Budíkov dohrál jaro bez porážky, sestupuje Velká Chyška

Pelhřimovsko – Jen rok si zahráli Poutník ligu fotbalisté Velké Chyšky. Jaro měli podstatně horší než podzim, takže výsledkem je sestup.

16.6.2014

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/František Hlas

O prvenství Budíkova už bylo rozhodnuto dříve, nicméně Rovnost v posledním kole výhrou nad Obrataní prokázala, že je přebornický titul ve správných rukách.

PACOV B – Č. ŘEČICE 1:5

Oslabená rezerva Pacova nestačila na Červenou Řečici, která domácím nic nedovolila. Byla lepším týmem. Spoléhala na zajištěnou obranu a rychlé protiútoky, její vítězství je zasloužené.

Góly: 47. Ježek – 27. Nenadál, 42. a 74. Obranec, 48. vlastní, 80. Pavelka. Rozhodčí: Poul. ŽK: 2:1. Diváci: 80. Poločas: 0:2. Pacov B: Čech (60. Pistulka) – Praveček, Starka (53. Krátoška), Miskay, J. Kuran, Kouba, Michálek, Ježek, Kerouš, Vlach, Zamrzla (73. Mařinec), Podolský. Č. Řečice: Krejčí – Popovič, Košťál, Paťha (46. Káva), Staněk, Dýnek, Bouz, Chvalkovský, Nenadál, Obranec, Pavelka. ⋌(kzd)

MARATON – ČEJOV 6:0

Výročí dvaceti let klubu se domácím povedlo oslavit dobrou hrou i výsledkem. Po celý zápas byli lepším mužstvem, hosté měli šanci na lepší skóre pouze za stavu 1:0, kdy si vypracovali několik šancí, ale ty Veselý zlikvidoval. Po poločase už bylo o výsledku rozhodnuto.

Góly: 13. Prchal, 31. a  45. Kocián, 47. a 50. L. Vacek, 63. M. Vaněk. Rozhodčí: Šenigl. Bez karet. Diváci: 50. Poločas: 3:0. Maraton: Veselý – Podhráský, Kratochvíl, Kocián, Vaněček (46. M. Vacek), M. Vaněk, Musil, Máca, L. Vacek, Pavouk, Prchal. Čejov: Kubát – Šlechta, Moravec, L. Svoboda, Tománek, Jaroslav Svoboda, Neuber (46. Doležal), Nápravník, Maška, L. Kratochvíl, Z. Kratochvíl. ⋌(ne)

POČÁTKY – ÚSTRAŠÍN 0:3

Domácí byli nejblíže brance v 10. minutě, kdy se nakonec neprosadil Valeš. Poté se chopili otěží utkání hosté a dvěma zásahy před poločasem se ujali vedení 0:2. Po změně stran se ještě Počátky pokoušely o zvrat, ale Gebarovský utnul veškeré jejich šance na body.

Góly: 38. T. Dedera, 45. Rozman (PK), 72. Gebarovský. Rozhodčí: Tousek. ŽK: 3:1. ČK: 1:0 (76. T. Vlček). Diváci: 50. Poločas: 0:2. Počátky: Soukup – Neuber, Švarc, T. Pavlíček, M. Pavlíček, Kopečný, Blažek (31. M. Šatara), Vlček, V. Šatara, Novotný (78. Vojta), Valeš (85. Herna). Ústrašín: Prokýšek – Gebarovský, Rod, L. Doskočil (86. D. Doskočil), T. Dedera, Soják, Hruška, Rozman, Kubiska, Kubík, Pech (89. Hájek). ⋌(krl)

ŽIROV – V. CHYŠKA 4:1

Žirovští neměli proti slabému soupeři větších problémů a pohodlně si došli pro zisk tří bodů. Po hubeném poločase 1:0 přidali ve druhé půli ještě tři zásahy, hosté snižovali až za stavu 3:0.

