Derby přineslo body Speřicím, mají už skoro jistou záchranu

Pelhřimovsko – Za už skoro jistou záchranou vykročili fotbalisté Speřic v I. A třídě. Ti vybojovali všechny body v derby zápase v Pelhřimově.

3.6.2013

Ilustrační fotoFoto: archiv/Deník

Kamenice se tentokrát moc nepředvedla, prohrála na hřišti posledního týmu tabulky.

PELHŘIMOV B – SPEŘICE 1:2
Oba týmy měly problémy se sestavou. Speřicím chyběl brankář Brzoň, domácí zase museli z nouze na post stopera poslat Vlacha a do útoku vysunout brankáře Rohovce. Ten ale slabinou nebyl, ukázala to už první minuta. Rohovec dostal ideální přihrávku do běhu od Hurdy a střelou po zemi poslal domácí tým do vedení. Hosté do kolen nešli a v 12. minutě slavili vyrovnání. Po rohu se prosadil Alenka. Pelhřimov byl v první půli nebezpečnější, Papež ze dvou metrů netrefil odkrytou branku, Vávra si poradil s nebezpečnou střelou Kubíka, Starý v dobré pozici zakončit nedokázal. Chvíli před poločasem mohlo udeřit na druhé straně, po zaváhání M. Zabloudila ale Tůma z úhlu netrefil branku. Celý druhý poločas se odehrával v režii Pelhřimova, převážně se hrálo na polovině Speřic, jejich obrana ale pracovala celkem spolehlivě. Mnoho slibně se rozvíjejících akcí juniorky zastavila její nepřesná kombinace a také nevyzpytatelný kluzký terén. Dvě minuty před koncem přišla pro domácí tým dokonalá pohroma. Po rozehraném trestném kopu z poloviny hřiště se míč dostal k čerstvě vystřídanému Slavíkovi, který po dvou minutách na hřišti prudkou střelou zajistil Speřicím šťastné vítězství. V poslední minutě trefil po závaru v pokutovém území hostů Vlach pouze břevno, na víc už Pelhřimovu nezbyl čas.
Góly: 1. Rohovec – 12. Alenka, 88. Slavík. Rozhodčí: Jahoda. ŽK: 1:2. Diváci: 35. Poločas: 1:1. Pelhřimov B: M. Zabloudil – Razima, Máca, Vlach, Šoula, Starý, Kubík, Sládok, Papež, Hurda, Rohovec. Speřice: Vávra – Martin Pohan st., Němec, Huňáček (69. Holenda), Čermák, Tůma, Svoboda (85. Slavík), Alenka, Štěpánek, Štěpán, Martin Pohan ml. (90. Vlček). ?(lno, va)

H. BROD B – KAMENICE N. L. 1:0
Vyrovnané a atraktivní utkání se odehrálo v sobotu Na Losích. Do první šance se dostal domácí Hübner, ale s jeho pokusem si poradil Votápek. Po něm střílel Kunc pouze do břevna. Rozhodnutí padlo po přestávce v 64. minutě, kdy se přes hostující obranu dostal Berky, a ten rozhodl o důležitých třech bodech pro brodské béčko. Výhru mohli ještě pojistit Krejdl s Hejkalem. Kamenice se do větší šance při závěrečném náporu nedostala.
Gól: 64. Berky. Rozhodčí: Budín. ŽK: 2:0. Diváci: 50. Poločas: 0:0. Kamenice nad Lipou: Votápek – Míka, Šuranský, R. Pelc, Strašík, Melzoch, Zahradník, Kušta (72. Hadač, 81. D. Pelc), Kašparec, Dvořák, Houška.  ?(ves)

3.6.2013 VSTUP DO DISKUSE

Rostou václavky.

Začíná čas václavek, rostou ke konci září

Alkoholem posilněný řidič usedl za volant

Česká kniha rekordů se rozrostla o maxi křemenáče

Humpolec – Rekordní nalezená houba se díky svým maxi rozměrům dostala do České databanky rekordů, kam byla 18. září oficiálně zapsaná jako Největší křemenáč pravý.

Angličtinářka pelhřimovské střední školy sbírala poznatky v Oxfordu

Pelhřimov - Někteří žáci anglického jazyka Gymnázia a Obchodní akademie Pelhřimov se mohou pyšnit tím, že je vzdělává výherkyně zahraniční stáže v anglickém Oxfordu.

Víkend patří kouzlům, pohádkám a turistice

Čejov, Pelhřimov – Přímo magický víkend je připraven pro malé i velké odvážlivce, kteří mají rádi turistiku. Již dnes se totiž mohou projít Nočním pohádkovým lesem v Čejově a v neděli je pro ně připravený Kouzelnický pochod v Pelhřimově.

Nováček zaspal úvod, obrana Dukly byla až příliš prostupná

Pardubice, Jihlava - Další obrat se nepovedl. Jihlavští hokejisté doplatili v dalším extraligovém kole v Pardubicích na tragický vstup do utkání. Během sedmi minut inkasovali čtyři branky, a i když dokázali tříbrankové manko v úvodu třetí třetiny vymazat, psychické výhody nad protivníkem nedokázali využít a po opakovaných selháních v obraně odjížděli domů bez bodu po porážce 5:7.