu pět branek

Pelhřimov, Humpolec – Plný počet šesti bodů slavili fotbaloví dorostenci Pelhřimova v rámci divize.

19.4.2012

Fotbal - ilustrační fotoFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Už hůře se vedlo Humpolci, který ze dvou domácích zápasů proti Otrokovicím vytěžil jen bod.

PELHŘIMOV – PROSTĚJOV 5:2
Pelhřimovu se zdařila odveta za vysokou prohru z podzimu, stínem zůstává nezaviněné zranění Nebeského, tvůrce hry prvního poločasu, a vcelku zbytečné inkasování branky minutu před koncem.

Domácí šli do vedení již ve druhé minutě. Bartoň zasóloval po pravé straně a jeho centr prošel až k Nebeskému na vzdálenější tyči, který mohl s jistotou skórovat. Druhý gól vstřelil také Nebeský po zpracování odraženého míče a samostatném úniku střelou vedle vybíhajícího gólmana. Po půlhodině hry rozehrál Duchan míč Bartoňovi, ten se uvolnil, posunul dopředu a ukázkovými jesličkami přidal třetí branku.

V úvodu druhého poločasu nezlomený Prostějov dvakrát zahrozil. Rohovec sólo reflexivně nohama vyrazil, poté nastřelili hosté břevno. Radovali se domácí, pas Lukáše Machače zakončil přehozením gólmana jeho bratr Marek. Prostějov snížil po závaru před brankou opakovanou dorážkou Preislera. Pátý gól domácích vsítil po sólu od poloviny hřiště J. Hložek a lacino přidal minutu před koncem druhý gól hostů Petrásek.

Góly: 2. a 22. Nebeský, 27. Bartoň, 56. M. Machač, 80. J. Hložek – 62. Preisler, 89. Petrásek. Poločas: 3:0. Pelhřimov: Rohovec – Mádl, Duchan, L. Machač, Skořepa – Bartoň (85. Nedělčev), M. Kubík, M. Machač, Hák (67. Ryšavý) – Nebeský (46. Horký), J. Hložek (82. Kropáček).

HUMPOLEC – OTROKOVICE 1:1
V zajímavém utkání první ukázali zuby domácí. Ve 4. minutě se tváří v tvář brankáři Otrokovic ocitl Kratochvíl, ale příliš dlouho váhal se zakončením, takže se skóre neměnilo.

Bezbrankový stav zůstal i po střele Tomoviče ze dvaceti metrů. Pak ještě jednu šanci spálil Kratochvíl a začali hrozit i hosté. Ti se při jedné akci dostali až před Jíchu, naštestí se při střele z úhlu míč do branky nedostal. S ddplatou přispěchal Maršík, jenže jeho technickou střelu gólman vytlačil na roh. Otrokovice byly čím dál tím nebezpečnější ve 41. minutě už udeřily. Silový souboj nezvládl Doležal a po přihrávce na přední tyč se prosadil Železník.

Po přestávce se hrálo pod taktovkou Humpolce, který se tlačil do útoku, ale hosté vyráželi do nepříjemných brejků, takže byl výsledek stále na vážkách. Nic na to nezměnila ani 49. minuta, kdy se Humpolci povedlo vyrovnat. To kolem vápna dlouho kroužil Kratochvíl a když už zřejmě nevěděl co dál, nečekaně vystřelil přes obránce k tyči a zaskočil tím všechny včetně gólmana. Domácí měli k vítězství blíže, v 71. minutě nákop Jančíka tečoval jeden z obránců a míč orazítkoval tyč.

Góly: 49. Kratochvíl – 41. Železník. Poločas: 0:1.  Humpolec: Jícha – Doležal, Fikar, Žatečka, Palán – Jančík (85. Vávra) – Dalík, Maršík, Kratochvíl (75. Rokos), Šilpoch (88. Tran) – Tomovič.

PELHŘIMOV – PROSTĚJOV 2:1
V úvodu nastřelil Poul břevno, poté se hra přelévala dlouhé minuty oběma směry. Domácí šli do vedení po půlhodině hry, po Bartoškově přihrávce tvrdě dorážel střelou vedle prostějovského gólmana Šafařík. Prostějov se důrazně snažil o korekci výsledku, Švec si poradil s dorážkou autu, potom byl tvrdě faulován. Domácí gólman byl nachystán i na polovysokou střelu z trestného kopu. Potom se na Pelhřimov usmálo štěstí, Červenkův přímý kop gólman neudržel a dorážkou pod břevno se nekompromisně prosadil Kolář. Hosté snížili sedm minut před koncem střelou po zemi, ale v nervozním závěru  Pelhřimov výhru uhájil.

Góly: 28. Šafařík, 68. Kolář – 73. Hladčík. Poločas: 1:0. Pelhřimov: Švec – V. Mareš (63. Kolář), Karpíšek, Červenka, Zenáhlík (70. Mašát) – Brada, Bartoška, Poul, J. Mareš – Šafařík, Venkrbec (48. Čeleda).

HUMPOLEC – OTROKOVICE 1:2
Domácí nesehráli špatné utkání, ale už od 3. minuty prohrávali po trefě Zelinky. To byl na dlouho dobu gól jediný, ačkoliv šance měly obě strany. V 73. minutě vyrovnal střídající Filínský, jenže radost Humpolce měla jepičí život. O čtyři minuty později se před Michuta prokličkoval Mlýnek a s pomocí tyče skóroval. Gól měl pro Otrokovice cenu tří bodů, protože v samotném závěru se penalta za faul na unikajícího Palána nepískala.

Góly: 73. Filínský – 3. Zelinka, 77. Mlýnek. Poločas: 0:1. Humpolec: Michut – Krejčí (61. Filínský), Palán, Alt, Vávra – Honzl, Neuber, Rokos, Zamrzla – Podoba, Čeleda (41. Jícha). ⋌(hst, va)

19.4.2012 VSTUP DO DISKUSE

Ve vozovně Dopravního podniku města Jihlavy byl v pondělí 21. srpna představen festivalový trolejbus.
9

Ulicemi krajského města jezdí festivalový trolejbus

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

Kameničtí musí od středy počítat s komplikacemi

Kamenice nad Lipou – Od středy 23. srpna bude zhruba na dva měsíce pro řidiče i chodce uzavřena ulice Komenského v Kamenici nad Lipou. Dělníci tam totiž až do 6. října budou opravovat povrch komunikace, chodníků a inženýrské sítě.

Hrad v Ledči obsadili filmaři. Natáčejí pohádku Čertí brko

Ledeč nad Sázavou - Od soboty 19. do úterý 22. srpna obsadili hrad v Ledči nad Sázavou filmaři. Natáčejí zde pohádku Čertí brko pod vedením režiséra Marka Najbrta. V hlavních rolích se představí herci Judit Bardós a Jan Cina, Ondřej Vetchý se ve filmu objeví v roli Lucifera. Na ledečském hradě se natáčejí pro film velké komparzní scény, kterých se účastní i místní obyvatelé.

Nováček má první bod, remizoval s Habry

Pelhřimovsko – Fotbalisté rezervního týmu Humpolce vyškolili nováčka z Rozsochatce a v tabulce se posunuli na pátou příčku.

Počátky srážely chyby v defenzívě, ale šest gólů vše vynahradilo

Pelhřimovsko – Rezerva fotbalistů Žirovnice nastřílela Budíkovu šest gólů a posunula se na špici tabulky Poutník ligy. Zaujaly dvě překvapivé remízy. Pelhřimovský Maraton nedokázal udolat Červenou Řečici, jen bod si z Lukavce odvezla Horní Cerekev.