Góly: 45. Bratrů, 58. Šanda, 61. Hána, 83. Křivan – 70. Berka. Rozhodčí: Holub. Diváci: 40. Poločas: 1:0. Žirov: J. Jonáš – P. Marek, Křivan, Bratrů, Cvrček (75. Skala), Hamalčík, Morava (55. Staněk), Hána, T. Marek, Nebesař, Šanda. V. Chyška: Štamberk – Sojka, Rathouský, Mládek (46. Berka), Krch, Mařinec, Havlíček, Zelenka, Křížek, Kuzdas, Holejšovský. ⋌(dlž)

BOŽEJOV – ŽIROVNICE B 6:4

Prvních dvanáct minut hráli domácí druhé housle a prohrávali 0:2. Poté se probudili a otočili poločasový výsledek na 5:3, nejvíce se na tom podílel třemi zásahy Jaroslav Kumžák. Po změně stran se už pouze dohrávalo a na každé straně padlo po jedné brance.

Góly: 13. a 18. Jan Vacek st., 25., 33. a 41. Jaroslav Kumžák, 82. Jan Vacek ml. – 9. Ondřej Doležal st., 12. Pokorný, 31. Váňa, 68. Metlička. Rozhodčí: Večeřa. ŽK: 2:2. Diváci: 70. Poločas: 5:3. Božejov: Hartl – Smejkal, Maršák, Josef Kumžák (46. Menhard), Carva (77. Pejcl), Jan Vacek st., Kubů, Jaroslav Kumžák, Kopejtko (88. Smítka), Pakosta (67. Kněžínek), Jan Vacek ml. Žirovnice B: Jůn – Jankoviy, P. Doležal, Hadrava, Mach, Metlička, Váňa, Houška, Ondřej Doležal st., Pokorný, Ondřej Doležal ml. ⋌(kmž)

KAMENICE B – PLAČKOV  0:4

V utkání se domácímu týmu nedařilo. V prvním poločase sice nepadl žádný gól, ale ve druhém již Slovan nedokázal vzdorovat lepšímu soupeři. Skóre otevřel Keller, druhý gól dal v 67. minutě Kubů. Na konečných 0:4 upravil střídající Slavík.

Góly: 52. Keller,  68. Kubů,  75. a 84. Slavík. Rozhodčí: Kolář. ŽK: 3:0. Diváci: 50. Poločas: 0:0. Kamenice B: Šebesta –  Hadač,  D. Růžička,  A. Schober, Hadrava (60. Spěváček), T. Kupka, J. Houser, V. Kupka, Macháček, J. Růžička (52. Vávra), Zdeněk (52. Filípek). Plačkov: Kořenář – Mottl, Tesař,  Štěpán,  Němec,  Keller, Zemek (67. Slavík), Ehrlich,  Hájek,  Kubů,  Palán. ⋌(nov)

BUDÍKOV – OBRATAŇ 5:1

Úvod patřil domácím, po centru Smereky si dali hosté vlastní gól. Pak měla dvě šance Obrataň, ale neproměnila je a Budíkovští trestali. Vzhledem k tomu, že si do poločasu vybudovali tříbrankový náskok, zápas se pak jen dohrával. Přesto zvýšil na 4:0 Páša a na korekci Obrataně odpověděl čtyřicátým gólem v sezoně L. Kavka.

Góly: 2. vlastní, 27. Smereka, 45. Prokop, 76. Páša, 90. L. Kavka – 80. Vlach. Rozhodčí: Š. Machač. Bez karet. Diváci: 90. Poločas: 3:0. Budíkov: M. Bláha – Čekan (61. Žáček), Zet (46. Páša), Zour, Wallisch, T. Bláha, J. Kavka (70. Bárta), Prokop, Grant (67. Vostřejž), L. Kavka, Smereka. Obrataň: Vilímek – Menšík, Melichar, Kalina, Čekal, Hovorka, Kudrnáč, Tábora, Vlach, Flígr (46. Pařil), Holub.⋌ (mso)

16.6.2014 VSTUP DO DISKUSE

Bez světel. Práce na výpadovce z Jihlavy na Pelhřimov finišují. Příští týden mohou zmizet semafory.
2

Po víkendu už bude úsek z Jihlavy zřejmě bez semaforů

Fotbaloví starší dorostenci (ve žlutém Vojtěch Šmíd) si připsali na hřišti Havlíčkova Brodu tři body.

Dorostenci porazili v derby Havlíčkův Brod

Podzim je tady, bundy a kabáty jen tak neodložíme

Vysočina – Více jsme se potili, pršelo jen málo. Sužovalo nás sucho. Takové bylo ve zkratce letošní léto, které už v pátek 22. září minutu po dvaadvacáté hodině vystřídá astronomický podzim.