Svěřenci trenéra Josefa Krtka se dočkali  premiérového divizního vítězství v utkání s rezervou Třebíče. Výsledek 2:0 dosáhl i pelhřimovský mladší tým. Humpolec ze dvou duelů s Líšní vytěžil tři body.

PELHŘIMOV – TŘEBÍČ B 2:0
Úvod patřil hostům, hrálo se převážně na domácí polovině, ale z protiútoku vytěžil maximum Hák. Střelou po zemi zleva poslal Pelhřimov k překvapení hostující jedenáctky do vedení. Velmi nebezpečné Lorencovo sólo poté Švec vyrazil nohama a stačil i míč odkopnout, na druhé straně obrana zamezila Obrancovi se Šafaříkem zakončení. Horký stačil při přečíslení Třebíče míč včas vrátit do pole. Ke konci poločasu dvakrát zahrozil Šafařík a do odvrácení třebíčského sóla musel dát Červenka všechny síly. V nastavení překvapil hostující obranu i gólmana pelhřimovský Brada a jeho střela zleva skončila v síti podruhé.

Po přestávce vyvinula Třebíč stálý tlak se snahou o kontaktní gól, ale společným úsilím obrany a Švece v brance zůstalo domácí konto čisté. Zvlášť posledních dvacet minut hry zatlačili hosté domácí hráče do defenzívy, necelou čtvrthodinu před koncem likvidoval Švec během jedné minuty tutovky Matějka, Štolpy a Horta. I v poslední minutě hry mířila Třebíč v závaru před Švecovou brankou těsně mimo pravé tyče.

Góly: 7. Hák, 45. (+2) Brada. Poločas: 2:0. Pelhřimov: Švec – Dvořák, Mádl, Červenka, Skořepa – Čáp, Horký (46. Kupka) – Šafařík, Hák, Brada (81. Čeleda) – Obranec.

HUMPOLEC – LÍŠEŇ 2:5
Humpolečtí starší dorostenci měli tentokrát velké potíže se sestavou, když v jejím základu museli nastoupit dva mladší dorostenci a na lavičku usednout hráči po zranění.

První dvacetiminutovka přinesla ze strany domácích celkem obstojný fotbal, gól ale vstřelit nedokázali. Naopak soupeř rychle a přesně kombinoval, Humpolecké přehrával a třikrát jeho útočníci postupovali sami na brankáře Michuta. Jelikož se Líšni dařilo i v koncovce, bylo o přestávce prakticky rozhodnuto.

V druhé půli se hra vyrovnala, ale domácí kupili chyby v obraně, po kterých dostali dvě laciné branky. Na straně Humpolce korigovali Fikar z pokutového kopu a Prokop ze standardky.

„Dnes jsme zahráli špatně, nedařilo se snad nikomu. Měli jsme potíže se sestavou a na naší hře to bylo hodně znát. Nyní nás čeká náročné utkání v Brně Bohunicích, snad již na tom budeme o něco lépe," uvedl trenér Humpolce Jiří Hájek.

Góly Humpolce: Prokop, Fikar (PK). Poločas: 0:3. Humpolec: Michut – Vávra, Žatečka, Fikar, Kučera – Palán, Maršík, Neuber, Rokos – Alt, Prokop. Střídali Beneš, Sadský, Vrána.

Pelhřimovští museli dát do hry veškeré síly i fotbalový um, soupeř byl rychlý, technický, vsadil na úvodní nápor. Oporou a jistotou byl Zavadil v brance, jemu patřila Hortova střela po zemi i oblouček Novotného pod břevno. Po půlhodině hry roh V. Mareše gólman Kučera neudržel a domácí Zamrzla zamířil přesně. Vyrovnat mohl vzápětí Novotný, ale na střílený centr Holého naštěstí nedosáhl. Pelhřimov měl velmi dobrý začátek druhého dějství, po dvou minutách hry Zavadilův výkop propadl mezi obránci a v půli střídající Venkrbec přidal druhý gól.

Třebíč o chvíli později zahrozila Pislcajkovým sólem, který mířil pod břevno, pozorný Zavadil prsty míč přizvedl. Po chvíli hosté mířili opět marně pod břevno podruhé. Zavadil si zákrok s jistotou zopakoval. Veliké štěstí měl Pelhřimov osm minut před koncem, míč zastavila tyč.

Góly: 30. Zamrzla, 47. Venkrbec. Poločas: 1:0. Pelhřimov: Zavadil – Matějka, Kordík, Drechsler (41. Venkrbec), V. Mareš – Zenáhlík (70. Vlk), Karpíšek (79. Luks), Poul, Bartoška – Zelenka (78. Smrčka), Zamrzla (75. Pakosta).

HUMPOLEC – LÍŠEŇ 5:3
Mladší dorostenci FK Humpolec se svým soupeřem z Líšně předvedli neskutečnou přestřelku. Když v 15. minutě domácí prohrávali už 0:2, zdálo se, že je potká podobný osud, jako jejich starší spoluhráče. K obratu zavelel gólem z penalty Rokos a když o dalších deset minut později vyrovnal Honzl, začalo se hrát znovu od nuly. Jenže to již pod taktovkou domácích.

Do konce poločasu přidali další góly Rokos a Filípek, a tak se šlo do kabin za stavu 4:2. V druhé půli se hosté rozhodli, že to tak nenechají a vytvořili na domácí neskutečný tlak. Jenže v polovině druhého poločasu utekl do brejku Filípek a v koncovce se nemýlil. Pár minut před koncem zápasu ještě hosté upravili skóre na konečných 5:3.

Góly Humpolce: Filípek, Rokos 2, Honzl. Poločas: 4:2. Humpolec: Petráš – Vrátný, Krejčí, Havel, Terber – Honzl, Kosyta, Doubek – Rokos, Látera, Filípek. Střídali Moravec, Vrána, Michut. ⋌(hst, vz)