BOSKOVICE – HUMPOLEC 3:3
Na hřišti přímo pod hradem se hrál zápas průměrné úrovně. Vedení se ujali Humpolečtí, když Maršík využil zmatku v obraně domácích. Hosté měli šance na gólové pojistky, jenže v koncovce se jim už tolik nedařilo. Změnu stavu nepřinesl ani trestný kop, který rozhodčí nařídil za hraní brankáře rukou mimo šestnáctku. Rukou hrál i jeden z boskovických obránců – tentokrát uvnitř pokutového území, penalta se však i přes signalizaci pomezního nepískala.

V úvodu druhé půle hosté vypadli z role, domácí  posílali jeden nebezpečný centr do šestnáctky za druhým. Gólová odezva na sebe nenechala dlouho čekat, Boskovice skóre otočily na 2:1. Pak sice vyrovnal hlavičkou na zadní tyč Fikar. Domácí ještě jednou šli do vedení, když potrestali hrubku humpolecké obrany, ale hosté nalezli odpověď. Tlak hostů vyvrcholil faulem na Sadského a nařízeným pokutovým kopem, který kapitán Fikar mazácky proměnil. V poslední minutě se ocitl sám před gólmanem Prokop, byl faulován dobíhajícím obráncem, jenže sudí druhou penaltu už neodpískal.

„Zápas měl průměrnou úroveň, ujali jsme se vedení, mohli jsme náskok zvýšit, když jsme šli několikrát sami na bránu. V úvodu druhé půle jsme ovšem na chvíli vypadli ze hry. Za stavu 3:2 pro domácí jsme ale nezpanikařili, zvedli se a podařilo se nám vyrovnat. Hrát ještě o něco déle, tak věřím, že vítězný gól by se nám vstřelit povedlo," je přesvědčený trenér hostů Jiří Hájek.

Góly Humpolce: Fikar 2 (druhý PK), Maršík. Poločas: 0:1. Humpolec: Jícha – Vávra, Žatečka, Fikar, Kučera – Palán, Neuber, Maršík, Podoba – Alt, Prokop. Střídali: Sadský, Rokos, Vrána.

ŽĎÁR N. S. – PELHŘIMOV 3:1
Trápení staršího dorostu Pelhřimova nebere konce. Pouhý jeden bod a poslední místo v tabulce je v dosavadním průběhu divizní soutěže velké zklamání. Poslední zápasy ukazují mírné herní zlepšení, na vítězství nebo remízu to zatím nestačí.

V pozměněné sestavě byli hosté v úvodu hry pod tlakem, přesto po pohledné akci od Čápa přes rozehrávku Horkého z voleje proměnil šanci v gól Mádl. Bohužel poslední pětiminutovku prvního poločasu Pelhřimov vypustil a domácí po chybě ve středu přečíslili obranu a volný hráč Švece prostřelil. Minutu před poločasem se ujala střela Žďáru z vápna a s vedením šli domácí do šaten. Pelhřimov se poté zlepšil, dařila se kombinace, ale chybělo přesné zakončení. Mimo mířil Mádl po samostatném úniku, Bezemkova hlavička se také neujala a smutný výčet neproměněných šancí uzavřel Obranec. Devatenáct minut před koncem domácí vítězství pečetili.

Gól Pelhřimova: 24. Mádl. Poločas: 2:1. Pelhřimov:  Švec – Dvořák, Bezemek, Červenka, Skořepa – Hák, Horký – Šafařík, Čáp, Mádl – Obranec.

BOSKOVICE – HUMPOLEC 0:1
Mladší dorostenci FK Humpolec si opět připsali na svůj účet další kuriozitu. Vzhledem k nečekaným absencím, se na jejich soupisce ocitli hned čtyři brankáři. Ale chytal samozřejmě jen jeden. Mezi tyče se postavil Matěj Petráš a nutno dodat, že několika skvělými zákroky svůj tým podržel.

„Domácí se prezentovali snahou hrát fotbal na dlouhé centry za obranu, na které čekal velmi dobře hrající kapitán Boskovic. Jelikož ale naši kluci předvedli jeden z nejlepších taktických výkonů, vybojovali jsme velice cenné vítězství," uvedl trenér Humpolce Jiří Hájek.

Gól: Honzl. Humpolec: Petráš – Kosyta, Krejčí, Havel, Terber – Moravec, Michut, Honzl, Rokos – Konrád, Vrána. ⋌(vz, hst)