Derby Pelhřimovska bylo na góly dietní

Pelhřimovsko – Okresní derby v I. A třídě fotbalistů branku nepřineslo. Fotbalisté Pelhřimova B a Speřic si tak odnesli po bodu. Remizovala i Kamenice nad Lipou, Nový Rychnov přišel o bod v závěru.

2.9.2013

O dva góly už prohrávali fotbalisté Kamenice nad Lipou v utkání před vlastními fanoušky proti Lukám. Nakonec vybojovali alespoň bod za remízu 2:2.Foto: Deník/Kamil Vaněk

N. RYCHNOV – LEŠTINA 0:1
Vyrovnanému utkání by spíše slušela remíza. Na straně domácích měli do poločasu šance Mareš a Parkan, po rohu za Koudelkou zazvonila tyč. Z hostů promarnili příležitosti Forejt a Prchal, ve 20. minutě zachránilo T. Faltýnka od inkasování břevno. Po přestávce vyrovnaná bitva pokračovala, rozhodla ji až penalta v závěru, kterou proměnil hostující Forejt.
Gól: 87. Forejt (PK). Rozhodčí: P. Rosický. ŽK: 3:0. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Nový Rychnov: T. Faltýnek – Parkan (75. Ehl), Loskot, Březina, Martínek, O. Kratochvíl, Paclík, Hájek, Mugrauer (60. M. Faltýnek), J. Mareš (55. J. Kratochvíl), Švec.

KAMENICE N. L. – LUKA N. J. 2:2
Domácí měli sice po většinu utkání mírnou převahu, ale dlouho jim to nebylo nic platné. „Nakonec jsem rád za bod, protože zápas se pro nás dobře nevyvíjel," prohlásil trenér Kamenice Vlastislav Machoň. Hosté dobře bránili, Slovan pouštěli do minima šancí. Když před přestávkou chybovali Votápek s D. Pelcem, poslal Luka do vedení Hrdlička. Po změně stran vedení hostů ještě zvýšil Flesar a Kamenici doslova spasil M. Strašík. Ten po rohu hlavou snížil a z akce Dvořáka zajistil dělbu bodů.
Góly: 56. a 60. M. Strašík – 37. Hrdlička, 53. Flesar. Rozhodčí: Fotr. ŽK: 2:1. Diváci: 120. Poločas: 0:1. Kamenice nad Lipou: Votápek – Spěváček, Novák, J. Strašík, D. Pelc, Kašparec (57. Vávra), P. Zahradník, R. Pelc, Melzoch (82. T. Zahradník), Dvořák, M. Strašík.

PELHŘIMOV B – SPEŘICE 0:0
Na hlavním hřišti v Pelhřimově moc fotbalovosti k vidění nebylo. Hosté nepředvedli sice žádný zakřiknutý výkon, ale jejich hra byla poznamenána mnoha nepřesnostmi a nutno podotknout, že Pelhřimovští na tom byli podobně. V prvních pětatřiceti minutách byla k vidění pouze střela Štěpána, která o dva metry minula branku. Do poločasu se podařila pěkná hlavička Razimovi, ale Duben byl na místě. Po obrátce předvedl málokdyvídaný zákrok Zabloudil, který reflexivně vytáhl hlavičku vlastního hráče a Speřičtí z dorážky nastřelili tyč. V závěru bylo k vidění několik pokusů o rychlé brejky, ale nic z toho nebylo, soupeři si zaslouženě rozdělili po bodu.
Rozhodčí: Denev. ŽK: 3:4. Diváci: 50. Pelhřimov B: Zabloudil – Razima, Hložek, Rysl, Mádl, Starý (85. Hrnčíř), Sládok, Moravec, Ryšavý, Horký (62. Šoula), Hurda. Speřice: Duben – Čermák, Huňáček, Alenka, M. Pohan st., Štěpánek (75. Slavík), M. Pohan ml., Holenda (89. Krupička), Tůma, Štěpán, Holoubek.

2.9.2013 VSTUP DO DISKUSE

Škoda Rapid 136 MTX Cabrio.
49

V Pelhřimově se mezi auty procházeli sloni

Pelhřimov - V úterý 27. června řada obyvatel Pelhřimova nevěřila svým očím. Městem se totiž procházeli tři sloni.

Na chladících věžích se objevily ekologické symboly

Dukovany - Na chladící věže elektrárny Dukovany ve středu večer zelení aktivisté promítli symboly obnovitelných zdrojů, slunce, vody a větru.

OBRAZEM: Do pelhřimovských ulic už vyrazily kropící vozy

Pelhřimov – Tropické teploty přiměly pracovníky Technických služeb města Pelhřimova svlažit vyprahlé ulice. Kropení rozžhavených vozovek či rozpálených chodníků totiž místním obyvatelům znatelně zpříjemní pobyt na přímém slunci.